חיזור גורלי: המיזם שמציע לכם דייט בסגנון "המירוץ למיליון"

אם אתם עייפים מהבנאליות של עולם הדייטינג, אולי פיצוח משימות ברחבי הסנטר או בנמל ישיב את הרומנטיקה אל חייכם. זה מה שמציעה לרווקים התל אביבים (וגם לזוגות השחוקים) זהר גל שפירא (28), מנהלת פורמט Race Date

ספיד דייטינג. צילום: Shutterstock
ספיד דייטינג. צילום: Shutterstock
19 בדצמבר 2018

עולם הדייטינג נמצא בהידרדרות מתמדת, אחרת קשה להסביר מדוע אנחנו מחפשים לו פתרונות רבים כל כך. כולנו מנסים להיות יצירתיים, חלקנו אף המרנו את שעות ההיכרות שלנו לבוקר או הגדלנו להקים לעצמנו ריאליטי היכרויות, אבל בסופו של דבר, הדייט נותר דייט – ארוך, יושב ומשעמם.

זהר גל שפירא, מנהלת פורמט Race Date שהשכילה להבחין בבור העתיק והעמוק הזה בלבה של האנושות, קמה עם פיתרון חדש: פעילויות בסגנון המירוץ למיליון, במהלכן זוכים המשתתפים להכיר זה את זה תחת הקונטקס המשחרר של משחק חברה גדוש משימות.

"רייסדייט" פועל אמנם מזה שנה תמימה, אך זוהי לא הפעם הראשונה ששפירא משתמשת בכישורי הארגון שלה לקירוב לבבות. "יש לי עסק שבו אני מלווה ארגונים וחברות בכל מה שנוגע להעלאת שביעות רצון העובדים", היא מספרת. "אני מפיקה עבורם פעילויות שאחת מהן היא המירוץ למיליון. ראיתי איזו אינטרקציה זה מייצר בין העובדים, וכיוון שאני מתעניינת בעולם הרווקות, השידוכים והזוגיות, אמרתי – למה לא לקחת את העולם האחד לשני?".

איך את יודעת שהנרשמים ירצו לצאת זה עם זה?

"זה עובד ככה: נרשמים לאתר לפי גילאים. מיד לאחר מכן ממלאים שאלון התאמה שמכיל מגוון פרמטרים, גם חיצוניים וגם אישיותיים, למשל השכלה אקדמית או גובה וגובה מועדף עבור הפרטנר. כל קבוצה מכילה שישה עשר אנשים ואני יוצרת אותן לפי התאמות שאני עושה מראש בין זוגות".

זהר גל שפירא. צילום: יוסי בן חיים
זהר גל שפירא. צילום: יוסי בן חיים

וזהו, אנשים זורמים?

"לא, יש שלבים. בשלב הראשון רק נפגשים, עוד אין דייטים. הקבוצה משחקת משחק היכרות כזה שכולל גם אלכוהול. אחרי השעה וחצי הזאת, לכל אחד יש אופציה לכתוב את הטופ פייב שלו, ואז הם יוצאים למירוץ לפי איך שאני מצוותת אותם".

בטח יש גם אנשים שאף אחד לא בוחר בהם לטופ פייב.

"זה לא משנה, כי אני מצוותת אותם לזוגות מראש. מה שהם רושמים זה אקסטרה, ואני יכולה להתחשב בזה אבל כן אנסה לדבוק בהתאמות שעשיתי לפני".

נשמע קשוח. אנשים לא מתוסכלים לפעמים שנתקעו עם בן אדם שהם לא רצו?

"הם מאוד זורמים איתי, זה לא דייט דייט, זה משחק. גם אם יצאת עם מישהו שאת לא בעניין שלו, זה מצחיק וזורם, ואחר כך את יכולה לבקש להמשיך עם מישהו אחר".

בואי ניכנס קצת לשטח – תני דוגמה למשימה.

"אחת המשימות היא לספר אחד לשני עובדות שלא ידעו זה על זה קודם. כל אחד צריך להקליט לי עשר עובדות על השני שהוא לא ידע עליו, ולשלוח לי לוואטסאפ. זה קורה לרוב בנמל או בסנטר, אלה לא משימות של אקסטרים, ואם יש משימה שלא נוחה להם הם מדלגים עליה, זה בסדר. אצל הזוגות המשימות אחרות והקטע שלהן זה לקרב בין בני זוג. איתם אפשר בכלל לעוף".

Racedate