אמנים וארגוני זכויות אדם נלחמים על הדמוקרטיה באירוע מיוחד

אחרי גל התקפות שהגיע לשיאו ברשימה שחורה וחשוכה של אנשי רוח ותרבות, החליטו אמנים וארגוני זכויות אדם להעלות הילוך במאבק על חופש הביטוי, וארגנו אירוע מחאה המוני בשישי הקרוב. ומי מוזמן? לא רק שמאלנים. תבואו, יהיה דמוקרטי

אירוע הרשימה השחורה בנמל תל אביב
אירוע הרשימה השחורה בנמל תל אביב
3 בפברואר 2016

בעקבות הרשימה המקארתיסטית של ארגון "אם תרצו" וגל התקפות הנוכחי על חופש הביטוי והיצירה, החליטו אמנים וארגונים למען זכויות אדם לארגן אירוע מחאה אמנותי תחת הכותרת "הרשימה השחורה". הסלוגן שמלווה את  האירוע, שיתקיים בשישי הקרוב בנמל תל אביב, הוא "מופע ענק עם קמצוץ של תקווה", והוא מאגד אג'נדה ברורה של ניסיון לשמור על המרחב הדמוקרטי – שנדמה כהולך ונעלם בישראל. האירוע ייתן במה לאמנים שונים אשר חלקם הופיעו בקמפיין "השתולים בתרבות" של "אם תרצו", ביניהם רבקה מיכאלי, דרור פויר, שרית וינו אלעד, מירה עוואד, גל אוחובסקי, רננה רז, קוואמי, ניר ברעם ואחרים.

"במקום לבוא בשליליות של רודפים אותנו וכמה שאנחנו ומסכנים, אנחנו רוצים להפוך את זה, ולהראות כוח וסולידריות", מסביר העיתונאי דרור פויר, ממנחי האירוע. "יש מגוון של ארגונים שמשתתפים מכל גווני הקשת. אנחנו לא מתכנסים ביחד לעוד הפגנת זעם של 'אכלו לנו, שתו לנו', אלא מתכנסים למסיבה בתחושה של חוזק אל מול שלטון הפחד. השמאל אימץ את פוזת הנרדף, אבל אנחנו לא איזה מיעוט מבוטל".

אבל זה לא אירוע לשמאל בלבד.

"הייתי שמח אם יבואו לאירוע לא רק שמאלנים אלא גם אנשי מרכז וימנים, אלא כל מי שהשיח הדמוקרטי חשוב לו. אני מאמין, ואולי אני אופטימי – שגם נתניהו ובנט הבינו שלדבר הזה יש נטייה להתפוצץ בפרצוף. אם בני בגין יבוא אני אישית מזמין אותו לסלואו".

אירוע "הרשימה השחורה" יום שישי 5.2, שעה 12:00

האנגר 11, נמל תל אביב.

הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי

אירוע הרשימה השחורה בנמל תל אביב
אירוע הרשימה השחורה בנמל תל אביב