שבוע הספר בתל אביב: האירועים האלטרנטיביים שימלאו את החסר

אתגר קרת ושירה גפן משיקים ספר חדש, הנחות בחנויות הספרים העצמאיות, שעות סיפור לילדים ומבוגרים – ותשובה לשאלה המסורתית: מיהן שיאניות הקריאה של העיר?

שבוע הספר (צילום: בן קלמר)
שבוע הספר (צילום: בן קלמר)

שבוע הספר אמנם בוטל בשל מגבלות הקורונה, אבל כפי שקרה עם שבוע הגאווה – גם הפעם יוזמת עיריית תל אביב-יפו אירועים שיפצו על החסר. האירועים והפעילויות יתקיימו בשבוע הבא (21.6-25.6) ברחבי העיר.

לפני שניגש לכלת השמחה, העירייה חושפת כמה מנתוני הקריאה המעניינים של תושבי תל אביב. הספר המושאל ביותר בקרב התושבים בשנת 2019 היה "שלוש" של דרור משעני, שהושאל 577 פעמים. בקרב ספרי הילדים, "הארי פוטר ואבן החכמים" ממשיך לשמור על הכתר עם 467 השאלות, ו"יומנו של חנון – הקש האחרון" מאת ג'ף קיני הגיע שוב על המקום השני.

שיאנית הקריאה של 2019 היא קוראת ותיקה ששאלה 354 ספרים. שיאנית הקריאה בקרב ילדים היא בת 9 ששאלה 208 ספרים. בעיר פזורות 22 ספריות עירוניות בהן רשומים 36 אלף קוראים, שיחד שאלו כ-400 אלף ספרים.

אירועי שבוע הספר

מפגשים עם סופרים, יוצרים ומשוררים: מספר אירועים המכוונים לשלל שכבות גיל, ובהם – אתגר קרת ושירה גפן באירוע השקה לספרם החדש "מחכים לניסים"; סמדר שיר במפגש על גג העירייה; אילן הייטנר בהרצאה על רבי המכר שכתב; אפרים סידון והמאייר דני קרמן יאיירו ויספרו סיפור לילדים.

הנחות, רבותיי, הנחות: כחלק מהמאמץ לתמוך בחנויות הספרים הקטנות, תעניק העירייה הנחה של 10 שקלים על ספרים שיירכשו באחים גרין, דותן ספרים, בבל, סיפור פשוט, יאפא, המגדלור ועוד.

שבוע גאווה: בשבוע הספר יתקיימו גם שעות סיפור למשפחות במרכז הגאה, לרגל הצטלבות שני המאורעות המשמחים.

שעות סיפור לילדים ומבוגרים: המו"לית שירה חפר אצרה שעות סיפור לשכבות גיל שונות שיתקיימו בעסקים מקומיים.

כל האירועים חינם בהרשמה מראש ממש כאן

חנות הספרים לשם שינוי (צילום: יח"צ)
חנות הספרים לשם שינוי (צילום: יח"צ)

והנה עוד חדשות טובות: בשבוע הבא (23.6) תיפתח חנות ספרים חדשה ושמה "לשם שינוי", והיא נושאת קונספט מעניין: המקום, שיתקיים כמעין חנות-סלון, שם את הסופרים בראש סדר העדיפויות, ואיגד סביבו את הוצאות הספרים העצמאיות. כל הספרים יימכרו במחיר אחיד של 60 ש"ח, כאשר מתוכם מעבירים הרוכשים 18 שקל ישירות לסופר או לסופרת באמצעות אפליקציה או העברה בנקאית. החנות תקיים מפגשים אינטימיים עם סופרים וסופרות, שיחות ופעילויות שיעבירו את יחסי הסופר-קורא לשלב הבא.