השווארמה הטבעונית שהפתיעה גם אותנו

אם מישהו חיפש עדות נוספת לכך שטרנד הטבעונות הופך לאורח חיים: רשת שווארמה חדשה, שסניפה הראשון נפתח באבן גבירול לפני כחודשיים, השיקה באחרונה מנת שווארמה טבעונית

אנחנו בעד, שווארמקס טבעונית. צילום: דניאל לילה
אנחנו בעד, שווארמקס טבעונית. צילום: דניאל לילה

שווארמה טבעונית היא על פי רוב מאכל שמעלה אסוציאציות מעולם בתי החרושת, משהו בין קרטון לגומי. הגרסה של שווארמקס הפתיעה. שווארמקס היא רשת השווארמות הראשונה שמשיקה מנה טבעונית. הרשת מתעתדת לפתוח כ־16 סניפים נוספים בשנה הקרובה בתל אביב ומחוצה לה וממתגת עצמה כשווארמת שף עם דגש בריאותי. זו רשת השווארמות הראשונה שמשיקה מנה טבעונית, ובכך מצטרפת לרשתות המבורגרים כמו מוזס שמציעות המבורגרים טבעוניים או מנות טבעוניות אחרות. לדברי מנהל המקום, אורי אוסמו, ההחלטה להכניס מנה טבעונית הייתה של שף הרשת, גלעד דולב. "אנחנו רוצים לספק את כל הקהל וכל האופציות פתוחות", הוא אומר.

שווארמקס ירושלמית. צילום דניאל לילה
שווארמקס ירושלמית. צילום דניאל לילה

היא עשויה מפיסות סייטן מתובלות היטב וחתוכות בצורה המזכירה שווארמה, שהוקפצו עם בצל מקורמל והגיעו עסיסיות ולא שמנוניות מדי. המנה מגיעה בצלחת עם תוספות לבחירה, כולל סלט עדשי קוויאר עם בצל ירוק ופטרוזיליה קצוצה, סלט ירקות טרי עם סומק, אורז צ'יפס בטטה או תפוחי אדמה, וטחינה (55 ש"ח). שווארמה בפיתה תעלה לכם 25 ש"ח ובלאפה 35 ש"ח.

לא ברור אם טבעונים ייאותו לשבת בינות לגלילי הבשר, אך באקט של הפגנת התחשבות בקהל זה, מוצעת השווארמה בפלנצ'ה, לאחר ניקויה, או מבאן מארי (אמבט חימום), שם פיסות הסייטן לא פגשו בבשר מעולם.

שווארמקס