הכירו את הספוט החדש של הבעלים של ג'סמינו

שאול טבת ואיש הגריל האגדי קולג'יט סינג (פופי) פותחים את שנסקי ברנסקי - סטריט פוד קפה עם מה שהם יודעים לעשות הכי טוב: בשרים ופחמימות

שנסקי ברנסקי (צילום: שלומי יוסף)
שנסקי ברנסקי (צילום: שלומי יוסף)
5 בפברואר 2020

החלל הגדול באלנבי 97, היכן ששכן בעבר המעורב ולאחר מכן לוס ברנינג טאקוס האהובה שהלכה לעולמה, משתפץ לנגד עינינו כבר חודשים ארוכים, ובימים האחרונים אפילו נתלה שלט מעל פתחו: "שנסקי ברנסקי". מאחורי הפתיחה עומדים שאול טבת וקולג'יט סינג (פופי) מג'סמינו והשף קונדיטור נמרוד אייזיק (לשעבר ג'לטרייה).

המקום משתרע על חלל גדול למדי המחבר בין רחוב אלנבי לבין החצר האחורית של הבנין, ונבנה על מה שהיה בין השאר חדרי השירותים הזכורים לטוב של בר הלוציפר הסמוך. את הקונספט מגדיר טבת כ"סטריט פוד קפה": "אי אפשר יהיה להזמין מקום והישיבה קלה, זה לא בר אלא מקום שיהיה פתוח משעות הבוקר ואולי בהמשך גם בלילה".

שאול טבת ופופי סינג בג'סמינו. בדרך לדבר הבא. (צילום: איליה מלניקוב)
שאול טבת ופופי סינג בג'סמינו. בדרך לדבר הבא. (צילום: איליה מלניקוב)

התפריט מהודק ומתרכז במה שהחבורה יודעת לעשות טוב – המומחיות של אייזיק במלאכת האפייה והניסיון של טבת בפיצות (רדיו רוסקו) ובבשר מיתרגמים כאן להיצע של מאפים עם או בלי בשר.

"יש גריל פחמים ומעשנת בשר, והבסיס הוא הבשר והמאפים", אומר טבת. "יהיו בתפריט 4 סוגי פוקאצ'ה עם ירקות מהגריל או בשר מהמעשנת, פיצה מרגריטה אחת, המבורגר אחד ושני סוגי סלטים. בשתיה נציע יין אדום ויין לבן ובר בסיסי שיש בו את מה שמתחשק לאנשים לשתות – קמפרי, קוניאק, משקאות שהם בייסיק". לקינוח יהיה מאפה תפוחים וגלידה רכה, ההתמחות של אייזיק".

את כל האוכל אפשר יהיה לאכול במקום או לקחת לדרך, וטבת מבטיח מחירים הוגנים שיהיו בהתחלה אפילו נמוכים מהרגיל עד תום תקופת ההרצה.

מלחיץ לפתוח מקום חדש אחרי ההצלחה של ג'סמינו?
"הרבה זמן רצינו ועבדנו על לפתוח משהו בחלל הזה כי אנחנו אוהבים אותו. ידענו הפסדים בחיים, ואי אפשר להישאר בפוך כל היום".

יהיה אפשר לשבת בשנסקי ולקבל פיתה מג'סמינו כמו שאפשר בלוציפר?
"בשום אופן. מדובר על מקומות נפרדים".

נשארה עוד תעלומה אחת – מה זה השם הזה, שנסקי ברנסקי?
"כינוי חיבה של הבנות של יוחנן לקיצביץ (צייר ומאייר, ג.ו). היום הן כבר גדולות, אבל נזכרתי שקרא להן כך כשהיו קטנות וביקשתי ממנו רשות להשתמש בשמות".

שנסקי ברנסקי יהיה פתוח מהשבוע הבא (ראשון, 9.2) בשעות משתנות. אלנבי 97, אין טלפון