קיץ בנמל תל אביב

איזה קאבר: נמל תל אביב חוגג 80 בשיתוף פעולה יצירתי במיוחד

שיתוף הפעולה של טייםאאוט תל אביב, הבצפר ונמל תל אביב
שיתוף הפעולה של טייםאאוט תל אביב, הבצפר ונמל תל אביב

לכבוד חגיגות ה -80 של נמל תל אביב, טיים אאוט והנמל הזמינו את תלמידי "הבצפר", הלומדים מול קו החוף של הנמל, לעצב שער דימיוני וחגיגי עבור המגזין. מסירה שמתעופפת מעל גלי הים ועד לכדורי גלידה המרכיבים את הספרה 8 - הנה 15 שערים שהם עיצבו לנו. לא נגענו

27 במאי 2018

תוכן שיווקי | אתרים

נעמה ליאור (28) ורוסלן מוגר (23)

השער של נעמה ליאור ורוסלן מוגר
השער של נעמה ליאור ורוסלן מוגר

"בחרנו להראות את "הבוקר שאחרי". הנמל הוא אחד מסמליה היפים והחשובים של העיר תל אביב ולכן חגיגות ה-80 הן ציון דרך משמעותי. רצינו לתת למתבונן ביצירה את האפשרות לדמיין לבד מה התרחש בחגיגות המיוחדות והגדולות הללו ועזרנו לו על ידי זריקת מספר רמזים. על מנת להמחיש שהחגיגות אכן התרחשו בנמל, בחרנו בתור "קנווס" את פתח הביוב הישן – חדש, החלפנו את המספר הסידורי הרגיל אשר מוטבע על המתכת החלודה במספר 80 ובברכת "מזל טוב"".

השער של נעמה ליאור ורוסלן מוגר
השער של נעמה ליאור ורוסלן מוגר

כמו ביצירה הקודמת, גם ביצירה הזו בחרנו להראות את "הבוקר שאחרי", רק שהפעם השתמשנו בסמל מובהק אחר שבשבילנו מייצג את נמל תל-אביב – דק העץ. צילמנו את הדק כאשר ברקע רואים את הים ואת החכה של הדייג, לאחר חגיגות ה-80 שנערכו בלילה. רצינו להציג בצורה קצת הומוריסטית, שאפילו האיש שמודפס על הדק חגג אתמול בלילה.

ישר לוי (27), נגה סולומון (26)

השער של ישר לוי ונגה סולומון
השער של ישר לוי ונגה סולומון

"קולאז' התמונות המודרני בעיגול הצבעוני פורץ החוצה ובכך מייצג את ההתקדמות וההתפתחות של נמל תל אביב לכל הכיוונים. הספרה שמונה מוצגת בצורתה הקלאסית ובתוכה מסודרות תמונות ישנות של הנמל כמעין חומה המייצגת את העבר, זה שבזכותו אנו זוכים ליהנות מהנמל היום.  החיתוכים בצבעי פסטל משרים אווירת יום הולדת ומסמלים חגיגה בסגנון שנות ה-80.

כמו כן רצינו גם להתייחס לדואליות שבין קונסרבטיביות לליברליזם – שכל אחד בעיר יוכל להתחבר אליה מתוך ההשקפה שאנשים פה בערך מתחלקים לשניים, אלו שמקדשים את הישן ואלו שחוגגים את החדש. הכלים האומנותיים בקולאז' הן תמונות המייצגות את העבר לעומת ההווה, ואת התרבות והמגוון של הזמנים, האנשים והאדריכלות שהשתנו בנוף. בנוסף, השתמשנו בפלטת צבעים של לוגו עיריית תל אביב המייצגת את תל אביב ואת מגוון התרבויות והדעות שפורצות היום לעומת המסורתיות של העבר".

איתמר שר (25), רועי אפלבון (25), מתן קוריאט (23)

השער של איתמר שר, רועי אפלבון ומתן קוריאט
השער של איתמר שר, רועי אפלבון ומתן קוריאט

"זו יצירה בלי התחכמויות. ביום הולדת מגישים עוגה וזו עוד סיבה למסיבה. בחרנו דווקא בטכניקה של איור כאמצעי להעברת המסר כי היא מתקשרת ליַלדוּת ולהזמנות למסיבת יום ההולדת. הבחירה  להציג את הקרוסלה באזור הצפוני של הנמל, נבעה מהרצון להציג אלמנט בולט בשטח אך גם כזה  שמדגיש את ההיסטוריה שבנמל".

אשר וכיל (36), סתיו שוגר (24), יהל אזובל (24), דרור ניב (31), שי הרשקוביץ (24)

השער של אשר וכיל, סתיו שוגר, יהל אזובל, דרור ניב ושי מוגרבי
השער של אשר וכיל, סתיו שוגר, יהל אזובל, דרור ניב ושי מוגרבי

"חשבנו על דרך בה נוכל לבטא מצד אחד את האופי העכשווי של הנמל, צעיר דינמי ותוסס, אך גם את הצד ההיסטורי שלו והתפקיד החשוב שהוא מילא בהיסטוריה של בניית המדינה (החליף את נמל יפו). הכלי  האומנותי  שבחרנו הוא הרעיון חיבור בין עולמות – חיבור של עבר עם הווה וחיבור של סבלות יום יומית בנמל בעבר עם הכנות למסיבה כיום. מקור הדימויים הוא ממסיבה עכשווית בת זמנינו, כאילו אנשי הנמל המקוריים נוסעים בזמן ובאים לחגוג אתנו את חגיגות השמונים לנמל שלהם, שלנו".

השער של אשר וכיל, סתיו שוגר, יהל אזובל, דרור ניב, שי מוגרבי
השער של אשר וכיל, סתיו שוגר, יהל אזובל, דרור ניב, שי מוגרבי

"חשבנו על דרך שבה נציג אלמנט צעיר אבל כזה שמלמד או מקרין על המקום המיוחד שעליו אנחנו מדברים – הנמל. אז מצד אחד פוזה צעירה וקצת חצופה אבל מצד שני אלמנט שנותן הקשר של מקום לאותה רוח צעירה.  כך נוצרת אצל הצופה תחושה שהמקום מקבל את הלך הרוח השובב. החיבור הוא לא טריוויאלי ולכן הוא מעניין. הדימוי של העוגן הוא במהותו ובייעודו ייצוג וסמל של הנמל כמקום היסטורי לעגינה של ספינות הפורקות סחורה. לצידו מופיע הדימוי של הלשון, שמשמש כסמל לצעירות, שובבות וקלילות, המאפיינים את הצד התוסס והדינמי של הנמל כיום".

אוראל קנפו (23), יניב בן דוד (26 ), עדן בר (23)

השער של אוראל קנפו, יניב בן דוד ועדן בר
השער של אוראל קנפו, יניב בן דוד ועדן בר

"בחרנו להציג את הדימוי בצורה הזאת מכיוון שלדעתנו הנמל הוא אמנם אבן תרבות בתל אביב, אך פונה בעיקר לאנשים מחוץ לתל אביב שבאים לקניות, לבילויים בשבתות ולחגוג במועדונים. ההרגשה שלנו הייתה שכל תל אביבי בגילנו שיקבל הזמנה לחגוג 80 שנה לנמל ירגיש לא שייך ובמהרה ההזמנה תהפוך לדף קססה מקופל בכיס. בנוסף, לדעתנו העיצוב הזה מושך את העין, וזו הדרך היחידה שתגרום לצעירים לקרוא את המלל בהזמנה. לשם המחשה של הרעיון השתמשנו בתצלום של נמל, בשאריות קנאביס,  ולאחר מכן ערכנו את התמונה עד לקבלת מראה אותנטי של הזמנה שנמעכה בכיס".

מאי אזולאי (26), רוסלן מוגר (23), דביר שסטל (23), אליס ברוקלין (29)

השער של מאי אזולאי, רוסלן מוגר, דביר שסטל ואליס ברוקלין
השער של מאי אזולאי, רוסלן מוגר, דביר שסטל ואליס ברוקלין

"חשבנו על הנמל כאיש מבוגר בן 80, עם עור מקומט, ובחרנו חתיכה מסוימת של עור שבמבט חטוף תיראה כמו גלים של ים. הקעקוע הגיע מתוך אסוציאציה שעלתה לנו בראש שהנמל הוא time-less, הוא גם מגניב ומשתדרג כל הזמן אבל הוא גם פיסה היסטורית. העוגן בשביל כולנו היה סמל חזק לנמל, לימאים ובכלל. סמל קלאסי שיש צעירים שעושים אותו גם היום".

השער של מאי אזולאי, רוסלן מוגר, דביר שסטל ואליס ברוקלין
השער של מאי אזולאי, רוסלן מוגר, דביר שסטל ואליס ברוקלין

"כאן בחרנו ללכת עם קטע מהשיר של לאה גולדברג שמספר על הנמל. בעיקר משך אותנו המשפט "אלף ידיים פורקות ובונות", חיפשנו איך להביא את זה אלינו, אל הצעירים, אל החגיגות, אל המסיבה. רצינו שהוויז'ואל יהיה "צעיר" ו"חדשני" לעומת השיר ה"קלאסי" וה"ישן". בחרנו ללכת על דימוי של קהל גדול שמרים ידיים בשיא המסיבה ולחבר את הישן והחדש בצורה הזאת".

נעמה ליאור (28)

השער של נעמה ליאור
השער של נעמה ליאור

"ביצירה בחרתי להשתמש בצילום של הנמל החדש כפי שהוא כיום ולשלב בו תמונה מפעם, של זוג צעיר משנות השלושים. נוצר קונטרסט של ישן – חדש, אך עם זאת גם שילוב הרמוני, נוסטלגי ואף רומנטי".

הילה גרינברג (26) וילי ולט (25)

השער של הילה גרינברג ווילי ולט
השער של הילה גרינברג ווילי ולט

עבודה זו בעצם ׳משתלבת׳ עם השילוט הקיים בנמל באמת, אך במקום שילוט הכוונה רגיל, השלט ׳מכוון׳ לחגיגות ה-80 של נמל תל אביב. האירוע הוא כ״כ מיוחד ויוצא דופן שאפילו השלט של השירותים רוצה להצטרף למסיבה.

השער של הילה גרינברג וילי ולט
השער של הילה גרינברג וילי ולט

"העבודה שלנו מכילה אלמנטים שבונים את הספרה 8 ומרכיבים בעצם את האישיות של הנמל. אלו אלמנטים אשר מסמלים קיץ וכיף וניתן למצוא אותם ברחבי הנמל כמו גלידה, מסלולי אופניים (וכמובן אופניים), משקפי שמש, והמכסים הייחודים של הביוב שנמצאים אך ורק בנמל תל אביב. הקופי שלנו קצר וקולע – מעביר את המסר חד וברור: נמל תל אביב חוגג 80, והשתמשנו בצבעי קיץ שמחים כדי להעביר את המסר בצורה ברורה יותר".

דניאל אמריק (26)

השער של דניאל אמריק
השער של דניאל אמריק

"רציתי להציג את חגיגות ה-80 בצורה כזאת מכיוון שכך חשבתי שאצליח להעביר את אווירת החגיגות יחד עם גאווה ישראלית עכשווית, החיבור בין כל העם ועדיין להשאיר את התחושה ההיסטורית".

 

ורה אבן-טוב (30)

השער של ורה אבן-טוב
השער של ורה אבן-טוב

"בחרתי להציג את חגיגות ה- 80 של הנמל בצורה של "סטורי" כי זה הדרך הכי פופולרית נכון להיום בקרב צעירים לשתף ברשתות חברתיות את החגיגות שלהם, בין אם זה יום הולדת, חתונה, או כל אירוע אחר שעובר עליהם ביומיום. בחרתי להציג תמונה ישנה של הנמל עם תמונה חדשה שאני צילמתי והצגה של תמונה זו בתור "סטורי" בשילוב אייקונים המזוהים עם האפליקציה. לדעתי זה מראה שאומנם הנמל מאוד מאוד מבוגר, אך יש בו גם צד צעיר ומעניין. השתמשתי בתמונה ישנה של הרציף משנת 1938 שמצאתי בארכיון של הנמל, וצילמתי את התמונה של הרציף מאותו מיקום בו צולמה התמונה הישנה".

דניאל אמריק (26), לידור גבעולי (25), רז גבאי (25)

השער של דניאל אמריק, לידור גבעולי ורז גבאי
השער של דניאל אמריק, לידור גבעולי ורז גבאי

"בחרנו להציג את חגיגות ה80 בצורה הזו מכיוון שחשבנו שכך נצליח להעביר את אווירת החגיגות יחד עם התחושה ההיסטורית בצורה הטובה ביותר. השתמשנו באהבת המולדת ועוז רוח בתור כלים אומנותיים, ולקחנו את הדימוי מסרט/ספר מיתולוגי על חבר'ה שהקיפו את העולם ב-80 יום".

הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין סטודנטים של קורס קופירייטינג וקורס ארט-דיירקשן דיגיטלי של "הבצפר" של חברות הפרסום והדיגיטל