"שמרתי לאספנים על הכלב והבית, וכתשלום הם נתנו לי הדפס של בורז'ואה"

שרה פגין (31), שייסדה ומפעילה מיזמים לקידום האמנות הישראלית ברשת, מחזיקה גם אוסף אמנות מרשים משל עצמה. הנה כמה מהפריטים המרשימים בו

שרה פגין. צילום: דין אהרוני רולנד
שרה פגין. צילום: דין אהרוני רולנד
25 באפריל 2018

שרה פגין (31)

מייסדת (עם מיכל פרידמן) של ArtSource.Online, פלטפורמה לקידום אמנות ישראלית לקהל בינלאומי, ומייסדת OhSoArty.com, מיזם סיורי אמנות בעולם

פריטים באוסף: עשרה ("פלוס־מינוס")

לדירות נוספות של אספני אמנות:
"כבר מגיל צעיר הבילוי המועדף עליי היה למסגר פוסטרים בקניון"
דירה ממש אוצר: ביקור בבית של אוצרת תערוכות ומבקרת אמנות
האסופית: ביקרנו בדירה שמאגדת אמנים מכל העולם
עד הפרטים הקטנים: הדירה של אסף ויוני היא לונה פארק לחובבי אמנות

מתי התחלת להתעניין באמנות?

"אני חושבת שבגיל צעיר, בתור ילדה ובזכות סבתא שלי מימי. היינו מציירות יחד והיא הייתה (ועדיין) מלמדת אותי המון על איך להסתכל על העולם, עם עיניים אמנותיות וסקרניות (אגב, היא בת 96 ומאוד פעילה באינסטגרם). בתור מתבגרת ההורים שלי היו לוקחים אותנו למוזיאונים בעולם, וזכור לי שלפעמים היה לי ממש משעמם, אבל זה לגמרי השפיע ובסוף בחרתי בלימודי תולדות האמנות בלונדון".

עבודות של לואיז בורז'ואה, הילה ווגמן ואלונה רודה. צילום: דין אהרוני רולנד
עבודות של לואיז בורז'ואה, הילה ווגמן ואלונה רודה. צילום: דין אהרוני רולנד

מהיכן הפריט הראשון באוסף?

"אחת העבודות הראשונות היא צילום של הילה ווגמן, מתוך תערוכת יחיד שלה בחלל הישן של גלריה אינדי (גלריית צילום שיתופית) ברחוב יהודה הלוי. אני אוהבת את המסתוריות שלה. בכלל יש לי נטייה לאהוב עבודות קצת אפלות, או שמייצרות מתח ואניגמטיות".

ומהו הפריט האחרון שהתווסף?

"צילום של האמנית ורה ולדימירסקי מתוך פרויקט הגמר שהיא הציגה בבצלאל ב־2014. הנושא המרכזי הוא הגירה ובית. לסדרה קוראים 'מאיפה את במקור ? / הדירה האחרונה'. אני מאוד מתחברת לחיפוש התמידי הזה אחרי מקום שאפשר לקרוא לו בית ושהוא הכלאה של כל מה שהופך אותי לאני".

עבודה של ורדה ולדימירסקי. צילום: דין אהרוני רולנד
עבודה של ורדה ולדימירסקי. צילום: דין אהרוני רולנד
מימין עבודה של עירית תמרי, משמאל הדפס של Klone. צילום: דין אהרוני רולנד
מימין עבודה של עירית תמרי, משמאל הדפס של Klone. צילום: דין אהרוני רולנד

יש לך יצירה אהובה במיוחד?

"הדפס של לואיז בורז'ואה, שהיא האמנית האהובה עליי וכתבתי עליה את עבודת הגמר שלי באוניברסיטה. הפרינט יפהפה בעיניי ואני אוהבת גם את הסיפור המדהים על איך הוא הגיע אליי: זו עבודה שקיבלתי בתור תשלום אחרי ששמרתי לאספנים על הכלב והבית שלהם".

אילו עוד אמנים יש באוסף שלך?

"יש לי עבודות מקוריות והדפסים של אמניות ישראליות צעירות ובעיקר של כאלה שאני מלווה או שיצא לי לעבוד איתן, למשל דניאל אוקסנברג, הילה ווגמן, ורה ולדימירסקי, רוני חג'ג', אנה מירקין, עדי פלומן, קלון, אלונה רודה, פימה שליק, עירית תמרי וליהי תורג'מן. זה כיף כי אמנם יש לי אוסף צנוע, אבל כל עבודה מסמלת שלב בחיי האישיים והמקצועיים, וכמו הבית, הן חלק ממי שאני".

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!