שידורי השרמוטות: "הקורונה לא תעצור את האלימות המינית"

במקום צעדת השרמוטות: מחר (שישי) יתקיים יום שידורים עצמאי ומיוחד שיוקדש למאבק בהאשמת נפגעות ונפגעי אלימות מינית, עם עינב גלילי, דנה ספקטור, ריקי בליך, אורלי וילנאי ועוד

צעדת השרמוטות 2019 בתל אביב (צילום: אורן זיו)
צעדת השרמוטות 2019 בתל אביב (צילום: אורן זיו)

זו השנה התשיעית שצעדת השרמוטות של תל אביב, אירוע הדגל של המאבק בהאשמת נפגעות ונפגעי אלימות מינית, הייתה אמורה לצעוד ולהוציא מדעתם שוביניסטים, מיזוגנים, שמרנים ואת מקהלת "אבל למה עם השם הזה?"; עקב משבר הקורונה נדחתה הצעדה למועד לא ידוע, אבל זה לא מה שיעצור את השרמוטות: לציון המאבק תחנוך מחר עמותת "כולן" שמארגנת את הצעדה השנתית יום שידורים מיוחד תחת הכותרת הכיפית "שידורי השרמוטות".

פתיח "מהדורת חדשות השרמוטות", מחר באינטרנטים:

השידורים ייפתחו ב-11:00 בבוקר ויכללו ליינאפ איכותי של תוכניות כמו "נשים מדברות שתיקה" עם עינב גלילי, שעת סיפור תחת הכותרת "ילדות מספרות לילדות", משדר מיוחד לקהילה הטרנסית, שיעור ריקודי "היפ הופ שרמוטות", מופעי סטנדאפ פמיניסטים, מהדורת חדשות אלטרנטיבית, התוכנית "למה שרמוטה" עם דנה ספקטור, פאנל עיתונאיות על סיקור אלימות מינית עם אורלי וילנאי, הדס שטייף, נעה שפיגל וטליה לוין, ועוד ועוד תוכן פמיניסטי לוחמני.

"הקורונה לא תעצור את האלימות המינית ולכן גם אנחנו לא נעצור", אומרת ברכה ברד, מנכ"לית "כולן". "לא נוכל להשמיע קול צעקה ברחובות ולכן בחרנו השנה להשמיע את הקול של 'מאמינה לך' באמצעות משדר מיוחד שמוקדש כולו למאבק. אחרי שאייל גולן עלה על במות העצמאות ולואי סיקיי התקבל כאן בחיבוק, אחרי שנה שבה שמענו על עוד ועוד מקרים של אונס קבוצתי והאשמה של הנפגעת, אנחנו לא יכולות לשתוק. נתכנס בצורה בטוחה באמצעות הרשתות וננצל את הכוח שלנו כדי להזכיר לכל אישה ואיש במדינת ישראל – אף אחת לא אשמה שפגעו בה. מי שרוצה שנפגעות יפנו לרשויות, שיתחיל להעניש מי שפוגע בנשים".

"שידורי השרמוטות" היא הפקה של צוות המונה כמאה מתנדבות בגילאי 65-14 שיצרו את לוח המשדרים מתוך בידוד וריחוק חברתי בשבועות האחרונים, והם ישודרו באתר slutwalkTLV.com ולייב בפלטפורמות הסושיאל של "כולן" וצעדת השרמוטות תל אביב-יפו.