האזינו: הראפר הפלסטיני תאמר נפאר ברימיקס ל"סרט ערבי" של טונה

אחרי שהראפר הישראלי האהוב טונה הדגים את הידע שצבר בשיעורי ערבית, הראפר הפלסטיני המצליח בעולם יצר רימיקס לסינגל "סרט ערבי", ותאמינו לנו - הוא פוליטי

"מי חי בסרט?". תאמר נפאר. צילום מסך.
"מי חי בסרט?". תאמר נפאר. צילום מסך.
7 בינואר 2016

הראפר הפופולרי טונה, שזכה להצלחה גדולה עם להיטיו "גם זה יעבור" ו-"רוק 30", הוציא לפני כחצי שנה את השיר "סרט ערבי" – שיר שנעזר בסלנג ערבי כדי ליצר תמהיל משעשע של ראפ ישראלי בפסאדו-ערבית. כעת, תאמר נפאר – הראפר הפלסטיני הבולט ביותר – לוקח את השיר המשעשע וברימיקס מיוחד הופך אותו לשיר פוליטי, חד ובכל זאת – עדיין משעשע. זה הוא שירו הראשון של תאמר נפאר בשפה העברית מאז 2009.

בשיר, שיצא במסגרת שיתוף פעולה עם תכנית ההיפ הופ "ג'יגה ג'וס" המשודרת ברדיו הבינתחומי, לוקח תאמר את המוזיקה של טונה ומספק את הטוויסט שלו על הנושא. הראפר, שמעולם לא חשש להיות פוליטי, מספק כמה משפטים בולטים לאוזן הישראלית כמו: "חם כמו צמיג יעני פאקינג אינתיפאדה", "מלקולם איקס לא האוס ניגר ולא לוסי אהריש"  ו-"אסור לי להתחתן עם מישהי מראמאללה/ אז איים אין לאב ווית' א ג'ו/ מה לעשות להב"ה" המרפרר לשירו "Mama I Fell in Love With a Jew".

תומר גרשנמן, מנחה תכנית הרדיו שיזם את הרימיקס, פרסם בעמוד הפייסבוק של התכנית כי הוא מזמין ראפרים שהתעצבנו מהשיר להקליט תגובה. יואב אליאסי, זה הרגע לו חיכית כל חייך.

עדכון (8/11. 12:10):

הראפר T.O.B (תום גוטמן) הרים את הכפפה והקליט גרסה נוספת לשיר סרט ערבי – "סנדוויץ ערבי", המציגה את נקודת המבט הימנית. בין היתר ניתן לשמוע את תום מחלק כמה שורות אכזריות, כמיטב מסורת הבאטל, כגון: "מעיף אותך מראפ כמו שזרקנו לך ת'סבא", "יש לנו בר רפאלי ולכם רק את העז", "הנה זה מגיע, עוד ראפר מרמוריה, מנסה להפוך ת'מדינה חירייה". את השיר מסיים תום בנאום קצרצר המסביר כי הוא מכבד את כולם וכי על אף חילוקי הדיעות, הוא שואף לשלום.

הראפר תאמר נפאר, אחד מהקולות האמנותיים הבולטים ביותר ביותר במגזר הערבי, נולד בלוד בשנת 1979 בלוד. בשנת 1999 הקים יחד עם אחיו סוהיל וחברם מחמוד (ג'וקר) גריר את להקת DAM, להקת הראפ הפלסטינית הראשונה. הלהקה זכתה להצלחה רבה באירופה והכרה רבה גם בקרב סצינת ההיפ הופ האמריקאית. לאחרונה בחרו אנשי Vice להתמקד בתאמר בפרק הראשון של סדרת התעודה על היפ הופ ישראלי ופלסטיני שלהם – "Hip Hop In the Holy Land".

[tmwdfpad]