בתוך חללים חמימים: התערוכות והפתיחות שכדאי לבקר בהן בסופ"ש

עבודה של הינדה וייס, מתוך התערוכה (צילום באדיבות ארטפורט)
עבודה של הינדה וייס, מתוך התערוכה (צילום באדיבות ארטפורט)

מזג האוויר הסגרירי מתאים בדיוק לסיור הגלריות השבועי שלכם - ואנחנו אספנו את כל האירועים שכדאי לכם לפקוד. רק אל תשכחו מטריה

9 בדצמבר 2021

"MONOGAMY KILLS" // גלריה אלפרד

השקת מותג, תערוכה, מופע וחנות פופ אפ של האמן (והשחקן והיוצר) ג'ייסון מוריס דנינו הולט. דנינו הולט מציג רישומים וקולאז'ים אשר נעים בין האירוטי לפורנוגרפי – דימויים של עונג ושל טאבו הנמכרים כמוצרי צריכה יומיומיים, על ידי צוות מכירה שהם בעצמם אמני פרפורמנס. התערוכה פתוחה מיום חמישי ב-18:00 אבל ללא אירוע פתיחה. גלריה אלפרד, סמטת שלוש 5. כל הפרטים כאן

"קודיבור" // גלריה פריסקופ

תערוכה זוגית משותפת ליעל עצמוני, ראשת המחלקה בפועל במחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל (שהיא כידוע, המחלקה הכי שווה), וערן ארליך – ראש המחלקה היוצא. פתיחה בחמישי ב-20:00, גלריה פריסקופ, בן יהודה 176. עוד פרטים כאן.

"אַנְגָּזֶ'ה" // גלריה BY5

תערוכה שנתית של חברי עמותת אמנים יוצרים, שתוצג בשני חלקים במהלך החודשיים הקרובים. דווקא בתקופה של ריחוק חברתי התבקשו 27 יוצרים.ות לתת את הפרשנות שלהם.ן על חיבור, על ביחד, והתוצאות יוצגו בתערוכה שאצרו מירב רהט ומיכל קרסני. פתיחה בשבת ב-11:00, גלריה BY5, בר יוחאי 5. פרטים נוספים באתר העמותה.

"המצאת הציור: איך עשית את זה?" // גלריה נגא

תערוכה קבוצתית שאוצר האמן יצחק ליבנה, שמציגה ציורים של אמנים שונים שקשה (או אולי אפילו לא ניתן) לדעת כיצד נוצרו. בין המשתתפים.ות: מרים כבסה, גיל מרקו שני, מעין אלייקים ועוד. פתיחה בשישי ב-12:00, גלריה נגא, אחד העם 60. פרטים באתר הגלריה.

תערוכות חדשות // מקום לאמנות

שתי תערוכות חדשות (שקשורות זו לזו) במקום לאמנות: הראשונה, "אפל היער", תערוכת יחיד לאמן אסד עזי שמציג סדרה של ציורים חדשים מהשנתיים האחרונות. השנייה, "הומאז'" היא תערוכה קבוצתית שמציגה עבודות של 9 אמנים.ות שעבודותיהם מתכתבות עם אלה של עזי במהלך השנים. פתיחה בחמישי ב-20:00, מקום לאמנות, שביל המרץ 6. עוד פרטים כאן.

"פני מזרח מאדימין" // ארטפורט

תערוכת יחיד של האמנית הינדה וייס בה היא מציגה סדרה של עבודות וידיאו. וייס מתבוננת על הדרך בה מושגים כמו זמן ומרחב קיבלו משמעות אחרת בשנתיים האחרונות – תוך כדי שיטוטים ברחובות ניו יורק במקומות שונים ובזמנים שונים. פתיחה בחמישי ב-19:30, ארטפורט, העמל 8. לפרטים נוספים (בתמונה הראשית)

"עבודה זרה" // עלמא – בית לתרבות עברית

תערוכת יחיד לאמן יוסף קריספל (שהוא גם ראש המחלקה לאמנות בבצלאל) שאצר האמן ציבי גבע. קריספל מציג סדרת עבודות חדשות על ניירות ועל כריכות ספרים, שעוסקות באפשרות של הציור לפעול ככיסוי. פתיחה בשישי ב-12:00, עלמא – בית לתרבות עברית, שד"ל 6. פרטים נוספים כאן.