תשמרו על ראש פתוח: 9 התערוכות הכי טובות לראות בסופ"ש

תאומות ביצירה ובחוץ. עבודה של ניל וקארין רומאנו
תאומות ביצירה ובחוץ. עבודה של ניל וקארין רומאנו

פסטיבל אמנות מופרע בבית המישלמה ביפו // הציורים עוכרי השלווה של התאומות ניל וקארין רומנו // מבול תערוכות הבוגרים נמשך // ופרפורמנס בו תתבקשו למסור בגדים לבנים ולקבל אותם שחורים לגמרי בסופו

28 ביולי 2022

1:5 // גלריה חנינא

תערוכת חמשת הבוגרות של תוכנית ה־MFA באוניברסיטת חיפה לשנת 2022 (ליווי אוצרותי: שרון פוליאקין וטליה הופמן) שתוצג במתכונת מצומצמת ותאפשר הצצה על חמשת תערוכות היחיד שהוצגו השנה: "VIA" של שירה ריימן; "מוקד" של מירי מור; "3462" של נאדין קדור נסראלדין; "הבניין" של ענבל כהן חמו ו"הפרדס – באתי לדרוך כאן שוב" של אנה איילת אפל.
גלריה חנינא, שביל המרץ 5, פתיחה בחמישי (28.7) 19:00

ויה דולורוזה. עבודה של שירה ריימן
ויה דולורוזה. עבודה של שירה ריימן

כישופים // גלריה פריסקופ

תערוכה לאחד הצמדים הכי מעניינים בעולם האמנות המקומי – התאומות ניל וקארין רומנו (אוצרת: שרי פארן), שמציירות יחד כגוף אחד ומוח אחד. ניל וקארין מציגות ציורים אקספרסיביים, כמו מכושפים, שמושפעים מתתי תרבויות, סצנות קולנועיות וסיפורי מתח.
גלריה פריסקופ, בן יהודה 176, פתיחה בחמישי (28.7) 20:00

מכושפות. עבודה של ניל וקארין רומנו
מכושפות. עבודה של ניל וקארין רומנו

החלמה בהקיץ // בית ליבלינג

תערוכה קבוצתית שתפתח במקביל להשקת גיליון שני לכתב העת "קמה" (אוצרות התערוכה ועורכות כתב העת: מיכל סבר וקורל דביר; אוצרות מטעם בית ליבלינג: שירה לוי בנימיני). התערוכה בדירת המגורים ההיסטורית מלווה את הגיליון שעוסק בשאלה "איך אני מחלימה?". העיסוק בשאלה עובר מהעבודות שבדפי הגיליון אל חדרי הדירה, ובאופן זה מבקש להתנסות לעיתים במרחב המנחם ולעיתים אף בריפוי חוליי החברה, דרך ההחלמה האישית שלנו.
בית ליבלינג, אידלסון 29, פתיחה בחמישי (28.7) 20:00

רק בריאות. עבודה של פסי גירש
רק בריאות. עבודה של פסי גירש

90 שעות // גלריה P8

תערוכת יחיד שהיא כולה פעולה פרפורמטיבית מתמשכת של האמנית מיכל קליסקי (ליווי אוצרותי: אבשלום סולימן). קליסקי משתלטת על חלל הגלריה למשך 10 ימים בהם במשך 90 שעות עבודה תהפוך בדים ופרטי לבוש לבנים לשחורים. אנחנו, קהל המבקרים, מוזמנים לקחת חלק בכלכלה אד-הוק שהאמנית ממציאה: תנו פריט לבוש לבן, קבלו אותו צבוע שחור עמוק. התערוכה נפתחה אתמול (רביעי) ורצה במהלך השבוע הקרוב.
גלריה P8, הפטיש 1, מועדים ושעות הפרפורמנס בעמוד הפייסבוק

היה לבן פעם. עבודה של מיכל קליסקי ב-P8.
היה לבן פעם. עבודה של מיכל קליסקי ב-P8.

המשך יבוא // גלריה רוזנפלד

תערוכה קבוצתית של אמני הגלריה שעוסקת בסדרתיות באמנות העכשווית. העבודות בתערוכה הן תוצר של פרקטיקה סדרתית המיושמת במגוון דרכי פעולה – התפתחות תמטית; מחקר חזותי של נושא אחד; רצף דימויים המתפקדים הן בנפרד והן כיצירה אחת ועוד. משתתפים.ות: כרם נאטור, איזבלה וולובניק, בעז נוי, אפרת חכימי, זויה צ'רקסקי ועוד.
גלריה רוזנפלד, שביל המפעל 1

אוקיי, תיזהר עם זה. עבודה של כרם נאטור
אוקיי, תיזהר עם זה. עבודה של כרם נאטור

פקעת אופק // חובות הלבבות

תערוכת יחיד לאמן הקרמיקה זיו גנל, שגם מלמד בסטודיו לקרמיקה בחלל חובות הלבבות בשכונת שפירא. גנל, בוגר המחלקה לקרמיקה וזכוכית בבצלאל, יחשוף עבודות חדשות אחרי שלא יצר למעלה מעשור. הוא יציג ציורים ופסלים מקרמיקה שמתעסקים בגוף, אופק, אדמה, בשרניות, טופוגרפיה ומוות.
חובות הלבבות, חובות הלבבות 5, פתיחה בחמישי (28.7) 19:00

זה קרמיקה! עבודה של זיו גנל
זה קרמיקה! עבודה של זיו גנל

פסטיבל יפו 110 // בניין המישלמה

בניין העירייה בשדרות ירושלים 110 יארח לאורך הלילה פסטיבל אמנות פרוע וחדשני של מופעי שירה, פרפורמנס ומוזיקה, פרי יצירתם של אמנים ואמניות תושבי העיר שישקף תרבות מקומית עשירה ומגוונת, גם במטרה לקרב את האוכלוסיה היפואית אל המבנה שבו פועלים יומם וליל למען יפו ותושביה.

באותו לילה יתפקד בניין המישלמה כאתר אמנות רב-תחומי של קבלת קהל שונה מהרגיל ויארח פסטיבל אמנות בחללי הבניין, בחדריו ובנתיב הרכבת הקלה בשדרה המובילה אליו, באוצרותו וניהולו האמנותי של עוז זלוף. זה יתחיל ב-17:30 עם הצגת הילדים "קרטון" של תיאטרון אלמינא באולם קבלת הקהל וימשיך עם מופע תהלוכה פרפורמטיבי של יסמין גודר ולהקתה ברחבת הכניסה. עוד בין האירועים הבולטים: "תשוקה ומועקה במחלקת חניה"- אמני פרפורמנס מובילים יופיעו ברחבה המרכזית של מחלקת חניה, יצירות פרפורמנס מתמשכות בשדרות ירושלים ובמבנה.
בית המשלמה, יפו 110, חמישי (28.7) החל מ-17:30

מחוץ לעיר

מה יותר צהוב או פיל? // בית הנסן, ירושלים

תערוכה משותפת למאיירות אורית ברגמן וענת ורשבסקי (אוצרת: רונה זינגר) המוקדשת כולה לילדים בגובה עיניהם, ומוצגים בה איורים נבחרים מספרי ילדים ופרויקטים שונים שאיירו השתיים לאורך השנים. במסגרת התערוכה יתקיימו מספר אירועים, סדנאות יצירה והקראות סיפור עם היוצרות ושותפים.
בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים. פתיחה בשישי (29.7) 11:00

אנחנו לא בטוחים איך לענות על זה. "מה יותר, צהוב או פיל" של אורית ברגמן וענת ורשבסקי
אנחנו לא בטוחים איך לענות על זה. "מה יותר, צהוב או פיל" של אורית ברגמן וענת ורשבסקי

חממת ביכורים // המרינה, קרית ים

גלריה חדשה לאמנות זה תמיד משמח, וכשזה במקום כמו קרית ים אז בכלל. במקרה הזה מדובר ביוזמה של 12 אמנים.ות צעירים (בראשם עומדים שחר בלומנפלד ויעל בן נתן) שהשתלטו על מבנה של מרכז יום לקשיש, ובשיתוף הקהילה בנו גלריה עירונית חדשה. במהלך השבוע האחרון התקיימו אירועים סביב פתיחת הגלריה, אבל הם מבטיחים שזוהי רק יריית הפתיחה.
המרינה, החשמונאים 12 קרית ים