תרבות אכילה: חמישה בתי אוכל רוסיים ששווים ביקור

קיבצנו שלוש מסעדות ושתי מעדניות רוסיות שכדאי להגיע אליהן רעבים

מסעדת ויקינג (צילום: יולי גורודינסקי)
מסעדת ויקינג (צילום: יולי גורודינסקי)
26 בינואר 2016

באבא יאגה

אי אפשר להתעלם מהשלט הגדול בדרום רחוב הירקון שמבשר על נוכחותה של מסעדת באבא יאגה (מכשפה מפורסמת מסיפורי העם הסלאביים). השפית מריה פיסנץ בנתה תפריט שמתבסס על טעמי ילדותה ברוסיה. תמצאו בו דג מלוח (38 ש"ח), גרבלקס (48 ש"ח), פלמיני (78 ש"ח), ורניקי (68 ש"ח), בורשט (42 ש"ח) ועוד. מלבד התפריט הרוסי, סיכוי גבוה שתיתקלו בערבי מוזיקה שמלווים את הארוחה כיאה לתרבות המכובדת.

רומן רוסי: חמישה מתכונים מתוך "ספר האוכל הרוסי"

באבא יאגה

[tmwdfpad]

ויקינג

אל תיתנו לשם המאיים לבלבל אתכם, לא תמצאו כאן אוכל סקנדינבי. מקור השם הוא הכלאה מתוקה בין שמה של בעלת הבית ויקי, ובעלה שהוא כמובן קינג. במסעדה השמחה בדרום בן יהודה תמצאו קלאסיקות רוסיות נדיבות, מחירים סבירים וקהל נאמן. במנות: פלמיני (38 ש"ח), ורניקי (38 ש"ח), רצועות בשר לבן (77 ש"ח) ושניצל לבן (60 ש"ח).

ויקינג

 

קלאסיקות רוסיות נדיבות. מסעדת ויקינג (צילום: יולי גורודינסקי)
קלאסיקות רוסיות נדיבות. מסעדת ויקינג (צילום: יולי גורודינסקי)

בית רוסי

מקימי המסעדה רצו שתקראו לה "דום טברנה", אבל מחסור בשלט וצניעות עיצובית השרישו את השם בית רוסי. ואכן, ברגע שנכנסים פנימה מגלים בית רוסי אמיתי עם כלים, מוזיקה, טפטים ואוכל משפחתי ברוח התרבות הרוסית: תבשיל לשון בפטריות, מרק כרוב, בלינצ'ס במילוי פטריות, עוגת נפוליאון ועוד. המנות נדיבות ומחירן ידידותי – 30־40 ש"ח.

בית רוסי

מעדניית רוסיה הקטנה

מעדנייה רוסית בלב תל אביב היא כמו קפיצה קטנה לחו"ל באמצע היום: שוקולדים, סוכריות, גבינות, נקניקים, דגים מיובשים, חמוצים, רטבים ואוכל ביתי מוכן הם רק חלק מהאושר שנמצא בין כותלי החנות שלא תשמעו ולא תקראו בה מילה אחת בעברית. תמצאו פה את כל הטוב שיש לגורמה הרוסי להציע, ואל תפספסו את לחם השיפון הרוסי ואת מבחר הוודקה המרשים.

אלנבי 106, 5668989־03

סופר רוסקי דליקטס

בתחנת דלק בלב רחוב יפת ביפו נחבאת לה מעדנייה רוסית עם מבחר מרשים מאוד של סחורה מיובאת. בצד מחלקת הנקניקים והגבינות תוכלו למצוא פה אטליז ביתי עם בשרים טריים (וכבוד גדול לחזרזירים), בלינצ'סים וורניקי קפואים תוצרת אוקראינה, לטקס ודראניק (לביבות תפוח אדמה) תוצרת בלרוס והמון קופסאות שימורים מסקרנות עם עגבניות, מלפפונים בגדלים שונים, ביצי דגים ועוד.

יפת 246, 6570774־03