טיים אאוט timeout

העונה השנייה של "ווסטוורלד": עוד כאוס, עוד שאלות פילוסופיות

| מאת: אהרון גולדברג

Westworld, סדרת המד"ב השאפתנית והמפותלת של HBO חוזרת לעונה שנייה באפריל 2018, ויוצריה מבטיחים שעוד לא ראינו כלום. זה מה שאנחנו כבר יודעים על העונה החדשה

  • https://static2.timeout.co.il/media/2016/10/sizes/075-1_H_wo_680_382.jpg
"ווסטוורלד"

הסדרה שלוקחת את המדע הבדיוני ששולט היום בכיפה לאקסטרים – "ווסטוורלד" – תחזור לעונה שנייה באביב 2018, והמידע בנוגע למה שצפוי לנו זורם כמו הדם ברחבי פארק המערב הפרוע בעונה הראשונה, שהסתיימה עם יותר שאלות ממה שהיו בתחילתה: האם פורד מת? מה יהיה עם דולורס/וויאט? ועם האיש בשחור? האם מייב תצליח לברוח מהגורל שלה? ובכלל, מה זה גורל? מהי תודעה? והאם Westworld יהפוך ל-Eastworld?

עוד כתבות מעניינות:
כל מה שצריך לדעת על עונה 2 של "דברים מוזרים"
מתחם "משחקי הכס"

לפי המידע שיש לגבי העונה השנייה, השאלות הפילוסופיות הללו, כמו גם העלילות שהולכות ומסתבכות, ימשיכו גם ימשיכו. אלא שיוצרי הסדרה הבהירו: אין לצפות לסדר. להיפך: התמה המרכזית של העונה השנייה, שתכלול גם היא 10 פרקים, היא כאוס. אם לשפוט על פי הטריילר, זה הולך להיות אלים.

בסוף העונה הראשונה אמר אחד מיוצרי הסדרה, ג'ונתן נולן, ש"אם העונה הראשונה הייתה מאופיינת על ידי שליטה, העונה השנייה מאופיינת על ידי כאוס. אני חושב שזה חלק ממה שמבינים שפורד תכנן כל הזמן הזה. פורד התחיל מה שנראה לו כמו תוכנית. טבעה של התוכנית הזו היא מה שאנחנו בוחנים בעונה השנייה. מה הן כוונותיו – לתת לדולורס ולשאר המארחים לברוח? ללמד את האורחים האנושיים לקח?". ג'יי ג'יי אברהמס, מפיק הסדרה, אמר אז: "מה קורה כשהתודעה מתחילה לפרוח? מה קורה כשמתחילים באמת להתעורר?". בנוסף, בריאיון ל"Entertainment Weekly" סיפר נולן שהעונה השנייה תחקור יותר את ההבדלים בין מארחים לבני אדם רגילים ותצלול לאופן שבו מייצרים את המארחים.

ומה בנוגע לעולמות נוספים? בסרטים המקוריים של "ווסטוורלד" מופיעים עולמות נוספים מלבד המערב הפרוע, כמו ימי הביניים ורומא העתיקה. כבר קיבלנו רמז לעולם הסמוראים בסוף העונה הראשונה, ואם לשפוט על פי הטיגריס המת שמופיע בטריילר לעונה השנייה, ייתכן שמזרח אסיה תהיה תפאורה לפחות לחלק מהמעללים הסדיסטיים של הסדרה.

עם סוף העונה הראשונה רמזה בריאיון ל"וולצ'ר" ליסה ג'וי, החצי השני של יוצרי הסדרה, שייתכן שאחד המארחים יגיע גם לעולם שבחוץ. "הם די טובים במה שהם עושים, הם די חזקים, והאינטלקט שלהם גדל וגדל. אני מתארת לעצמי שלפחות אחד מהם, בסופו של דבר, יצליח להביט על העולם מנקודת מבט רחבה יותר", אמרה.

מקרב חברי הקאסט המקורי נזכה לראות בעונה השנייה את אד האריס כאיש בשחור, אם כי לא ברור אם נראה את הגרסה הצעירה שלו – וויליאם, שמגולמת על ידי ג'ימי סימפסון. בריאיון ל"סינמה בלנד" אמר סימפסון ש"אם יש להם עוד משהו בקנה עבור וויליאם, אני מניח שזה יהיה סיפור חדש. כי לתחושתי, הסיפור הזה, הרומן הזה (עם דולורס – נ"נ), אנחנו כבר יודעים עליו הכל. אבל כולנו בטוחים שעונה 2 תפוצץ לכולנו את המוח. לא אופתע אם וויליאם יופיע בעונה 3 או משהו". מצד שני, בכנס "קומיק קון" הוא ענה לשאלה איך הדמות שלו הפכה לאיש בשחור: "יש עוד כמה שאלות שאנחנו צריכים לענות עליהן בנוגע לאיך קרה המעבר הזה".

רייצ'ל איוון וודס (דולורס), ת'נדי ניוטון (מייב) וג'פרי רייט (ברנארד) יחזרו כמובן גם לעונה הקרובה, כמו גם לואי הרת'ום, אביה של דולורס, וטלולה ריילי, שמגלמת את אנג'לה המארחת, שיקבלו תפקידים משמעותיים יותר. אבל לגבי אנתוני הופקינס, שמגלם את יוצר הפארק רוברט פורד, עוד לא ברור. "בתוכנית הזו לא כדאי להניח שום דבר", אמר נולן ל"הוליווד ריפורטר" כשנשאל לגבי הופקינס. הופקינס בעצמו, בריאיון ל"מירור" הבריטי, אמר: "אני לא יודע כלום לגבי זה". מיסתוריים.

בגזרת המצטרפים החדשים נראה בעונה החדשה את קטיה הרברס ("הנותרים"), שתגלם את גרייס, אורחת חדשה שמגיעה לפארק, את ניל ג'קסון ("סליפי הולו") כניקולס, שמתואר כ"אדם מקסים ורב תושיה שמוצא את עצמו במקום לא מוכר", ואת ג'ונתן טאקר ("אלים אמריקאים") כאיש הצבא מייג'ור קראדוק.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 3ecc2108d89e