טיים אאוט timeout

דויד גרוסמן זכה בפרס ישראל לספרות

| מאת: מערכת Time Out

שר החינוך נפתלי בנט הכריז הבוקר על הזכייה, וצייץ כי גרוסמן הוא "אחד הקולות המרגשים, העמוקים והמשפיעים בספרות הישראלית"

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/09/sizes/david-grossman_H_wo_680_382.jpg
דוד גרוסמן. צילום: Getty Images

הסופר דויד גרוסמן זכה בפרס ישראל לספרות – כך הודיע הבוקר שר החינוך נפתלי בנט. בציוץ כתב בנט כי גרוסמן הוא "אחד הקולות המרגשים, העמוקים והמשפיעים בספרות הישראלית".

בשנה שעברה זכה גרוסמן בפרס מאן בוקר הבינלאומי עבור ספרו "סוס אחד נכנס לבר", שיצא בשנת 2014 ותורגם לאנגלית על ידי ג'סיקה כהן, שחלקה איתו פרס כספי של 50 אלף ליש"ט. באותה שנה היה מועמד לפרס היוקרתי גם הסופר עמוס עוז על ספרו "הבשורה על פי יהודה".

עוד כתבות מעניינות:
דויד גרוסמן: "אנחנו חווים סטנדאפיזציה של המציאות"
הפרק הראשון מתוך "סוס אחד נכנס לבר"

בשנה שעברה זכה גרוסמן בתחרות מועדון הקריאה של Time Out תל אביב, שבסופו קיים מפגש קוראים. במפגש שוחח גרוסמן עם דרור קרן, שמשחק בהצגה המבוססת על הספר את דובל'ה ג'י, גיבור הרומן. בשיחה סיפר גרוסמן כי כתב מספר רב של גרסאות בכתב יד לפני שהחליט שהגיע לגרסה הסופית. הוא התייחס גם לתרגומים השונים של הספר וליכולת להעביר את ההוויה הישראלית ובדיחות שניתן להבין רק בעברית לשפות ותרבויות אחרות. כשהתייחס לדמות המספר, הסטנדאפיסט ג'י, הוא שיתף כי לא נכח בהופעת סטנדאפ, אך העיר שממילא אנחנו חיים בעידן של "סטנדאפיזציה" של המציאות, וקשר בכך את הרומן להתרחשויות הפוליטיות בעולם.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0