בזכות ההפקה: פלסטיני קיבל אישור כניסה לישראל להופעה

כמו שתום יורק אוהב להגיד: מוזיקה פורצת גבולות. פלסטיני תושב הגדה המערבית שקנה כרטיס ולא הצליח להשיג אישור כניסה פנה לנרנג'ה שסידרו לו כניסה לישראל

תום יורק, סולן רדיוהד (צילום:  Mark Metcalfe/Getty Images)
תום יורק, סולן רדיוהד (צילום: Mark Metcalfe/Getty Images)
19 ביולי 2017

סולן רדיוהד חוזר ואומר בחודשים האחרונים, בתגובה לניסיונות להניא את הלהקה מלהופיע בישראל, שמוזיקה יכולה לפרוץ את כל הגבולות. לפחות אם לשפוט על פי המקרה הפרטי של ט', פלסטיני תושב הגדה המערבית, זה בהחלט נכון. א' פרסם בפורום של רדיוהד באתר reddit בקשה תחת הכותרת "מעריצי רדיוהד בישראל, אתם יכולים לעזור?", שם ביקש סיוע בהשגת כניסה לישראל כדי להגיע להופעה בפארק הירקון.

כתבות נוספות בנושא:
המחשבון שיגלה לכם אילו שירים רדיוהד צפויים לנגן
על מה התבאסו המעריצים בסיבוב ההופעות הנוכחי?
תום יורק הניף אצבע משולשת ל-BDS

ט' כתב בפוסט: "אני יודע שזה נשמע מוזר אבל אני מעריץ ענק של רדיוהד. אני פלסטיני מהגדה המערבית ויש לי כרטיס אבל אין כניסה לפלסטינים לתל אביב לאור המצב, אתם יודעים. יש כמובן יוצאי דופן, אז חשבתי שאולי מכתב הזמנה ישכנע. בבקשה, כל מה שאני מבקש הוא מכתב רשמי לעבודה, משרה, מועדון, כל דבר יעזור! אני חולם על זה כל יום, בבקשה עזרו לי אם אתם יכולים".

בתגובות הציעו לו גולשים אפשרויות שונות ואף ניסו לעזור בעצמם. אחת ההצעות הייתה לפנות ללהקה עצמה. בסופו של דבר א' פנה לנרנג'ה, הפקת רדיוהד בישראל, אשר פנו לרשויות הצבא והשיגו עבורו אישור כניסה לישראל.

"תודה על כל המאמצים", כתב א' לאחר שהעניין נפתר, "נחמד לראות איך כולם יכולים לעזור לבחור אקראי באינטרנט לעשות משהו שהוא אוהב".

מהפקת רדיוהד בישראל נמסר: "לאחר שפורסמה ההודעה על הגעת להקת רדיוהד להופעה בישראל בקיץ, קיבלנו פנייה מבחור פלסטיני שמתגורר ביו"ש, מעריץ גדול של רדיוהד וכותב חובב בעיתון האוניברסיטה. מרגע שהתקבלה הפנייה, ידענו שנעשה הכל כדי לעזור לו להנות איתנו בהופעה. אחרי אינספור בירורים, פניות ובעיקר הרבה עזרה מאנשים טובים שקיבלנו מהם אוזן קשבת וחמה וכמובן עזרה ביצירת קשר עם הבחור כמו גם ארגון וטיפול מסור השגנו יחד את האישורים המתאימים. מרגש אותנו שיש אנשים שמוכנים לעשות כאלה מאמצים כדי לראות את ההופעה".