יהלום חדש בבורסה: מתחם האוכל החדש ששואף לשנות את פני המקום

כריכי פרעצל של ערן שרויטמן, פסטות של פיורי, אוכל תאי של שחף שבתאי וביפבורגר של עמיר אילן - מה מחכה לכם במתחם המכולות החדש בבורסה ברמת גן

קונטיינר'ס. צילום: דין אהרוני רולנד
קונטיינר'ס. צילום: דין אהרוני רולנד
8 באוגוסט 2018

"קונטיינר'ס הוא מקום שנבנה כדי לצקת חיים במתחם הבורסה בערב ובימי שבת. הוא ייתן מענה לפריפריה ולקהילה שמסביב, ויהיה מחובר לפעילות עירונית ומכוונת למשפחות ובני נוער. הכיכר עצמה היא צומת שמפגישה קהלים שונים, ויש לנו יכולת ליצור אואזיס בלב המידטאון של תל אביב־רמת גן", אומר יאיר בקייר, היזם של מתחם מכולות אוכל חדש. מה שמוגדר על ידיו כהרצה שקטה בשעות הצהריים עובר מפה לאוזן ומושך נחילי עובדים מהסביבה. עבורם, יחסית למזללות ולשיפודיות מדובר בשדרוג של ממש.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
ביצי זהב: מתכוני בוטרגה מעלפים של רימה אולברה
ההמבורגרים הכי טובים מחוץ לעיר הגדולה
המקומות הכי טובים לשתות בהם בירה בתל אביב

כיזם בנשמתו, בקייר עובד על הפרויקט במשך ארבע שנים. את ההשראה הוא שאב מ־Dinerama בלונדון. "כמה חבר'ה שבאו מחיי הלילה לקחו שטח ריק והפכו אותו עם קונטיינרים ומבנים ארעיים למקום של פעילות בילוי ותרבות". בגרסה הרמת גנית הוצבו המכולות בכיכר מוגבהת צמוד לתיאטרון היהלום, שהפכה ממדבר בטון למקום חי ונושם.

תכלס, עושה חשק. צילום: דין אהרוני רולנד
תכלס, עושה חשק. צילום: דין אהרוני רולנד

הפתעה נוספת מסתתרת ברשימת השמות שהצליח בקייר לגייס: השף ניר ויימן (מל ומישל) מוכר במכולת Twenty Coffee Station קפה, מאפים מלוחים ומתוקים (26־126 ש"ח), כריכים בפרעצל ממאפיית שרויטמן (34 ש"ח), שתייה קלה, שתייה חמה, אלכוהול וגלידה אמריקאית. השף עמיר אילן (לשעבר הדסון) התמקם ב־Paris Texas ומציע ביפבורגר מבשר בקר הולשטיין טרי טחון במקום (46 ש"ח), כריך סטייק ריב איי (63 ש"ח), סלופי ג'ו וסלופי סמאש ועוד. במכולה של השף שחף שבתאי (ניטן תאי) מגישים בתפריט ההרצה סלט פפאיה ירוקה (37 ש"ח), נודלס לאקסה צמחוני (49 ש"ח), פלה אופ – לברק/נתחי עוף ברוטב שאלוט אינדונזי; ותאי רד קארי (51 ש"ח כל אחד). פיורי, סניף של הדוכן האיטלקי משוק הנמל, מציע להרצה פסטה ורטבים לבחירה, ומכולה של קרלסברג מתפקדת על תקן בר. בקייר מנסה להכניס את הציפיות לפרופורציה ומדגיש שוב ושוב שכל העסקים עדיין בהליכי הרצה.

מה שבטוח, העיצוב מגניב. צילום: דין אהרוני רולנד
מה שבטוח, העיצוב מגניב. צילום: דין אהרוני רולנד

"בתפריטים יש כרגע חצי מהמנות שיהיו בסוף התהליך. השפים והמפעילים עדיין מחפשים לדייק את המוצר כי למכולה יש גבולות גזרה. במכולה של הבשר עוד לא הספיקו אפילו לסיים את העיצוב מרוב לחץ". כרגע המקום פועל מהבוקר עד אחר הצהריים, ובקרוב מאוד ייפתח בערבים ובסופי שבוע. "תרבות האכילה והבילוי בבורסה נגמרת בשעה חמש. יש אמנם הבלחות של אנשים שמתחילים לצאת לשתות, אבל החל מאחר הצהריים המקום מת".

חוץ מאוכל טוב כמו במרכז תל אביב, לבקייר ולאנשים שאיתו יש תוכניות להפוך את הקונטיינר'ס למקום בילוי רלוונטי. "אנחנו מתכננים להקים מגרשי קטרגל וקיר טיפוס. החודש יש הופעות של חנן בן ארי ואפרת גוש, ויש לנו תקציב ענקי להופעות". על התוכן הופקדו נתי גוזלן ועומר וורבל מבעלי הספוטניק והוודו ועדי מחלו מקבוצת R2M ("שהקים את הרצל 16 ורוטשילד 12 ועשה את כל התוכן שם"). שותפים נוספים הם רוני גולדשטיין, מתי ברודו מבעלי קבוצת R2M ("מכולה לא תהיה להם. הם נמצאים בתוכניות רב שנתיות, אבל אני מעריך שאם נמשיך עם עוד מקומות דומים ברחבי הארץ, אולי במהלכים הבאים הם יצטרפו אלינו"); ועיריית רמת גן שתומכת בפן המוניציפלי.

האם אנחנו צופים בתקומתה של הבורסה? צילום: דין אהרוני רולנד
האם אנחנו צופים בתקומתה של הבורסה? צילום: דין אהרוני רולנד

"ללא תמיכת העירייה פרויקט כזה לא יכול לקרות. כשראו מי אני, מה עשיתי ומה היכולות שלי, העירייה הבינה שזה פרויקט משמעותי שיכול לשנות את הצביון של הבורסה". תמיכת העירייה מתבטאת גם בפעילויות משיקות כמו שוק חקלאי ומכירת ספרי לימוד מיד שנייה לקראת שנת הלימודים, והקרנת סרטים תחת כיפת השמים שכבר קורית כל יום שני. "אנחנו חלק מהכיכר. בסופו של דבר קונטיינר'ס אמור להיות פרויקט מדליק שיזמן סוגים שונים של קהלים לאורך כל היום, בייחוד בערבים ובשבת. אנחנו לא דומים לשרונה מרקט או לכל שוק אחר. אנחנו המענה האורבני החדש".

קונטיינר'ס, כיכר משה שניצר (צמוד לתיאטרון היהלום), רמת גן, שעות הפתיחה בהרצה מהבוקר ועד 15:00