לא כולל שירות: העבודות הכי שוות (ומוזרות) לסטודנטים

סוף הסמסטר הוא הזדמנות מצוינת לסטודנטים לחפש עבודה זמנית ולעשות קצת כסף. 7 עבודות קיץ שלא בטוח שחשבתם עליהן, ועדויות מפי מי שכבר היה שם

מחרשות לתקופת מבחנים (צילום: טיילור מילר)
מחרשות לתקופת מבחנים (צילום: טיילור מילר)
18 ביוני 2018

נמאס לכם למלצר? מיואשים מעבודות סדרנות לצד עכברי קולנוע בני 16? אל תרימו ידיים, יש פיתרונות יצירתיים. הנה כמה מהם, בתוספת כמה סיפורים של אנשים שהתנסו בהם באופן אישי.

הליכה על קביים באירועים

אם אתם לחוצים על כסף ולא אכפת לכם לדרוך על אחרים בדרך למעלה, יכול להיות שהליכה בתחפושת מוגבהת במיוחד היא הפתרון עבורכם. מישקה גינדין התמיד בהליכה על קביים ועשה זאת במגוון אירועי חוצות ואירועים פרטיים, אחד מהם בהתנחלות החרדית מודיעין עילית. לא פשוט היה להלך שם בדמות ג'ירפה באירוע שבו היחס הוא מבוגר אחד על 10 ילדים שמנסים להפיל אותך במשך שעות. "נפלתי פעמיים", הוא מודה. "איזה ילד נדבק אליי והתרוצץ לי בין הקביים. השתדלתי נורא לא לדרוך עליו, עד שנפלתי. אי אפשר לקום עם קביים אחרי שנפלת, אז נאלצתי לשכב באמצע הקהל ולהוריד אותם. אבל יש מקרים חמורים יותר. חברה שלי, למשל, שברה את המרפק". מה עושה מי שבכל זאת מוכן לקפוץ על האתגר קונים קביים ומתחילים לדדות. "למי שיש קואורדינציה זה לוקח בערך חצי שעה ללמוד. אחר כך רק ממשיכים לתרגל כדי להרגיש בנוח". והיתרונות? "נחמד לשמח ילדים, ולפעמים גם לגרום להם לפעמים לבכות באימה". כולנו זוכרים את הפורימון עם המפלצות המחרידות האלה, מישקה, ועכשיו אנחנו יודעים מי אחראי לצלקות.

ג'ירפה, לא תמימה כמו שחשבתם. איור: יעל סגרסקי
ג'ירפה, לא תמימה כמו שחשבתם. איור: יעל סגרסקי

הגובהטרון הפעלות לאירועים, 077־3010774

עוד כתבות שיעניינו אותך:
זיון מודרך: תל אביב במפות לפין ולפות
כך תזהי את סוג הגבר שהוא הבזבוז מספר אחת של הזמן שלך
סוף עונת החיבוקים: עשו ואל תעשו בקיץ האכזרי

שליחות בינלאומית

אסי גל עבד בימיו הסטודנטיאליים בחברת פדקס ונשלח להטיס חבילה לטוקיו בכוחות עצמו. הוא הוטס לטורקיה, משם לטוקיו ובדרך נהנה מעצירה בפריז. בסופו של דבר הוא הספיק לראות את טוקיו למשך שעה. "אבל היי, בשביל 500 דולר זה שווה", הוא טוען. בקיצור, עבודה אידיאלית למי שאוהב לטוס. אבל אוהב לטוס ליטרלי, כלומר נהנה מאקט הטיסה. אם תרצו לשווק את זה לעצמכם בעטיפה יפה יותר, תמיד תוכלו להגיד שאתם דיילים שפשוט יושבים כל הדרך ולא משרתים אף אחד.

1־700־700־339 ,FedEx, callfedex@fdx.co.il

 

כיסוח דשא

אולי העבודה המושלמת בשביל עצלנים ברמה הגבוהה ביותר. אמנם בתל אביב קשה למצוא אנשים שיש להם דשא ושצריכים שיכסחו אותו, ולעתים האנשים האלה גם נהנים ממלאכת הכיסוח (בשביל השופוני בעבודה על כל הדשא המתיש הזה), אבל אם מצאתם מישהו שצריך את עזרתכם בזה – הוא כנראה עשיר, אז תיצמדו אליו. בגדול מדובר בנהיגה אטית בתוך כלי רכב אטי במיוחד (עם משקפיים מתאימים ומביכים, צריך לומר), הלוך ושוב, עד שעוברים על כל הדשא. באותו הזמן אתם יכולים לשמוע מוזיקה ולהתפנן בכיף. רוני וילוז'ני, הזמנית הקבועה של הכתבה הזו, ניסתה גם את כיסוח הדשא. באחת העבודות היא גם התבקשה לכסח דשא של מגרש כדורגל שלם (!) בקיבוץ. המינוס: היא לא שמה לב שעל הדרך היא גורפת גם את הרשת של השער והסתובבה איתה ברחבי הקיבוץ שבו כיסחה. "כשמכסחים דשא הוא משנה צבא, וזה מראה מאוד מרגיע. פעם הייתי מכסחת אותו במשבצות, פעם בשורות. זה תרפויטי".

המכסחת. איור: יעל סגרסקי
המכסחת. איור: יעל סגרסקי

חפשו חברים עשירים

מזכירות במשרדים

העבודה הקלאסית ליושבים עם לפטופ. משרדים שונים, לרבות משרדי עורכי דין, מחפשים חיזוק לתחום המזכירות במהלך חודשי הקיץ, שמציע לעובד, לצד משכורת שיכולה להגיע ל־50 ש"ח בשעה לעבודה במשמרות, מזגן, קפה חופשי ולעתים גם מזון – דברים שעבור הסטודנט המרוד יכולים להיות משני חיים.

שאלו את אבא ואימא!

אישור הגעה לחתונות

עונת חופשת הקיץ האקדמית היא גם עונת החתונות. על כן, מי שמחפש השלמת הכנסת מינורית (באמת) ולא משתולל מלדבר בטלפון יכול למצוא את התחום הזה אטרקטיבי. מי שהצליח להשיג עבודה כזו לחודשי הקיץ מקבל רשימה של כמה מאות אנשים, והוא מקבל שקל על כל שם שהוא מתקשר אליו ומקבל מהם תשובה. היתרון: ניתן לחלק את העבודה לאורך היום ולקיים את שיחות הטלפון גם בזמן שמחכים לחברה או נוסעים באוטובוס.

עבודה שהיא מצווה. איור: יעל סגרסקי
עבודה שהיא מצווה. איור: יעל סגרסקי

חברת RSVP, משרות יתפנו החל מאוגוסט. לפרטים: 051־2002470, RSVP.isr@gmail.com

 

דוגמנות עבור סטודנטים לעיצוב

מדובר בג'וב זמני וחמקמק אבל בהחלט מתגמל למי שצריך לסגור פינה כלכלית בזמן קצר, וטוב למי שאוהב לרכב על האגו טריפ. בתי ספר שונים לעיצוב זקוקים לדוגמנים שיעמדו שעות ויסתכלו על הסטודנטים החמודים שמשוכנעים שיש להם עתיד בעיצוב בזמן שהם מציירים אותם. הכסף, צריך להגיד, לא רע בכלל. לפי עדויות אחדות שהגיעו אלינו, דוגמנים קיבלו גם 700 ש"ח על ארבע שעות "עבודה". זה התאים לרוני, שאחרי שמאסה בהשוואת חיתולים עם קקי החליטה לדגמן. "היו לי שני זוגות חברים שהתחתנו ולא היה לי שקל לתת להם, וככה סגרתי שתי חתונות".

חפשו בפייסבוק "מסלול עיצוב תפאורה ותלבושות לתיאטרון ולקולנוע – סמינר הקיבוצים" או כל מסלול עיצוב אחר

ריכוז נתונים במכון סקרים

מכוני מחקר שונים נדרשים לעיבוד נתונים רב שלפעמים חייב להיעשות באופן ידני. סטודנטים בחופשת הקיץ שלהם הם אוכלוסייה אידיאלית עבור ריכוז הנתונים הללו, ולעתים רבות מתאפשרת גם עבודה מהבית. המכונים הללו שולחים מוצרים שונים ללקוחות פוטנציאליים (נניח, חיתולים להורים), אלה נדרשים לענות על שאלונים על אודות השימוש במוצר, בירידה לרזולוציות נמוכות במיוחד – עד כדי ספיגת הקקי, מרקמו וצבעו – ולבסוף נדרשת עבודת הזנה של השאלונים למחשב. העיסוק הוורסטילי נע בטבעיות בין הפרשות גוף בחיתולים למוצרי מזון, שני תחומים שנעים לשלב ביניהם. רוני וילוז'ני, שעבדה בתחום, יצאה מרוצה מהחוויה. "לי שילמו בתלושים, אבל כשאת סטודנטית וחסרת כל, זה שווה. למשל, פעם באתי לטעימות של גבינות צהובות. זה היה דוחה אבל קיבלתי תלוש של 200 ש"ח לבגדים".

גגלו "דרושים מכון סקרים"

[interaction id="5b27b4cbb4076b4a1f1eaf48"]