נמסטה ותודה: 24 רופי נסגרת אחרי 17 שנה

הדאבה ההודית ברחוב שוקן שהתאפיינה באווירה לא פורמלית ובישיבה בגובה הרצפה סוגרת את שעריה. לפי הבעלים, הסגר השלישי והחובות הם שהכריעו

24 רופי. צילום: יח"צ
24 רופי. צילום: יח"צ
13 בינואר 2021

ביי ביי טאלי, שלום ולא להתראות אדלי ואוטפם: מסעדת 24 רופי נסגרת. בפוסט שפורסם אתמול (ב') בעמוד הפייסבוק של המסעדה נכתב "נמסטה חברים אהובים, אולי השמועה כבר הגיעה לאוזניכם ואולי רק עכשיו אתם קוראים, מסעדת 24 רופי, הבית שלנו כבר 17 שנה, סוגרת את שעריה לצמיתות. הסגר השלישי הכניע אותנו והביא אותנו להחליט שאנחנו משחררים בכאב, באהבה ובהכרת תודה את מפעל החיים שלנו".

הדאבה ההודית, מאופציות האכילה הבודדות ברחוב שוקן שאינן שניצל בבאגט, נפתחה בשנת 2003 על ידי נטע ארצי ואורי מזרחי, שותפים לדירה ולטיול אחרי צבא בהודו. הם החלו לבשל בביתם שברחוב רופין 24 תבשילים הודים במחיר 24 ש"ח למנה, ומכאן ההשראה לשם המסעדה. עד מהרה התפשטה השמועה על הארוחות המחתרתיות.

*** עריכה*** מתרגשים עד דמעות מכל התמיכה והאהבה והמילים הטובות. מסתבר שהמקום הזה היה בית להרבה יותר אנשים ממה שהעזנו…

Posted by ‎מסעדת 24 רופי‎ on Tuesday, January 12, 2021

המיזם ההודי חיפש לעצמו מקום גדול יותר והתמקם בגג ברחוב שוקן. ארוחות טאלי בישיבה על כיסאות בגובה הרצפה ואווירה לא פורמלית – שלא לומר מעודדת שאכטה – משכה למקום צמחונים, טבעונים, בוגרי הודו ועובדים מהסביבה. הסגר הראשון נוצל לשיפוץ מתוך תקווה לפתוח שוב, כפי שאכן קרה בקיץ. הסגר השני וחוסר הוודאות הכללי כבר הובילו להבנה שאין ברירה אלא לסגור סופית.

אלא שסגירת מסעדה היא הליך יקר, ולבעלים נותר חוב של 300 אלף ש"ח. לכן עודכן הפוסט לאחר מספר שעות לטובת גיוס המונים: "מתרגשים עד דמעות מכל התמיכה והאהבה והמילים הטובות. מסתבר שהמקום הזה היה בית להרבה יותר אנשים ממה שהעזנו לדמיין. רבים שואלים איך אפשר לעזור, אז לצערנו כבר לא נפתח מחדש, אבל אתם יכולים לעזור לנו לסיים את הפרק הזה בכבוד (נשאר לנו בור כלכלי גדול וכואב)".

תאריך הסגירה נקבע ליום שישי הקרוב (16.1). עד אז אפשר לקפוץ לקנות טאלי למזכרת, להצטלם על המדרגות ואולי גם לעזור בפינוי. תרומות ניתן להעביר לפיייבוקס. נמסטה דאבה אהובה, אנחנו כבר מתגעגעים.