ביקורת קולקציה: COS רלוונטית לצרכן הישראלי רק חצי מהשנה

העיצובים הסקנדינביים של COS ארצה אינם באמת עומדים במבחן יולי־אוגוסט של תל אביב, אבל כשבוחנים את קולקציית הסיו־חורף במזגן כבר יותר קל להתחבר לאווירה

COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ
25 ביולי 2018

אם יש דבר שהסקנדינבים יודעים לעשות, זה לגרום לתל אביבים לרצות להיות כמוהם. קחו את תחום האופנה כמקרה בוחן: במשך שלושה עשורים לפחות הסגנון שהכי מדבר לחלק הארי של המעצבים הצעירים ולקוחותיהם הוא מונוכרומטי אפרפר, אוסלו סטייל – רק תחליפו את ריח הדגים המעושנים בריח של פלאפל רצון וזיעה.

עוד כתבות מעניינות: 
קטן, צבעוני ושובב: התיק הנכון ליום שאחרי הפאוץ'
מעצבת הנעליים הלוהטת מאחורי Miista מסבירה למה אין פופ־אפ בישראל
יד ראשונה: הבוטיק שנותן לתל אביביות בדיוק את מה שהן רוצות

COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ

המשיכה הבלתי מרוסנת הזאת לעיצוב סקנדינבי עשויה להסביר את ההייפ שממשיך ללוות את הסניף הישראלי הראשון והיחיד בינתיים של COS, גם יותר משנה לאחר פתיחתו, זאת למרות שביקורים חוזרים ונשנים בו הוכיחו כי מרבית הדגמים שמיובאים ארצה אינם באמת עומדים במבחן יולי־אוגוסט, הן מבחינת הרכב טקסטיל והן מבחינת גזרות שאינן מאווררות דיין. לא ברור אם מדובר בבעיה של קניינות, או שמא בגדי הקיץ של היצרנית השבדית מתאימים לקיץ ה(הפתעה!) שבדי.

COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ

עם זאת, כשמגיעים לבחון את קולקציית סתיו־חורף הקרובה של המותג במזגן האיתני של הגינדי פאשן מול (שלשמו לעולם לא נתרגל), קל קצת יותר להתחבר לאווירה. החוזק של הקולקציה, כמו תמיד עם COS, הוא בפרטי הבייסיק האיכותיים שיש להם טוויסט קטן שמקפיץ אותם לרמה אחרת. שמלות בגזרת איי עם שני כיסים גדולים בחזיתן, חולצה עם שרוול שלושה רבעים וצווארון גולף רחב שנשפך על הצוואר, מכנסיים מתרחבים באורך שבע שמיניות וחולצת ברטון עם צווארון מבד שקוף. כל אלה, איך לא, במיטב הגוונים שבין לבן, שחור, אפור ובז'. מה לעשות, סקנדינבים, ואם לשפוט על פי ההיסטוריה הקרובה – גם תל אביבים.

COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ
COS AW18. צילום: יח"צ

הנקודות החלשות יותר של הקולקציה הן אלה שנראים כמו ניסיונות המעצבים להתכחש ל־DNA המונוכרומטי שלה. יש שם, למשל, שמלה מבריקה בצבע ורוד פוקסיה ושמלת חוף מכותנה בצבע ירוק בוהק. לא ברור מי יכולה ללבוש אותן והיכן. בעצם כן, לג'מבו, אם את ציפי שביט. לא יהיה מפתיע לגלות אותן בעוד כמה חודשים בסייל 50 אחוז, לאחר שדשדשו על הקולבים במהלך העונה. ייתכן שאפשר ללמוד כאן לקח חשוב על החיים – שכל אחד ימשיך לעשות את מה שהוא טוב בו. עם זאת סביר להניח שאי אפשר ללמוד כאן כלום, אשמתכם שקראתם עד הסוף.