עוד חוזר הניגון: בר יין חדש נפתח בשינקין, כאילו שהיה חסר

coupè / קופה. צילום: עדן מולדבסקי
coupè / קופה. צילום: עדן מולדבסקי

כבר איבדנו את הספירה של כל ברי היין שנפתחו בשנים האחרונות ברחבי תל אביב. האם באמת צריך עוד אחד? כי אם כן, אז יש בר יין חדש ברחוב שינקין, שגם יתפקד לאורך היום כמעדניה. "זה בהחלט הטרנד עכשיו, אבל אני חושב שזה מעבר לטרנד. למדנו מאירופה"

9 ביולי 2023

בית הקפה קופי קלאב, שהפך לנקודה אהובה עבור תושבי רחוב שינקין, נפתח בחודש פברואר האחרון על ידי סהר הופברנד ומאי קדוש. עוד לא עברה מאז חצי שנה, וצמד הבעלים לא שוקטים על השמרים (חרף מאפה הסטיקי באן החלומי שהם מגישים), ופותחים – פאוזה לצורכי דרמטיות מיותרת כי עוד בר יין חדש בתל אביב כבר לא מפתיע אף אחד – בר יין חדש!

coupè / קופה. צילום: עדן מולדבסקי
coupè / קופה. צילום: עדן מולדבסקי

לצד הקופי קלאב התפנה החלל שאכלס בעבר את בייט מי, ואז גלידריה מבית בייט מי, ועכשיו שופץ מהיסוד ועוצב למשעי עם צמד האדריכלים yellow forever. בימים ממש נפתח בחלל בר יין חדש בסגנון פריזאי שעונה לשם coupè –  לחתוך בצרפתית. בעברית, אגב, מבטאים את זה קוּפֵּה, עם סגול בפ׳. כן, כמו קארה קופה.

״זה בהחלט הטרנד עכשיו", מסביר הופברנד את פתיחת המקום חרף ההצפה ביין, "אבל אני חושב שזה מעבר לטרנד. למדנו מאירופה ושם זה מאוד מקובל וזה סוג הבילוי העיקרי בערבים. מה גם שבשינקין עצמה אין בר יין (עדינה, שמציעים יינות בכוסות, סוגרים מוקדם), והרחוב נותר די מנומנם. חוץ מזה, מאי ואני רואים במקום המשך ישיר של הקופי קלאב. יש לקוחות קבועים שמספרים לנו בהתלהבות שאין כיף יותר מלעבור משתיית הקפה לשתיית היין, באופן חלק וקז׳ואלי״.

ויש להודות, זה באמת לא עוד בר יין גנרי. קופּה ייפעל בשעות הבוקר כמעדנייה בה מוכרים גבינות, שמן זית, יינות (כמובן) ועוד מוצרי מדף דליקטסים. יימכרו בה, למשל, גבינות מטריפות מגבניית בת הרים והצפונית – בגבינות שלא תמצאו בשום מקום בעיר (אפילו לא בעדינה השכנה השינקאנית). בשעות הערב התאורה מתעמעמת, והמקום יהופך לבר יין מן המניין, עם יינות מהארץ ומהעולם שמוצעים בבקבוקים ובכוסות (עלות ממוצעת לכוס תהיה בין 38-44 ש״ח).

coupè / קופה. צילום: עדן מולדבסקי
coupè / קופה. צילום: עדן מולדבסקי

לצידם יוגשו מנות קטנות ונעימות המשתדכות ליין, דוגמת לחמים של חגי, פלטת גבינות ונקניקים (59 ש״ח ו69 ש״ח בהתאמה), גבינת ברי ותאנים טריות (44 ש״ח), חסה וגורגונזולה (56 ש״ח), סלט עגבניות חריף (48 ש״ח) ועוד מנות קטנות ומתחלפות מהמעדנייה. לקינוח תמצאו עוגת גבינה באסקית (42 ש״ח) וטירמיסו חלומי שמכין סהר בעצמו (44 ש״ח). הישיבה בפנים היא על ספסל, או בחוץ ברחוב, ממש כמו בפריז. יש גם קומה עליונה שבה אפשר לשתות יין באינטימיות, להשקיף על כולם, ולרכל קצת.

coupè, שינקין 22, א'-ה' 9:00-23:00, ו' 9:00-16:00, ש' 18:00-23:00