חבק אותי טיפשון: הדבר הכי קריפי באינטרנט עובר לטלוויזיה

בואו להתחבק איתי. "Don't Hug Me I'm Scared". צילום מסך
בואו להתחבק איתי. "Don't Hug Me I'm Scared". צילום מסך

סדרת הרשת "Don't Hug Me I'm Scared" הספיקה להקריפ מיליוני אנשים עם גרסה מסויטת לבובות סטייל רחוב סומסום וביקורת מטרידה על קפיטליזם. עכשיו, שש שנים אחרי שסיימה את דרכה באינטרנט, היא זוכה לחיים חדשים עם סדרת טלוויזיה

יש משהו מאוד משמח בלראות להיט אינטרנטי מוזר מקבל את ההזדמנות על המסך היותר-גדול-אך-לא-הכי-גדול של הטלוויזיה, כמו לעודד קבוצת ליגה ג' ולחזות בה מטפסת עד לליגת העל. גאוות יחידה מסוג כלשהו. אם כן, קהל המעריצים האדוק להפליא של סדרת הרשת "Don't Hug Me I'm Scared" יכול להיות מאוד מרוצה מעצמו, כי תכנית הילדים הביזארית למבוגרים עולה ליגה.

אתמול (19.6), בדיוק 6 שנים מאז שעלה ליוטיוב הפרק האחרון בסדרה (ובערך 11 שנים אחרי שהחלה), הוכרז דרך סרטון יוטיוב (כמובן) כי יצירת הקאלט תזכה לגלגול טלוויזיוני, שישודר החל מחודש נובמבר 2022 בערוץ 4 הבריטי. אה, לא ידעתם זה בריטי? טוב, זה לא שהדמויות מדברות באיזה מבטא. ואם להסתמך על ששת הפרקים האינטרנטיים שלה, שכל אחד מהם זכה למיליוני צפיות, זה הולך להיות חתיכת טריפ מוזר.

"Don't Hug Me I'm Scared" בנויה כפרודיה על תכניות ילדים מבוססות בובות בערך אנושיות, דוגמת "רחוב סומסום", כשבכל פרק שלושת הדמויות המרכזיות – האיש האדום, האיש הצהוב והברווז – לומדים על נושא חדש, כמו אהבה, טכנולוגיה, יצירתיות ועוד. עד כה נשמע תמים, רק שבכל פרק לוקח פניה אפלה, לרוב עם שוטים מהירים ודימויים מקריפים ממעמקי התודעה, דוגמת אברים פנימיים שמתחבאים בעוגות או יצורים שנראים כאילו יצרו אותם מקיא.

עם זאת, הגועל וה-Gore לא נזרקים סתם כך לאוויר, אלא פועלים לטובת מסר רחב יותר על קפיטליזם בתכניות ילדים ועל השפעת הטלוויזיה על התודעה. טרם ברור אם הסדרה המלאה תעסוק באותו הנושא (או אם בכלל נצליח לשרוד דקות ארוכות מהדבר המופרע הזה), אבל כבר ברור שצמד יוצרי הסדרה, בקי סלואן וג'וזף פלינג, ישובו לבנות תרחישי אימה קומיים שיכולים להשאיר סיוטים גם לילדים הכי מבוגרים.