בעל הבית השתגע: אירועים מיוחדים ב-Fun Dining Week

14 מוסדות אוכל מהטובים בעיר משחררים כל רסן ונותנים לשפים שלהם לרוץ עם הפנטזיות הקולינריות הכי פרועות שלהם

צילום: איליה מלניקוב
צילום: איליה מלניקוב
27 ביוני 2019

שבוע המסעדות של ניו יורק הוא אירוע שגורם לפודיז מכל העולם לגהץ את האשראי ולרוץ לשדה התעופה. Fun Dining Week by American Express, שיתקיים בחודש הבא, מחקה בהצלחה את הרעיון בתל אביב, שגם זירת הקולינריה בה רחוקה מלהיות פראיירית. הפסטיבל נשען על שני עוגנים: יד חופשית לשפים להגשים פנטזיות וסטיות קולינריות מחד והנחות שוות לסועדים מאידך.

חיים כהן, למשל, הופך את יפו תל אביב לחלון הצצה לאיביזה, לפרוקיט הקמת מסעדות ים תיכוניות שוקד עליו במלון W היוקרתי. יובל בן נריה נותן לדיבוק היפני להשתלט ומתכנן ארוחת סאקה של חמש מנות עם סוגי סאקה מותאמים ממבשלות בוטיק (299 ש"ח). אבי ביטון פותח בקפה פופולר מסעדת נמל מרוקאית עם מנות שרק מרוקאים אסלי מכירים (198 ש"ח), ובאיגרא רמא יגישו מנות מהתנ"ך בפרשנות עכשווית (מחיר נזיד העדשים כולל את הבכורה). בצ'יקטי, מעוז האלגנטיות האיטלקית, פותחים טברנה יוונית בהשראת ההפלגות של השף-סקיפר מיכאל גרטופסקי (189 ש"ח), ובבאנה יגישו תפריט Fatboy Slim של מנות מושחתות אבל בריאות. עוד ברשימה: ג'ון וג'ורג' במלון דריסקו, קוואטרו, ניטן תאי, בית קנדינוף, באנה, קלואליס וקוואטרו, בסך הכל 14 מוסדות אוכל מהטובים בעיר.

בואו מוקדם, שלמו פחות. ניתן תאי (צילום: נועה שביט)
בואו מוקדם, שלמו פחות. ניתן תאי (צילום: נועה שביט)

סעיף התשלום מותנה בשעה שתבחרו להגיע. ארוחות מוקדמות יזכו להנחה בשיעור גבוה, שהולכת ומתכווצת ככל שהערב מתקדם: בין 17:00-18:00 תינתן הנחה של 30 אחוזים, בין 18:00-19:00 הנחה של 20 אחוזים, ובין 19:00-20:00 10 אחוזים. מ-20:00 משלמים מחיר מלא.

מלבד התפריטים המיוחדים מציע הפסטיבל שתי ארוחות חד פעמיות בקונספט שולחן השף, שסוחף את ניו יורק ובירות קולינריה בעולם: יריב מלילי מבית תאילנדי יבשל בחדר הפרטי של המסעדה ארוחה בת 15 מנות על בסיס מתכונים משפחתיים של אשתו לק (470 ש"ח לסבב ראשון, 590 ש"ח לסבב שני); וקרן ויעל "הבנות אוהבות אוכל" יערכו משתה עם מנות לאכילה בידיים והרבה אלכוהול להסרת המחסומים(260 ש"ח לסבב ראשון, 340 ש"ח לסבב שני). לי מלילי ו-או פטדי, בתם של המלילים ובעלה יליד תאילנד, יתארחו בפיצריית סבא של עומר מילר ויכינו פיצות תאילנדיות חריפות, על רקע תפאורה סטייל קו סמוי (48-54 ש"ח). לכל הארוחות מלבד הפיצרייה התאילנדית יש צורך בהזמנת מקומות מראש. מחיר מינימום לאדם: 125 ש"ח. לקוחות אמריקן אקספרס נהנים מהטבות כגון מנה בהפתעה מהשף, קוקטייל אפרול שפריץ 1+1 במתנה ועוד.

FUN DINING WEEK by AMERICAN EXPRESS, ראשון-חמישי (14-18.7), רשימת האירועים המלאה: https://fundining.co.il/