אסף גרניט מביא לעיר שניצל על מקל. זה גאוני כמו שזה נשמע

GG קובלה בשרונה מרקט מציעה כמה מנות מפתיעות ומחדשות ובהן כריכי קובנה מושחתים. דווקא מנת הפולנטה הוותיקה והמיתולוגית ממחניודה אכזבה אותנו

קרחנה בשרונה מרקט. GG קובלה
קרחנה בשרונה מרקט. GG קובלה
11 באפריל 2021

הקרחנה של מחניודה מגיעה לשרונה מרקט: על רקע מוזיקה מקפיצה וצ'ייסרים בנוכחות הבוס הגדול נפתח GG קובלה, סניף תל אביבי ראשון של אסף גרניט ושות'. נדחפנו בתור לפני שהאוכל נגמר (אמיתי!) ואספנו המלצות לשלושה דברים שכדאי לכם לטעום.

דה בוס איז אין דה האוס (צילום: יהב יעקב)
דה בוס איז אין דה האוס (צילום: יהב יעקב)

קובלה קורנדביף

מתוך כמה וכמה מנות שטעמנו, קוכרבנה קורנדביף לוקחת בקלות את המקום הראשון – פרוסות בשר עם איולי צ'יפוטלה, חרדל, ארוגולה, כרוב כבוש ובצל מטוגן. הביס רך וסקסי, כמעט נימוח, והקורנדביף עסיסי ובכמות נדיבה. חרדל ואיולי צ'יפוטלה עולים לאף בחריפות מעושנת ובצל מקורמל סוגר את פלטת הטעמים. אהבנו. 46 ש"ח.

קובלה קורנדביף
קובלה קורנדביף

צ'יקן מחנום

נכון שאין פה קובנה אבל תכלס ההמצאה גאונית: סוג של שניצל בצורת שלגון מגנום על מקל. כיף להחזיק ולנגוס, 3-4 ביסים עסיסיים, פריכים ולוהטים של חזה עוף בטיגון עמוק ויותר מזה לא צריך. המחיר הגיוני מספיק כדי להזמין שניים, שלושה ואפילו ארבעה מחנומים על תקן ארוחת צהריים או ליד בירה. גאוני כבר אמרנו? 8 ש"ח.

מחנום עסיסי
מחנום עסיסי

פוטטו

רק בשביל המנה הזו מגיע לגרניט כוכב מישלן: קרעי תפוחי אדמה לוהטים, פריכים בחוץ ורכים בפנים שאי אפשר להפסיק לנשנש למרות השריפה בפה. הם מוגשים עם איולי צ'יפוטלה מהמערכה הראשונה ואיולי עשבי תיבול חריף ממש אבל לא מוכרחים – גם בלעדיהם המנה מושלמת. 15 ש"ח.

פוטטו ברמת מישלן
פוטטו ברמת מישלן

ודיס אחרון ומבאס לסיום: פולנטה מחניודה שהכי חיכינו שתגיע לתל אביב מאכזבת, לכל הפחות בטעימת הפתיחה. המנה קטנה ממש והפולנטה עצמה דלילה ומדיפה ריח עז של שמן כמהין. נקווה שזו רק תקלת פתיחה ושהמנה האהובה תחזור לעצמה. 35 ש"ח.
GG קובלה, קלמן מגן 3 (שרונה מרקט) תל אביב