הטכנו חוזר לתל אביב: ליין חדש מאיים עם מסיבת 13 שעות. קשוח!

מאז סגירת הבלוק, ולמען האמת גם לפני, חיכינו לקבל בשורה חדשה שכזו: הליין החדש HzBERG, שיושק בחמישי הבא (29.6) מכוון להביא את המסיבות הארוכות והקשחות של אירופה גם לכאן, עם שלושה די.ג'יים מחו"ל, 13 שעות על הרגליים (אל דאגה, יש אזור צ'יל) וכל זה מאת שני בליינים וותיקם שיודעים בדיוק מה קלאברים רוצים. ריאיון מיוחד

22 ביוני 2023

כל אחד שחי בעולם יודע שקשה, מתסכל, ולפעמים בלתי אפשרי להוציא לפועל דברים. אבל לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זאת הזדמנות אחת – או קריסה טוטאלית של המציאות – שתוביל אותנו ליזום. זה מה שקרה לעדי (42) וערן (52), צמד יזמים ואנשי עסקים ביום יום (ולכן גם, לבקשתם, לא נחשפים בשמם המלא), וקלאברים שאוהבים את חיי המסיבות בלילה. כשהקורונה נחתה גם החיים שלהם נעצרו יחד עם כולם.

עדי החליטה שזו ההזדמנות לצאת החוצה עם האמת שלה, והחלה לתקלט במסיבות. כשהגיע החיבור עם ערן, די מהר יש לציין, הם הפכו לצמד שהוליד יחד הזדמנות חד פעמית – להרים ליין טכנו חדש בעיר שיביא איתו בשורה לאלה שנושמים את אבק המרתפים של המסיבות. ביום חמישי הבא (29.6) ליין ה-HzBERG יושק במועדון האומן 17 (החל מ-23:00, כרטיסים כאן), ויימשך 13 שעות.

בין חיי המשפחה והעבודה, השניים מוצאים זמן להפיק מסיבה של 13 שעות שתרעיד לכולנו את הנשמה. בתקופה שבה רוב חיי הלילה מתקיימים באופן מהיר ונטול חיבור אמיתי במרחב בין האנשים, לאמנים ולחלל – בוקע כאן קול אחר. "בערך מגיל 17 התחלתי לגלות את המסיבות, אי שם באילת, במקום איזוטרי. מאז לא הפסקתי, ואני בת 42. עבר קצת זמן", מספרת לנו עדי. "כשהקורונה השכיבה את העסק שלי לישון, זה היה הזמן שבו החלטתי שיש לי משהו להגיד מוזיקלית. החלטתי שאני צריכה להגיד אותו".

במה עסקת לפני?
"העסק האחרון שלי, שעדיין קורה, הוא בתחום השכרת דירות לעסקים, בעיקר לחברות. אלטרנטיבה ל-Airbnb". 

ואיך התחילה ההחלטה לפנות למועדונים? זה קשור להיכרות עם ערן?
"לא, זה היה מסע שלי, אנחנו התחברנו באיזשהו שלב אחר כך. התחלתי לצאת החוצה, התגלגלתי לבלוק יחסית מהיר, ועליתי ממש על התחנה האחרונה שלו. ניגנתי במסיבות שם כחצי שנה לפני שהם נסגרו. כדי.ג'ייאית תמיד הראייה ההוליסטית הזאת של כל המסיבה היתה לי חשובה, לא רק על הסט שלי. זה מהדברים בחיים שהתכלית היחידה שלהם היא פשוט להנות. בדרך כלל אנחנו עושים משהו כדי להפיק תועלת או או להספיק משהו. אין הרבה דברים שאתה עושה כדי להגיע לזן בינך לבין עצמך. מסיבה היא מקום מפלט, מקום שאתה יכול להתנתק מהעולם אבל להתחבר לעולם אחר".

עדי. החליטה לצאת החוצה עם המוזיקה בקורונה. צילום: אינסטגרם the duck side of the moon
עדי. החליטה לצאת החוצה עם המוזיקה בקורונה. צילום: אינסטגרם the duck side of the moon

עדי היא לא אדם שיוצא לבלות רק כדי לקבל משהו בתמורה, אלא בעיקר בשביל המוזיקה וההוויה האנושית – וזה כבר גרם לי להאמין יותר במה שהיא מתכננת להביא איתה. יש הרבה אנשים בעיר שמעידים על עצמם שהם מביאים משהו חדש, אבל לרוב זה רק עוד מאותו הדבר. עבור עדי, כניסה אקטיבית לחיי הלילה כאשת מקצוע היה חלום רחוק, אבל מרגע שהחליטה לצאת, היא מדברת על התמסרות. "התמסרות היא גם אחת הסיבות שהתחלתי לתקלט", היא מסבירה. "זה משהו שהוא לא חדש כל כך. אמנם יצאתי החוצה בקורונה, אבל מדובר בחלום או איזשהו ייעוד שתמיד היה שם במגירה. נגעתי בזה מרחוק ולא פיתחתי יותר מידי. זה התחיל אי שם בגיל 22-23 בתל אביב. אבל בחרתי להתעסק בדברים אחרים, כל השנים הייתי עם עסק משל עצמי, יזמית".

זה מה שהניע אתכם לפתוח ליין משלכם, או שפשוט זיהיתם משהו שחסר לכם בחיי הלילה?
"הכל ביחד. זה התפתח בצורה די אורגנית. זה לא שמישהו ישב, וחשב, ואמר 'אוקיי, בואו נעשה ליין', אלא פשוט נוצר חיבור, היה רצון והיה ניסיון. כל אחד עם הידע, הניסיון ומה שהוא מביא. ופשוט זה קרה. הברירה הטבעית".

עד עכשיו ערן, הצלע המשלימה של עדי בליין HzBERG, בעיקר הביט על עדי בזמן שדיברה, והנהן בהסכמה. "אני מגיע מכמה עולמות ביחד, בעת ובעונה אחת", הוא מסביר לנו כשנשאל מאיפה צץ לתחום. "בתחום ההמצאות, הייטק, מכניקה והיזמות. אני יוצר דברים חדשים, קונספטים. בדרך כלל הם נובעים מצורך, מצורך מסוים ואמיתי. הצורך המסוים מפרה אותנו, ודוחף אותנו. זה טבעי שמספר אנשים מרגישים את אותו הצורך. המפגש עם עדי היה מאוד טבעי ואורגני, כי שנינו הרגשנו את אותו הצורך – אנשים שחושבים נקי ונכון, במקומות הנכונים, ושיש להם כוונות נכונות וזהות, הם יפגשו בסוף. אני גם בא מהעולם הזה של המסיבות, בתור בליין בעיקר".

ערן. צילום: אינסטגרם פרטי באדיבות המצולם
ערן. צילום: אינסטגרם פרטי באדיבות המצולם

אף פעם לא עסקת בזה?
"בשנתיים-שלוש האחרונות עמדתי מאחורי הרבה פרויקטים שקשורים לתרבות חיי הלילה בתל אביב, במטרה לייצר איזשהי תרבות מסוימת שלא קיימת, ושיש לה מקום. זה לא רק חללים עם רמקול, אלא הרבה מעבר לזה. מקום שאתה בא ונהנה ממנו, וחש שזה מקום שאתה יכול להפוך אותו להיות חלק מהחיים שלך. מקום שאתה שייך אליו ומרגיש חיבור. זה מה שרציתי לעשות כדי שיהיה לי מקום ללכת להנות בו ולרקוד". 

מעניין, אפשר לדעת איפה זה?
"לא. מעדיף להשאיר את הדברים הללו אנונימית, מאחר ויש כל מיני אנשים שמעורבים בזה. מעדיף להתמקד בליין שלנו שהוא הכי נכון כרגע בעיר".

ליידי מאשין. מגיעה כל הדרך מגאורגיה. צילום: יח"צ
ליידי מאשין. מגיעה כל הדרך מגאורגיה. צילום: יח"צ

מה הניע אתכם? מה היה החזון למסיבות?
ערן: "היה חוסר, ועדיין קיים חוסר כל הזמן. הבלוק נסגר, שזה אירוע מצער, ומאז הפער נהיה עוד יותר גדול. מה שהניע אותי זה לייצר תרבות מסוימת שלא קיימת בחיי הלילה בעיר. תרבות מוזיקלית, תרבות של קלאבינג, תרבות שהיא יותר אירופאית. מסיבה שאת יכולה לבלות בה לאורך זמן, להיות שם 13 שעות, 20 שעות. המטרה שלנו זה לייצר מסיבות ארוכות. בהמשך יהיו מסיבות של 36 שעות, 40 שעות".

עדי: "החזון הוא באמת מסיבות ארוכות, אבל עם סביבה מתאימה. כי את צריכה לחשוב על האנשים שאת מביאה, על הגוף שלהם, על היכולת שלהם בכלל לעמוד בזה. אם הם יצליחו לשרוד. צריך להגדיר את התנאים המתאימים. למשל חדר צ'יל שאת לא צריכה להתנתק מהמסיבה כדי שיהיה לך כיף – את יכולה להישאר במסיבה, לשתות שייק, לאכול קרטיב, לאכול מלפפון. למלא את האנרגיות ולחזור למסיבה בלי שאת מתה בסוף הערב. אנחנו מייצרים את התנאים שיכולים לאפשר לאנשים להיות, ואכפת לנו מהאנשים".

מה הולך להיות ייחודי במסיבה הזו?
עדי: "שהמסיבה היא תהליך. תהליך חיבור אנרגטי בין המבלים. האירוע הוא 13 שעות, עם שלושה אמנים מחו"ל (ביניהם בן סימס, ליידי מאשין. א"א), אז יש רצון ליצור אנרגיה, ולכן חשוב מאוד לשים לב לסדר האמנים. הושקע בליינאפ הרבה מחשבה, בין אם בבחירה האמנים או בבנייה המוזיקלית. אבל המטרה שלנו זה שגם אם תגיעי אחרי שההדליינר ירד, וגם אם תגיעי ב-6 או ב-7 בבוקר, את עדיין מקבלת ערך עבור הכרטיס שלך. את עדיין שומעת דיג'יי בינלאומי, את עדיין יכולה לשמוע סט ראוי של 3 שעות, ועדיין מקבלת סט סגירה ברמה בינלאומית, ולא משהו דליל של שאריות מסיבה".

NDRX. חלק מהליינאפ. צילום: יח"צ
NDRX. חלק מהליינאפ. צילום: יח"צ

סליחה על השאלה, אבל אתם לא קצת מבוגרים מכדי להפיק ליין מסיבות?
"אני בת 42, וערן בן 52, ויש לנו ילדים. זה לא סותר את זה שאנחנו אוהבים מסיבות. כשאת שם הגיל לא משנה. אם אתה אדם שאוהב לרקוד בנשמה שלך, בכל גיל תמצא את עצמך במסיבה. במקומות האלה יש חוסר שיפוטיות, וזה היופי. על הרחבה, את יכולה לראות מישהו או מישהי מבוגרים, גם אם זה בן אדם זקן, ואם הוא נהנה על הרחבה זה פותח לך את הלב. הרבה יותר מאשר לזלזל בקטע של 'מה הזקן הזה עושה פה', אלא להפך. את אומרת ואוו, ככה אני רוצה. הרבה אנשים שעברו סטטוס בחיים, שנהיו אמא או אבא, חושבים שזה לא המקם שלהם. הרבה אנשים צעירים יוצאים כי הם מחפשים משהו, אבל אנשים שיוצאים בגלל האהבה שלהם למוזיקה, אז זה לא משנה אם נהיו לי חיי משפחה. כמובן שאני אצא פחות, אבל האהבה לזה נשארת".
המסיבה הראשונה של HzBERG תתקיים ביום חמישי, 29.6, במועדון האומן 17. לרכישת כרטיסים וליינאפ מלא