כמו פחית קולה: איציק הגדול משיק סטייק ואגיו ממכונת ממכר אוטומטית

מעכשיו זמינים 24/7. איציק לוזון ובן אסולין (צילום אילן נרינסקי)
מעכשיו זמינים 24/7. איציק לוזון ובן אסולין (צילום אילן נרינסקי)

תקף אתכם מאנצ' ליילי והדבר היחיד שיענה עליו הוא המבורגר וואגיו בהכנה ביתית? יוצאים לפיקניק אבל איכשהו, מישהו שכח לקנות בשר טרי? הכירו את "מיט סטיישן" מבית איציק הגדול, מכונות אוטומטיות שיספקו את כל צרכי הבשר הטרי שלכם, מבלי צורך לפגוש אף אדם

15 באוגוסט 2023

העולם הולך לקראתנו הצרכנים, לפחות בתל אביב – פיצוציות, אמפם, סבן אילבן וסופר יודה פתוחים 24 שעות ביממה, ואפשר לקנות בהם כמעט הכל. אבל רק כמעט, כי כולם חוששים להתעסק עם מוצר רגיש כמו בשר טרי. סטארט אפ חדש מבית איציק הגדול פותר את הסוגייה, ומספק סטייקים וקבב מתי שרק תרצו. כן, גם כשמתעורר המאנצ'יז.

מיט סטיישן מבית איציק הגדול (צילום שוקה כהן)
מיט סטיישן מבית איציק הגדול (צילום שוקה כהן)

"Meat Station" הוא בעצם אטליז אוטומטי. מכירים מכונות למשקאות, חטיפים וקפה? אז כזה, רק שכאן ימתינו לכם בתום התשלום מוצרי מבשר וואגיו. "אנחנו רואים כל הזמן דרישה גבוהה לבשר איכותי כפי שאנו מוכרים במסעדה ובקצבייה. הקשבנו ללקוחות שלנו והבאנו רעיון מהפכני שיאפשר למבשל, או ל'ממנגל', לרכוש את המוצרים בקלות ובכל יום ושעה", אומר בן אסולין, שותפו של איציק לוזון הלוא הוא איציק הגדול.

הרעיון, שנרקם במשך שלוש שנים, מושק כעת כסטארט אפ ראשון מסוגו בישראל. עמדה ראשונה כבר הוצבה בחלל מעוצב סמוך לצומת דיזינגוף פרישמן, ובעוד מספר ימים תחל לפעול עמדה נוספת בקניון איילון. קל, פשוט וזמין. זול? לא כל כך, כי על נוחות משלמים וגם על שם, ובאופן כללי בשר הוא מוצר צריכה יקר. לדוגמה: קבב וואגיו ושומן טלה (63 ש"ח לשמונה יחידות), המבורגר וואגיו (54 ש"ח לזוג), טבעות פילה בקר (96 ש"ח לארבע יחידות), שיפודי יקיטורי מנתח קצבים (87 ש"ח לחמישה שיפודים), מינוט סטייק שייטל וואגיו (79 ש"ח), בשר טחון (49 ש"ח ל-500 גרם) ועוד, סה"כ 20 מוצרים באריזה ממותגת. הטמפרטורה במכונה מנוטרת באופן רציף, ואם משהו משתבש המכירה נעצרת.

משדרים יוקרה. מארזי Meat Station (צילום אילן נרינסקי)
משדרים יוקרה. מארזי Meat Station (צילום אילן נרינסקי)

המחיר משקף את היוקרה של הזאב בעור שיפודייה, מקום שנפתח לפני 30 שנה והתפתח לאימפריית בשר מרשימה הכוללת סטייקהאוס, אטליז, שווארמיה, מפעלי ייצור והפצת מוצרי בשר וחוות גידול בקר, שם מתקיימת הכלאה בין הוואגיו העדין לגזע הולשטיין מקומי, המתאים לאקלים הישראלי. בתוך שנה צפוי הפרויקט להתרחב ל-50 נקודות מכירה בכל הארץ, פיתרון אידיאלי כשיוצאים לפיקניק בשבת ואיכשהו אף אחד לא זכר לקנות בשר.
דיזינגוף 105