זה סטארטאפ: סוף עידן הכלים החד-פעמיים במשלוחי אוכל?

לא עוד דיסוננס למזמיני המשלוחים. הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)
לא עוד דיסוננס למזמיני המשלוחים. הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)

מסעדות כמו נאם, דליקטסן, אמורה מיו, רביבה וסיליה ועוד כבר הצטרפו לשירות של אפליקציית OPA, שמאפשר לכם להזמין את משלוחי האוכל שלכם בכלים רב פעמיים ללא תוספת תשלום. הדבר היחיד שתצטרכו לעשות זה להחזיר אותם תוך עשרה ימים לאחד ממוקדי האיסוף והופ, הצלתם את כדור הארץ

27 בנובמבר 2022

מכירים את זה שאתם רוצים להילחם במשבר האקלים ולצמצם את הנזקים שאתם גורמים לסביבה, אבל אתם רוצים גם להזמין דברים טעימים הביתה איזה פעם-פעמיים-שבע-פעמים בשבוע וממלאים את האשפה שלכם בזבל פלסטי חד פעמי ובגללכם חיות נכחדות ואין עתיד לאנושות? ובכן, יתכן שמצאנו פתרון לדיסוננס בו שרויים אתם ורבים אחרים: סטארטאפ חדש בשם OPA (שום קשר למסעדה הפלאית של השפית שיראל ברגר) השיק בימים אלה שירות חדש שעשוי להפחית דרמטית את השימוש בחד"פ למשלוחי אוכל.

מוות לחד"פ במשלוחים. הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)
מוות לחד"פ במשלוחים. הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)

הרעיון נשמע די מעולה: מורידים את האפליקציה של OPA, ובזמן ההזמנה באפליקציית המשלוחים החביבה עליכם מסמנים את האופציה "כלים רב פעמיים", מקבלים קוד ומצרפים אותו להזמנה – והמשלוח יגיע אליכם בכלים הנאים והרב-פעמיים של OPA. את הכלים תוכלו להחזיר ללא עלות תוך עשרה ימים לאחד ממוקדי ההחזרה של הסטארטאפ, במסעדות המשתתפות ובבנייני משרדים גדולים. זה הכל? יהיה נחמד אם תשטפו קצת את הכלים לפני שאתם מחזירים אותם, אבל לא חובה. וכן, זה הכל.

כך זה נראה בוולט. הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)
כך זה נראה בוולט. הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)

הפרויקט הושק בשלב ראשון בהשקה שקטה בכמה מסעדות בולטות בתחום המשלוחים בתל אביב, ביניהן נאם, דליקטסן, אמורה מיו, רביבה וסיליה, לילוש, מתחת לעץ, פלנטי ועוד, מעל גבי הפלטפורמות של משלוחה, תן ביס ו-wolt. המוחות מאחורי OPA, רן דורון ודר חסון, הם יוצאי וולט שראו מקרוב את הכמויות האדירות של אריזות פלסטיק הנשלחות אל לקוחות הקצה מדי יום. לדבריהם, כמות הפלסטיק החד-פעמי הנמצא בשימוש בענף משלוחי האוכל עומד כיום על כ-7 מיליון כלים חד-פעמיים בחודש באזור תל אביב בלבד.

הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)
הכלים הרב פעמיים של OPA (צילום: יחסי ציבור)

הכלים השחורים הרב-פעמיים של OPA מגיעים במגוון גדלים ותצורות בהתאם למנות שמשונעות בהם, ולדברי החברה הם מיוצרים באירופה בסטנדרט איכות גבוה, נאטמים הרמטית, אינם מכילים חומרים רעילים, ניתנים לחימום והקפאה וכמובן חוסכים בפסולת חד-פעמית. לאחר החזרת הכלים לנקודות האיסוף הם עוברים ניקוי וחיטוי במרכזי שטיפה ייעודיים אותם מפעילה החברה ומופצים חזרה למסעדות. אם תבחרו לא להחזיר את הכלים אחרי עשרה ימים ינוכו 35 שקלים מכרטיס האשראי שלכם, אך פרט לכך כל היופי הזה לא יעלה לכם כלום. להורדת האפליקציה של OPA לחצו כאן.

>> בואו אלינו הביתה: המשלוחים הכי טובים בתל אביב
>> בדקנו את המשלוחים הכי אהובים ב-Wolt ויש לנו מנצחת
>> חיפשנו את המשלוחים הכי מוזרים ב-Wolt ומצאנו… מדפסת?!