השף שהמציא מחדש את הנקניקיות מגיע לרענן את הפיצרייה היפואית

מה שעבד בנקניקיות עובד גם בפיצה. פיצה 4 דה פיפל (צילום יעקב בלומנטל)
מה שעבד בנקניקיות עובד גם בפיצה. פיצה 4 דה פיפל (צילום יעקב בלומנטל)

הפיצרייה השכונתית Pizza 4 the PPL משתדרגת לפיצת שף, בעזרתו של רותם וקנין - האדם שלימד אותנו איך גם נקניקיות יכולות להפוך לגורמה. והוא יודע בדיוק למה הוא עבר לפיצה. "אם תיפול פצצת אטום, כמו שהג'וקים ישרדו, כך גם פיצריות ישרדו"

10 בינואר 2024

במלאת כמעט 100 ימים למלחמה כבר אפשר להכריז על שובו המוחץ של אוכל הרחוב. את צמרת הטבלה תופס ההמבורגר, שזוכה לגרסאות מבכירי השפים ומוגש במסעדות פיין דיינינג. אחריו בפער קטן נמצאת פיצה, תפארת המטבח האיטלקי. לא שחסרות בעיר פיצריות מעולות (הרשימה המלאה כאן), אבל תמיד יש מקום לעוד. פיצה פור דה פיפל בשוק הפשפשים הייתה עד לא מזמן פיצרייה שכונתית פשוטה. כעת היא משתדרגת לפיצריית שף בעזרתו של רותם וקנין, לשעבר בעלי Soté Urbandog, דוכן הנקניקיות המופרע בשוק הכרמל.

האוכל הנכון למצב. רותם וקנין והפיצה (צילום יעקב בלומנטל)
האוכל הנכון למצב. רותם וקנין והפיצה (צילום יעקב בלומנטל)

במבט ראשון לא רואים עליה, אבל פיצה פור דה פיפל – פפד"פ בקיצור – היא עסק רציני בבעלות קבוצה רצינית (קן הקוקייה, הגפן, סורא מארה, המגדלור). לאחר שעזב את שוק הכרמל ("בחרתי שותפים לא נכונים, סיפור קלאסי כמו בהרבה עסקים") ומכר את המתכונים והשם, וקנין נפגש עם שף הקבוצה דור דטנר והחליט לתפוס את ההזדמנות בשתי ידיים.

"הבנתי שפיצה היא האוכל הנכון למצב. ראינו את זה בקורונה ובמלחמה. אם תיפול פצצת אטום, כמו שהג'וקים ישרדו כך גם פיצריות ישרדו", הוא אומר בחיוך. "אני שואף לשנות את המקום בעדינות כדי לא לפגוע בלקוחות קבועים שעפים על הפיצה. באתי לשפר את האיכות והרמה גם בפיצות הקיימות – תירס טרי במקום שימורים, למשל. זה הדי.אן.איי שלי ולשם אני חותר".

טרי במקום שימורים. פיצה תירס וצ'ילי (צילום יעקב בלומנטל)
טרי במקום שימורים. פיצה תירס וצ'ילי (צילום יעקב בלומנטל)

הבצק כמעט שלא השתנה אך הטופינגז השתנו גם השתנו. פטריות וזיתים מקופסה אאוט, גבינת סטראצ'יאטלה שמנתית ונהדרת מתוצרת בית אין. עוד תמצאו בתפריט פיצה אנשובי ופיצה שרימפס, פיצה פרושוטו ורוקט, פיצה עם מולים ופיצה שחורה עם קרם פטריות וזוקיני. פיצה תירס וצ'ילי הוותיקה נותרה כמעט כמות שהיא, וכנזכר לפני, רק התירס הוחלף משימורים לטרי.

המחיר, מ-59 ש"ח למרגריטה עד 74 ש"ח לפיצה פרושוטו, סביר פלוס יחסית לגודל שמספיק בקלות לזוג. וקנין תולה זאת בכוח הקנייה של הקבוצה והוא אינו מתכוון לנצל את השדרוג להתייקרות. "המחירים לא ישתנו בהרבה וזו הגישה שלי לאוכל רחוב בכלל. אני לא מתכוון לקפוץ מעל לפופיק ומתייחס לכך שאנחנו בזמן מלחמה. לעשות פיין וטוב בלי להשתגע".

ככה עושים שדרוג. טירמיסו פיסטוק (צילום יעקב בלומנטל)
ככה עושים שדרוג. טירמיסו פיסטוק (צילום יעקב בלומנטל)

השדרוג שמתחיל בפיצה נמשך לכל אורך התפריט. באגף הקינוחים תמצאו טירמיסו פיסטוק מושלם ("אנשים נגנבים עליו. כל יום אני מכין 50 יחידות והן מתחסלות"), קלצונה נוטלה שצפוי להשתדרג בתוספת מסקרפונה, ומארזי גלידות אישיים מתוצרת סטודיו ג'לטו. במקרר ממתינים בקבוקי יין שנבחרו בקפידה בשל מוצאם (יקב ננה למשל) ומחירם האטרקטיבי, כ-100 ש"ח לבקבוק.

וקנין והקבוצה מאמינים בהצלחת הקונספט עד כדי כך שבקרוב הם מתכננים להציב תנור בקפה המגדלור שבנמל תל אביב ולמכור פיצות לוהטות. ואם אתם זוכרים את הנוף של קפה המגדלור בנמל תל אביב, אתם כבר יודעים שזה יהיה חלום שלא ידעתם שיש לכם, לאכול פיצה בנוף המושלם הזה.
עולי ציון 26, ראשון-שבת 12:00-00:00