לגלות את ירושלים מחדש: עולם שקט ועיר אחרת מתחת למים

אקווריום ישראל בירושלים. צילום: רעות ברנע
אקווריום ישראל בירושלים. צילום: רעות ברנע

שקט הוא מצרך שחסר לכולנו עכשיו. ואין שקט כמו זה שמתחת למים - איזה מזל שהוא נמצא בהישג יד, כלומר ממש כאן, באקווריום שבירושלים. שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, וזוהי בדיוק ההפוגה שאנחנו צריכים עכשיו

1 בפברואר 2024

עולמות אחרים. שקטים, יפים, נטולי דרמות. נכון שלא הייתם מתנגדים להיות חלק מכאלה עכשיו? מה לגבי העולם שמתחת למים? אתם מכירים אחד הרמוני מזה? אנחנו לא. נשלחנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים על ידי האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגלי פורטה 6, את חלקם אתם אולי כבר מכירים, אבל מה שגילינו זה שתמיד מעניין לגלות אותם מחדש ולפעמים בקבוק יין זה כל מה שצריך. ואם אתם חושבים שאקווריום הוא בילוי שמיועד רק למשפחות וילדים – תתפלאו לשמוע שממש לא.

לאתר Porta 6 // וגם באינסטגרם // ואף בפייסבוק

האקווריום הירושלמי שנפתח לקהל בשנת 2017 הוא האקווריום היבשתי היחיד במזרח התיכון והיחיד בעולם שבמרכזו בעלי חיים ימיים, שמקורם בים סוף והים התיכון. ואם אי פעם ביקרתם באחד כזה, בארץ או בעולם – אתם בטח יכולים להבין את הפוטנציאל שיש בו לבילוי רומנטי. היש רומנטי ממתחת למים?

הצטיידו בבקבוק יין. אקווריום ישראל בירושלים. צילום: רעות ברנע
הצטיידו בבקבוק יין. אקווריום ישראל בירושלים. צילום: רעות ברנע

אל האקווריום, ששוכן בצמוד לגן החיות התנכ"י בירושלים, נכנסים דרך חצר רחבה ויפה. כמו תמיד, אנחנו נמליץ להצטייד בבקבוק יין של פורטה 6, למצוא נקודה נעימה על הדשא (כזו שיש בה שמש בחורף או צל בקיץ), ולהרים לחיים. לחיי הטבע, לחיי החיים שמתחת למים, לחייכם. וכדי לשמר את הווייב הרגוע והאופטימי, זה בדיוק הזמן להתחיל את הסיור שלכם באקווריום עצמו.

דגים מכל הסוגים והמינים, צבי ים, כרישים בוגרים וגורים (גורי כרישים זה דבר ממש חמוד. שתדעו), טריגונים (מנוקדים!) והמון יצורים עם שמות כמו "חשמלן משוייש", "רבנצרן אדום שן", ו"קרנפון ססגוני" ילוו אתכם לאורך הביקור, בתצוגות מרהיבות שבחלקן אפשר כמעט להיטמע (או לפחות להרגיש ככה. אל דאגה, אתם תישארו יבשים).

לא לילדים בלבד. אקווריום ישראל בירושלים. צילום: רעות ברנע
לא לילדים בלבד. אקווריום ישראל בירושלים. צילום: רעות ברנע

יש משהו קסום בעולם שמתחת למים, כזה שאין בו רעשי רקע, משדרי חדשות, דיווחים שוטפים או טלפונים מהבהבים. יש בו תנועה, מים, צבעים ושקט. המון שקט. בדיוק זה שכולנו כל כך זקוקים לו עכשיו. את הביקור באקווריום אפשר לסיים בתוך שעה, אם בכל זאת אתם חשים צורך להתעדכן בעולם האמיתי מדי פעם, אבל אפשר למשוך אותו גם הרבה יותר, עם הפסקות יין ונשנושים בדשא אחת לכמה זמן. אנחנו כמובן ממליצים על האופציה השנייה. כי אם כבר, אז כבר.

 

אקווריום ישראל, להשיג בדרך אהרון שולוב, ירושלים 

לאתר Porta 6; מידע על היין באתר שקד