לגלות את שדרות רוטשילד מחדש: המקום שמעניק במה לאמנים צעירים

מיצב הכיסאות של אורי שיפרין ענבי מחוץ למרכז אדמונד דה רוטשילד. צילום: מרכז אדמונד דה רוטשילד
מיצב הכיסאות של אורי שיפרין ענבי מחוץ למרכז אדמונד דה רוטשילד. צילום: מרכז אדמונד דה רוטשילד

כולנו חושבים שאנחנו מכירים את מרכז העיר, אבל כמה אנחנו באמת שמים לב למבנים שמקיפים את אחד האזורים הכי אהובים בעיר? שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, וזה בדיוק האתגר שהיינו צריכים בחיים. והפעם: מרכז אדמונד דה רוטשילד, אחד הבניינים היפים בעיר (מבחוץ ומבפנים) שמציג תערוכות שאסור לפספס. תביאו גם חברים, כי זה הכי כיף ביחד

גם אתם הלכתם מתישהו לאורך שדרות רוטשילד ותהיתם מהו הבניין היפהפה שממוקם בצד המזרחי של הפינה? אז הנה, זה הזמן להפסיק לתהות: מדובר במרכז אדמונד דה רוטשילד, מרכז שמפעיל תכניות לקידום אמנים.ות ומעצבים.ות צעירים. בקומת הכניסה שלו פועלת גלריה לאמנות שהיא אחת היפות בעיר, שמציגה תערוכות קבוצתיות מתחלפות. נשלחנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים על ידי האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגלי פורטה 6, את חלקם אתם אולי כבר מכירים, אבל מה שגילינו זה שתמיד מעניין לגלות אותם מחדש ולפעמים בקבוק יין זה כל מה שצריך.

מרכז אדמונד דה רוטשילד, מתוך התערוכה OMG, 2023. צילום: דניאל חנוך
מרכז אדמונד דה רוטשילד, מתוך התערוכה OMG, 2023. צילום: דניאל חנוך

מרכז אדמונד דה רוטשילד, מייסודה של קרן אדמונד דה רוטשילד, פועל כבר מספר שנים לקידום וטיפוח אמנים.ות ומעצבים.ות בשנים הראשונות לאחר סיום הלימודים הגבוהים, בתחומי האמנות והעיצוב בארץ. פעילות המרכז מבוססת על שיתוף פעולה עם מוסדות הלימוד ומתמקדת בהענקת כלים ובפיתוח כישורים מקצועיים ליוצרים.ות בראשית דרכם.ן.

המרכז מסייע לאמנים.ות ולמעצבים.ות צעירים.ות לבסס את מעמדם בשדה המקצועי באמצעות תערוכות מתחלפות, תכניות הכשרה וליווי אישי (מנטורינג), ומהווה מקום מפגש ודיון עבור מגוון הגופים והגורמים הפועלים בשדה (יוצרים, אוצרים, גלריות, מוזיאונים, אקדמיות ועוד).

ההיילייט המרכזי עבורנו, הקהל הרחב, הוא כמובן הגלריה המשגעת ששוכנת בו, בחלל יפהפה עם תקרות מעוגלות ומרצפות מעוטרות מוצגות תמיד תערוכות מתחלפות שמציגות עבודות של אותם.ן האמנים והמעצבים הצעירים. התערוכות הן קבוצתיות, בכל פעם בנושא אחר ובכל פעם ממונה עליהם אוצר או אוצרת אחרים, שאמונים על בחירת המציגים.

מרכז אדמונד דה רוטשילד, מתוך התערוכה "היפים והאמיצים", 2022. צילום: רעות ברנע
מרכז אדמונד דה רוטשילד, מתוך התערוכה "היפים והאמיצים", 2022. צילום: רעות ברנע

החלל הייחודי והגישה הכללית של המקום מאפשרים הצגה של הצבות מורכבות, מיצבים מחומרים שונים וטכניקות שונות, עבודה עם תאורה, סאונד, וידיאו וטכנולוגיה – שיוצרות יחד תערוכות חוויתיות שמפעילות את כל החושים.

את הביקור מומלץ לחתום עם בקבוק יין על אחד מספסלי השדרה המוצלים. רוב התערוכות כוללות גם יצירות שמוצגות בחזית הבניין, עם הפנים לרחוב, כך שגם אם לא תכנסו פנימה לחלל הגלריה – תוכלו לצפות בפיסת אמנות. אבל תעשו לנו טובה: תכנסו.

מרכז אדמונד דה רוטשילד, להשיג בשדרות רוטשילד 104

לאתר Porta 6; מידע על היין באתר שקד