לגלות את עכו מחדש: שיטוט קסום בעיר העתיקה ובנמל המשופץ

נמל עכו. צילום: רעות ברנע
נמל עכו. צילום: רעות ברנע

הו עכו, עכו. כמה היסטוריה, כמה יופי, כמה שלווה בעיר אחת קסומה לחוף הים התיכון, ובעיקר במתחם העיר העתיקה שלה. שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, וזוהי בדיוק ההפוגה שאנחנו צריכים. דווקא עכשיו

תאמינו או לא, עכו העתיקה היא אחת הערים הכי עתיקות – לא רק בישראל, אלא גם בעולם. ולמרות שהיא טומנת בחובה היסטוריה של המון שנים, היא מצליחה להוות מקום קסום מלא אטרקציות עכשוויות. נשלחנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים על ידי האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגזי פורטה 6, את חלקם אתם אולי כבר מכירים, אבל מה שגילינו זה שתמיד מעניין לגלות אותם מחדש ולפעמים בקבוק יין זה כל מה שצריך.

לאתר Porta 6 // וגם באינסטגרם // ואף בפייסבוק

העיר העתיקה שוכנת על רצועת החוף (כבר יתרון – נוף תמידי לים). יש בה מגוון של מבנים היסטוריים וקדושים לדתות השונות שממוקמים לאורכן של סמטאות יפהפיות – כאלה שאפשר למצוא בהן המון ירוק כל הזמן, למרות שמדובר בלוקיישן אורבני לחלוטין. מתחם העיר העתיקה אינו גדול, כך שגם אם תלכו לרגע לאיבוד – תמצאו את דרככם חזרה די בקלות, פשוט נסו להקשיב לגלי הים.

סמטאות העיר העתיקה בעכו (צילום: רעות ברנע)
סמטאות העיר העתיקה בעכו (צילום: רעות ברנע)

>> לגלות את רמת גן מחדש: המוזיאון לאמנות ישראלית שלא הכרתם
>> לגלות את באר שבע מחדש: העיר העתיקה שמתעוררת לחיים בערב

אם הגעתם עם ילדים, אבל גם אם הגעתם בלעדיהם – תוכלו לחוש כמו אבירים בתקופה הצלבנית באולמות האבירים היפהפיים שנמצאים במקום. לפני הכניסה לאולמות שבו לרגע בחצר הענקית שמחוץ להן, ששימשה בעבר כגן של מושלה העות'מאני של עכו, ותהנו קצת מכל השקט שמסביב. לרגעים הקסומים האלה אפשר להוסיף גם בקבוק יין של פורטה 6, כי הוא תמיד משדרג את החוויה.

אולמות האבירים בעיר העתיקה בעכו. צילום: רעות ברנע
אולמות האבירים בעיר העתיקה בעכו. צילום: רעות ברנע

עכו העתיקה מלאה נקודות שמשמשות כשווקים ובזארים – השוק הטורקי, השוק הלבן והשוק העממי. כל אחד מהם הוא בעל אופי מעט שונה, בעיקר הודות למבנים שונים ולאווירה שונה שמתקיימת בו, ובכולם תוכלו למצוא אוכל מקומי טוב, חומרי גלם טריים, מזכרות, בגדים ועוד. המסעדות הרציניות יותר בעיר שוכנות באזור הנמל, שגם שופץ לאחרונה – ואין לוקיישן טוב מזה לאכול את ארוחת הצהריים שלכם, כשאתם צופים אל הים.

בין המבנים ההיסטוריים בעכו העתיקה שוכנים כמה מבני חמאם, שבהם תוכלו להנות מטיפולים על פי המסורת הטורקית. הגדול והמרכזי מביניהם הוא חמאם גטאס, ולצידו פועלים חמאמים נוספים שיציעו לכם גם טיפולי סאונה ומסאג' עכשוויים. זוהי הזדמנות מצוינת להרגע ולתת לגוף ולראש קצת מנוח. ועכשיו, כשאתם רגועים ממש – הגיע הזמן לפתוח בקבוק (או במקרים מסוימים – עוד בקבוק) של פורטה 6, להסתכל על הים ולהרגע עוד קצת. מגיע לכם.

העיר העתיקה עכו, להשיג בעכו
לאתר Porta 6 // וגם באינסטגרם // ואף בפייסבוק

סמטאות העיר העתיקה בעכו. צילום: רעות ברנע
סמטאות העיר העתיקה בעכו. צילום: רעות ברנע