מקודם

תל אביב נפרדת ממועדון הליקוויד וקולנוע זוהר

הקולנוע שהוקם יחד עם המדינה שבדרך, הקלאב שלימד את ההורים שלנו איך לפזז ועוד רגע אייקון תל אביבי נוסף ייפרד מהנוף העירוני במסיבה ותערוכת פופ-אפ נוסטלגית ומחממת לב. נפרדים מסלמה 117

מניחים תקליט אחרון. צילום: Ewave Nadlan
מניחים תקליט אחרון. צילום: Ewave Nadlan
25 בנובמבר 2019

אזור דרום העיר לא מפסיק להשתנות. דרך סלמה הוותיקה הפכה לדרך שלמה, שכונת פלורנטין נצבעה בגרפיטי ובניינים מחודשים – וכל הצעירים עברו לשפירא. גם קולות הדחפורים הם חלק בלתי נפרד מהסאונד העירוני ובקרוב הם יהיו חלק מאקורד הפרידה של מבנה אייקוני-תרבותי במסיבה שמשלבת תקלוטים, אמנות ונוסטלגיה מחממת לב. איפה? בדרך סלמה 117. לא מכירים? תשאלו את ההורים שלכם.

המבנה בדרך סלמה 117 איכלס אי שם בשנת 1948 את קולנוע זוהר, שהוקם על מנת לספק מענה תרבותי לתל אביבים הדרומיים, עד דעיכתו המצערת של האולם השכונתי שננטש בשנות ה-70. עד מהרה הופחו בו חיים מחדש על ידי הבעלים של מועדון הרוק ליקוויד, שהפך אותו לאייקון עירוני של מוזיקה אלקטרונית ומחלוצי תרבות הקלאבים בעיר. בנוסף, עד לא מזמן פעל בו מועדון ה-KU.

נפרדים כמו שצריך. צילום: Ewave Nadlan
נפרדים כמו שצריך. צילום: Ewave Nadlan

כמו מקומות רבים בעיר, גם הליקוויד אירח לבסוף את המסיבה האחרונה והגיח מדי פעם בגרסאות שונות של מועדונים. אבל בקרוב מאוד גם המבנה שגידל דורות של בליינים יהפוך לבניין בוטיק חדש בניהול חברת Ewave Nadlan שמנהלת את הפרויקט הנדל"ני. והתקליט האחרון יונח באופן רשמי במסיבת פרידה אולטימטיבית. מן מחווה לבליינים שהתבגרו ולסרטי המערבונים מהפיפטיז.

כחלק מהליינאפ המכובד, תוקם גלריית פופ אפ על קירות החלל שייצבעו באומנות רחוב וגרפיטי. בין המציגים: תומס גולדשמידט, ארד לוי, אלעד גרינברג Muha ו-DIDI. יתקלטו: תומר צוק, אוריה שני, קים סלבינסקי, אמירוס, עמרי מלכה ויוספי. הזדמנות אחרונה לעשות כבוד לחלוצי הקרחנות.

כאן הכל התחיל. צילום: Ewave Nadlan
כאן הכל התחיל. צילום: Ewave Nadlan

מתי?

השקת הפופ אפ: יום חמישי, 28.11, בין השעות 20:00-22:00.

שישי פתוח: יום שישי, 29.11 בין השעות 10:00-14:00. מיד לאחר מכן ממשיכים למסיבת צהריים בין השעות 14:00-16:00.

איפה?

הבניין בדרך שלמה (סלמה) 117.

כמה?

כניסה חופשית.