תעמדו בתור: רותי ברודו הולכת על מסעדת יוקרה. כך תשיגו שולחן

רותי ברודו ואוהד סולומון שף מלון R48 (צילום אסף קרלה)
רותי ברודו ואוהד סולומון שף מלון R48 (צילום אסף קרלה)

תפריט ארוחה קבוע מראש, תשעה שולחנות בלבד ומחיר שמציב אותה ברף היקר של מסעדות היוקרה - מסעדת R48 היא משהו חדש לחלוטין מבית R2M. הנה כל הפרטים על המסעדה הבאה שלא תצליחו להזמין אליה מקום ורק תשמעו חברים שלכם שאכלו שם ואמרו שהיה מהמם ואתם חייבים

16 בפברואר 2023

אחרי מה שמרגיש כמו הטיזינג הארוך ביקום, זה כמעט קורה: בשבוע הבא מסעדת R48 של רותי ברודו והשף אוהד סולומון נפתחת. האתר כבר מקבל הזמנות וכדאי להזדרז, כי רשימת ההמתנה עומדת להיות ארוכה לפחות כמו ב-OCD. היהלום שבכתר מלון Hotel & Garden R48 החדש משקף אבולוציה בסגנון האירוח של קבוצת R2M – תשעה שולחנות במקום מסעדה מפוצצת, אינטימיות ושקט במקום המולה אופיינית.

בחירת מנות מתוך תפריט – אאוט, רצף מנות קבועות מראש שמתחיל במנות ביס קטנות וממשיך במנות ביניים – זה הדיבר. "אני מביא את הסיפור שלי", מספר סולומון, "מתוך כל מסעותיי הקולינריים – אם זה בפרו, בפריז או במזרח. בסופו של דבר שאלנו את עצמנו איך אנחנו יכולים להגיש את האוכל הכי טעים והכי מיוחד, מבלי להיות מחויבים לקונספט מסוים". ברודו מחדדת ומוסיפה כי "בנינו את הארוחה כפי שאנחנו חושבים שנכון לאכול וכמו שאנחנו אוהבים לארח אצלנו בבית".

משהו שונה לגמרי. R48 (צילום אסף קרלה)
משהו שונה לגמרי. R48 (צילום אסף קרלה)

על פי ההודעה לתקשורת התפריט משלב חומרי גלם מקומיים ומיובאים, מוטיבים אסיאתיים וים תיכוניים וטכניקות בישול שונות "כאשר בסוף הכול מתחבר לכדי סיפור אחד". לדוגמה: ארטישוק ירושלמי עם מסאלה בוטנים וצ'אטני כוסברה, מרק רחוב בורמזי עם אטריות חומוס ונודי סרטנים. איך בדיוק סיפור אחד? נטל ההוכחה על ברודו וסולומון.

מחיר ארוחת עומד על 500 ש"ח לאדם (כולל מים מינרלים ומוגזים), כמקובל בז'אנר מסעדות היוקרה בעיר. תפריט הקוקטיילים נבנה בתיאום עם המטבח כדי להבטיח התאמה מקסימלית לאוכל. כל מרכיביו מיוצרים במעבדה שבמרתף המלון. את אוצרות היין מוביל מנהל תחום היין של הקבוצה אדר ברשדסקי. יינות שאינם מוגשים במסעדות אחרות בארץ, חלקם בייבוא בלעדי של הקבוצה, ובקבוקי אספנות מתכנסים לתפריט ובו 170 בקבוקים, ש-15 מתוכם יוצעו מדי ערב גם בכוסות.

השראות רבות, סיפור אחד. R48 (צילום אסף קרלה)
השראות רבות, סיפור אחד. R48 (צילום אסף קרלה)

R48 תפעל לצד מסעדה נוספת שתיפתח במלון בשלב מאוחר יותר. הכניסה אליה עוברת דרך לובי המלון, עליו חתום המעצב הצרפתי כריסטיאן ליאז'ה. הפן הישראלי ניכר בין היתר בעבודות אמנות, מדי מלצרים בעיצוב משכית, כלי אוכל והגשה שעוצבו במיוחד על ידי הקרמיקאית עדי ניסני וסטודיו ODAKA ופריטים נוספים ברחבי החלל, שתחום מצדו האחד בקיר זכוכית המשקיף על גינת המסעדה (שעוצבה על ידי פיטר אודולף, מאדריכלי הגינון המובילים בעולם), ומהצד השני במטבח פתוח, המאפשר הצצה למלאכת הבישול והצילחות.

R48 (צילום אסף קרלה)
R48 (צילום אסף קרלה)

R48 תיפתח לקהל ביום שני הקרוב (20.2). המלון R48 Hotel & Garden ייפתח בקרוב, אתר המלון כבר פתוח להזמנות.
רוטשילד 48, ראשון-שישי (שעות הפעילות יורחבו בהמשך), הזמנות דרך האתר