פיצה לילה פתחו בר חדש בשוק לוינסקי ואתם עדיין לא שם?

מה לא שמעתם? מה, לא טעמתם?! RIAA HiFi. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם riaa_hifi
מה לא שמעתם? מה, לא טעמתם?! RIAA HiFi. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם riaa_hifi

ה-RIAA HiFi הוא הבייבי החדש של אנשי הפיצה האהובה, שחברו לצמד בוני מערכות הסאונד דור ולן ואורי כהן, שאחראים בין היתר גם לצליל הנפלא של הרומנו. בקיצור, דרים-טים של אודיו וקולינריה ואווירה משתפים פעולה ליצירת הבר הלוהט הבא בלוינסקי

12 ביולי 2023

לנוכח צונאמי ברי היין שעובר על העיר בתקופה האחרונה, מרענן להיתקל במקום שמגדיר את עצמו בתור בר רגיל, ללא מיתוג ברמת סוגי האלכוהול. RIAA HiFi מתרכז במיתוג אחר, כפי שאפשר להבין מהשם – עיקר העניין כאן הוא מוזיקה, וכמה שיותר אקלקטית ומגוונת, ככה יותר טוב.

מוזיקה זה העניין. RIAA HiFi (צילום יובל ניסים)
מוזיקה זה העניין. RIAA HiFi (צילום יובל ניסים)

על הבר החדש בשוק לוינסקי חתומים דור ולן ואורי כהן, בוני מערכות סאונד מקצועיות עם לוק וינטג'י. אם תסתכלו היטב בפורט סעיד ורומנו, תוכלו למצוא את מערכות הסאונד שלהם מככבות, וכמו שיודע כל מי שרקד גם במסיבות ברומנו, זו מערכת סאונד ברמה הכי גבוהה בארץ. את ריאה הם הקימו כמקום לערוך בו טסטים למערכות וכבית לאוהבי מוזיקה. "יצרנו מקום שאנחנו היינו רוצים לבלות בו", הם מסבירים ומספרים שאת החלל מצאו השותפים, אנשי פיצה לילה. "לילה לקוחות שלנו וחברים, עשינו להם את הסאונד. הם הציעו לנו את המקום ונכנסנו לאובססיה לבנות אותו. בנינו את הרהיטים וגופי התאורה, יצקנו בר מבטון וייצרנו את מערכת הסאונד. את הרוב עשינו בידיים וכמעט לא קנינו כלום".

החלטות קשות (צילום יובל ניסים)
החלטות קשות (צילום יובל ניסים)

החברים מלילה בנו למקום החדש תפריט קטן ברוח האפריטיבו, דברים קטנים לנשנש ליד אלכוהול. יש כאן שלוש-ארבע מנות משתנות, למשל נקניקיית חזיר של השרקוטייה ערן ביק, סלט ענבים וגבינת ברי וטוסט האם אנד צ'יז, פיצוחים ותפוצ'יפס. בשביל פיצה תצטרכו לקפוץ לשכנים אבל ממילא האוכל הוא רק שחקן משנה בהצגה של השחקן הראשי – פטיפון גררד נוסטלגי. "זה היה פטיפון שידור של ה-BBC משנות ה-60 והכל מתנגן עליו. שנינו אוהבים מוזיקה ומחזיקים באוסף תקליטים גדול בהמון סגנונות, מג'ז, פאנק וסול, עד רגאיי, ישראלי ומוזיקה ערבית".

משהו קטן ליד האלכוהול (צילום יובל ניסים)
משהו קטן ליד האלכוהול (צילום יובל ניסים)

בימי שלישי, חמישי ושישי מתארחים בבר די.ג'ייז מתחלפים. בשאר הימים הברמנים מתפעלים את המערכת ומחליטים מה בא להם לשמוע באותו ערב, "ואז זה כמו לשבת בסלון". ובימים מטורללים של הפיכה משטרית שמוציאה אותנו כמעט מדי יום לרחובות, ערב בסלון עם כוס יין ומוזיקה טובה נשמע כמו משהו לשאוף אליו.
דרך יפו 44 (כניסה מהסמטה), ראשון-חמישי ושבת מ-19:00, שישי מ-21:00