אלוהים, ג'ניפר אניסטון חזרה לטלוויזיה. פשוט תשתחוו

הביקורות הצוננות על "The Morning Show" מעידות בעיקר על המבקרים, שמתעלמים מהשיחוק האמיתי של אפל. אניסטון מצוינת בסדרה בינונית שעונה על כל הצרכים

ג'ניפר אניסטון וסטיב קארל ב"דה מורנינג שואו"
ג'ניפר אניסטון וסטיב קארל ב"דה מורנינג שואו"
5 בנובמבר 2019

בימים שבהם הרשתות החברתיות קוברות את ביקורת התרבות, נראה שעיתונאים אפילו לא עושים מאמץ לרדת ממגדל השן שלהם. "The Morning Show", סדרת הדגל שהשיקה את שירות הסטרימינג החדש של אפל, זכתה לביקורות צוננות בחו"ל מהרגע הראשון, ובעקבותיהן הלכו גם בישראל. קראו לה בזבוז של כסף (הושקעו בה 15 מיליון דולר לפרק), פספוס ענק של אפל, מתסכלת, מיושנת. הצופים, כמובן, ובמיוחד מי שלא הסתפקו בפרק הראשון, חשבו אחרת לגמרי. אפילו סטיבן קינג צייץ: "דמויות שאכפת לך מהן, עשויה במקצועיות ומשוחקת בחיוניות. מה יש לא לאהוב?".

אי אפשר להקטין את השיחוק האמיתי של אפל. זוהי הפעם הראשונה שג'ניפר אניסטון חוזרת לטלוויזיה מאז "חברים". על העובדה הזאת נשען רוב ההייפ של הסדרה החדשה, והיא גם מצע הציפיות לביקורות נגדה. נדמה שכולם שכחו מי קהל היעד הראשון שלה: מעריצי אניסטון מורכבים מ־100 אחוז מעריצי "חברים", ויעידו על כך שני מיליון העוקבים שהביאה לאינסטגרם בתוך שעות בודדות, בזכות צילום אחד. כן, גם סטיב קארל עושה פה קאמבק לא רע וריס ווית'רספון מעוררת אמפתיה, אבל לכולם ברור מי הכוכבת האמיתית פה.

ג'ניפר אניסטון וריס וויתרספון ב"The Morning Show"
ג'ניפר אניסטון וריס וויתרספון ב"The Morning Show"

"The Morning Show" עוסקת בזוג מגישי תוכנית בוקר ניו יורקית מצליחה שעובדים יחד כבר 15 שנה. בוקר אחד, שעתיים לפני השידור, מגלה אלכס (אניסטון) כי מיטש חשוד בהטרדות מיניות במקום העבודה. הוא מפוטר מיד, ומי שמסתמנת כמחליפה שלו היא עיתונאית שטח מחוספסת (וויתרספון). בגדול, זאת סדרה על הפוליטיקה שמאחורי תוכניות הבוקר והתקשורת בכלל. בקטן, ובכן, הרבה מי טו. לפחות כרגע.

אניסטון עושה עבודה די טובה. אני משערת שכמוני, רבים חששו שדמותה של רייצ'ל תעלה באוב, אבל זה לא קורה. היא משתלבת בקווים הדרמטיים של "The Morning Show" בצורה נהדרת, ואם יורשה לי, הקמטוטים שזרעו השנים בפניה רק תורמים לאמינות הכללית.

מה שפועל לרעתה הוא מה שקורה סביבה. הסדרה, לפחות בשלב זה, היא לא הדבר הכי טוב שתמצאו בטלוויזיה. היא נראית מצוין וניכר שהושקעו בה מיליונים (300 לשתי עונות, אם נדייק), אבל הקצב עדיין איטי וקשה להיות מרותקים למסך (השמועות אומרות שבפרק 4 מעלים הילוך). זה המקום לציין כי העיסוק בהטרדה מינית במקום העבודה כמעט אוטופי (דמותו של קארל מפוטרת מיד ונעלמת מהפוסטרים של תכנית הבוקר, ומשבר היח"צ נמנע כמעט לגמרי), וזאת נקודה חשובה לטובת הסדרה.

בסופו של דבר מדובר באחלה סדרה בינונית – ולא במובן הרע של המילה – ממש כמו רוב הסדרות שאנחנו צופים בהן. לא פחות, לא יותר. העובדה שהמבקרים מאוכזבים כל כך רק מעידה על כך שאניסטון הצליחה לשמור על מעמדה כסופרסטאר, על אף שלא עשתה שום דבר משמעותי מאז הסיטקום ההוא. הרי מה יותר קל מלהיכנס בכוכבת עבר שמעזה לחזור למסך?

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"