זה כנראה הדוקו־פשע הכי מזעזע של נטפליקס

סיפורו של גבריאל הרננדז, ילד לאם מתעללת שהוכה על ידה למוות, עלול להיות יותר מדי גם לחובבי ז'אנר הדוקו-פשע

מתוך "The Trials of Gabriel Fernandez"
מתוך "The Trials of Gabriel Fernandez"
26 בפברואר 2020

נטפליקס כבר השחיזה לדרגת אמנות את אגף הדוקו-פשע שלה, שמתמלא בתכנים מרתקים, מזעזעים ומהודקים, בעיקר על רוצחים – ממש כמו שאנחנו אוהבים. אלא שהיום (רביעי) היא שחררה לאוויר סדרה שעלולה להרתיע גם את חובבי הז'אנר.

הסדרה "The Trials of Gabriel Fernandez" מספרת את הסיפור הלא נתפס של הילד בן ה-8 גבריאל פרננדז, שעונה והוכה למוות על ידי אמו פרל ובן זוגה ב-2013. גבריאל נמצא בבית משפחתו בלוס אנג'לס כשהוא סובל מפציעות איומות, כולל סדקים בגולגולת וכוויות חמורות, לאחר שאמו התקשרה למוקד החירום ודיווחה כי בנה אינו נושם אחרי שהיכתה אותו בראשו. הוא מת יומיים לאחר מכן בבית החולים.

השאלה ששואלת הסדרה היא כיצד הפגיעה המתמשכת בגבריאל נפלה בין הכיסאות, והיא עוקבת אחר התביעה בבית המשפט נגד פרל, בן זוגה וארבע עובדות סוציאליות שהופקדו על המקרה ונכשלו בהוצאת הילד מחזקתה של אמו המתעללת. מתועדות בה עדויות של בני משפחתו של גבריאל, חבריו הצעירים והצוות המשפטי.

אז למה שנתקשה לעכל דווקא את הסדרה הזאת? לשמוע וידויים של רוצח זה דבר מרתק ואפילו מסעיר, ותעיד על כך ההצלחה של "Evil Genius", "טד באנדי", "הרוצח המתוודה", "המדרגות", "The Devil Next Door" ועוד ועוד. אבל פגיעה בילדים מעוררת אצל רובנו איזשהו זעם קמאי, פחד וחלחלה, עד שהצירוף הקפיטליסטי "צריכת תוכן" נראה פתאום מגוחך ותלוש מהסיטואציה. הכי הרבה, אם לא תצליחו לצפות בזה, תעבירו ישר ל"Babies".