המצאת המאה או קישקוש? ניסיתי את תחתוני המחזור של THINX והופתעתי

התחתונים של THINX אמורים לספוג מחזור בכמות של 2 טמפונים ולחולל שינוי חסר תקדים בחיי נשים כמו גם בתרבות הצריכה של "מוצרי היגיינה". אז ניסיתי כדי לראות האם זה באמת עובד והאם הם שווים את המחיר. האמת, התוצאות הפתיעו אותי

תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר
תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר
7 בינואר 2018

הדיבור על "תחתוני המחזור" התפשט בקרב בנות מערכת טיים אאוט כמו שיטפון בנחל צאלים. תחתונים שמסוגלים לספוג מחזור ולהשאיר אותך יבשה לגמרי?! נראה שמאז המצאת הראינוע לא נרשמה כזאת התלהבות בקרב בני אנוש, או כפי שאנו מכונות באתר הבית של התחתונים – "אנשים עם מחזור".

מרטיט: איזה ויברטור הוא הסקס המושלם?
טמפון הוויד שהולך לשנות את חוקי המשחק
עצות מהתחת: עשו ואל תעשו במין אנאלי

תקציר הפרקים הקודמים: החברה האמריקאית THINX מכריזה על פיתוח חדשני – תחתוני כותנה שמסוגלים לספוג מחזור בכמות של טמפון וחצי לפחות (או תחבושת וחצי או גביעונית שלמה וכו'). בהמשך הכתבה אשתמש בביטוי טמפון כי זה המוצר שאני ספציפית משתמשת בו בימיי המדממים – אבל הכוונה היא לכל יחידת ספיגה שנשים משתמשות בה.

תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר
תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר

בתמונות באתר מצולמות דוגמניות במידות בריאות כולל סימני מתיחה, דהירה על טרנד עכשווי שגורמת להזדהות ראשונית אצל הלקוחה הממוצעת. מיותר לציין שכל האתר מעוצב בגרפיקה שנראית כמו האמריקן אפרל של המחזור – הכל נקי, פשוט, מדויק ויפה.

התחתונים עשויים כותנה אורגנית ללא זכר לחומר כימי כזה או אחר ומגיעים בלא פחות מתשעה סגנונות. השכבה העליונה של התחתונים היא אנטי בקטריאלית ומוודאת שהדם נספג בשכבה התחתונה -כך שאת נשארת יבשה ושמחת לבב. התחתונים גם דוחים לחות ועשויים בכדי למנוע "דליפה" – כן, המצב הזה שבו אין לך עוד טמפון וזה שבתוכך כבר נדחף לאיטו החוצה עקב זרימה חזקה/עיטוש קשוח ואת מוצאת את עצמך הולכת עם רגליים-כמה-שיותר-סגורות מהאוטובוס עד לדירה. בקיצור, מדובר בתחתונים שמבטיחים 4 פעולות שיהפכו את החיים שלך לנהדרים יותר, חזקים יותר ומלאי ברק.

בשלב הזה, ואחרי צפייה בסרט ההדרכה (בסדר יש מצב שערכו אותו טוב מידי, אבל תנו לשגות באשליה) החלטתי ללכת על התחתונים בכל הכוח ולהזמין אותם. אחרי התגברות על ההלם הראשוני מהמחיר – 32 דולר לזוג אחד של תחתוני ביקיני, בעלי כושר ספיגה של טמפון וחצי, הלכתי על שני זוגות. שאר המחירים נעים בין 24 דולר (לחוטיני, מסוגל להכיל כמות של חצי טמפון) עד 39 דולר (לתחתוני בוקסר, בעלי קיבולת של 2 טמפונים). סך הכל, שני זוגות תחתונים ועוד 9 דולר על משלוח ארצה – החבילה שלי הסתכמה ב-73 דולרים. לא הכי זול, אבל כסף קטן לעומת חידוש מסקרן בטירוף.

החבילה הגיעה ואני המתנתי לאמא טבע שתתרגש עלי לטובה. ואז היא הגיעה – נקטר האלים, השמפניה של הטבע, מעיין הנעורים – הווסת! במהלך היום הראשון הייתי בעבודה, כך שאת הפרץ הראשוני העברתי עם עוזר ההוראה הישן שלי- טמפון או.בה מדיום (אגב, זה המקום לשאול למה בחלק מהחנויות יש אותו עם ציפוי ה – Silky Smooth ולמה בדרך כלל אין את זה. מאוד מעצבן, אבל זה כבר לכתבת תחקיר אחרת).

כשהגעתי הביתה, התקלחתי ולבשתי את התחתונים. התחלתי להסתובב כאילו אני הולכת על הירח. או על ביצים. או על ירח הביצים. רגע מה, עכשיו אני אזוז חופשי ופשוט אתן לדם לנזול ממני החוצה לתחתונים? זה הרי נוגד כל אינסטיקט שגדלתי עליו מאז כתה ח'. תחושה חופשית למדי. אולי מידי? ללכת בלי חזייה אני רגילה חופשי, אבל ללכת בלי שום טמפון (חזייה לפות) כשאת במחזור?!?!?! פאקינג שנות האלפיים גבירותיי.

תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר
תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר

 

View this post on Instagram

@klinkerbelll lookin' rosy in our Hi-Waist ????

A post shared by THINX (@shethinx) on

 

נשכבתי במיטה והרגשתי את פרץ החיות, מה שנקרא. כשקמתי לפיפי באמצע הלילה – תחתוניי היו יבשים. במהלך הלילה חשתי לחות קלה, אבל זה ככל הנראה כי התחתונים די עבים והפוך שלי עובד כמו סאונה. בנוסף, תנוחת השכיבה גרמה לי לחשוש שמשהו ייזל החוצה אבל הייתי גיבורה עד הבוקר ונשארתי איתם. בבוקר, כשהלכתי לשירותים, גיליתי שלולית קטנה שעדיין לא הספיקה להיספג אבל זה סך הכל הגיוני לזרימה חזקה של לילה ראשון/שני של מחזור.

הניקוי של התחתונים קל באופן מקסים – פשוט משרים אותם במים פושרים, ובמקום נחילי דם שמצפים שיצאו משם, המים נהיים אדמדמים והכל יוצא די מהר. שטפתי עם קצת סבון אמיתי (של ד"ר ברונר – מאוהבת בו), ותליתי לייבוש. נחמד מאוד. הטיפ שלי: שימי אותם על הרדיאטור ותוך כמה שעות הם כבר מוכנים לשימוש הבא.

את הזוג השני ניסיתי ביום השלישי/רביעי של המחזור כשאני בבית – הזרימה נחלשה אבל עדיין קיימת. התחושה של ללכת בלי שומדבר שתקוע לך בכוס כשאת במחזור היא בהחלט דבר שצריך להתרגל אליו – והדבר תקף כמובן למי שמשתמשת בטמפונים ולא בחיתול, סליחה תחבושת (כן עשיתי לכן שיימינג יא דוחות).

זה באמת הדבר הכי מוזר בקשר לתחתונים הללו – יש מעין תחושה של טיפה לחות, אבל זה בגלל שיוצא ממך נוזל ואת מרגישה אותו על השפתיים של הפות שלך, ולא בגלל שהוא נספג עוד בתוכך כמו שהתרגלת בעצם בשימוש עם טמפון (מה שלפעמים גורם לי לשכוח שאני במחזור, למען האמת).

הזכרתי לעצמי שטמפון זאת עוד המצאה של גברים כדי לאפשר לי ללבוש ביקיני בים עם ציצי מחזור (שגדול יותר בשתי מידות) ושתחושת היובש המוחלט שאני רגילה אליה היא לא דבר טבעי, בגלל החומרים מהם עשוי הטמפון וכו'. תכלס יש לי גם בעיית רגישות יתרה ואיסטניסטיות קלה (אוקי בינונית-כבדה), כך שכל דבר שאינו יובש מוחלט מייד מרגיש לי כמו צונאמי. מצד שלישי, אני באמת אחת המוגזמות ונראה לי שזה מאוד סובייקטיבי. לבחורה הנורמלית הממוצעת – להשערתי התחושה תהיה יבשה בהחלט.

תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר
תחתוני המחזור של THINX. צילום מתוך האתר

https://www.instagram.com/p/BdQBELMHsSr/

נשארתי עם התחתונים יום שלם והיה סבבה לגמרי. הכל נספג כמו שצריך. והכי חשוב – אפילו דליפה אחת לא נרשמה. עוד יתרון – אפשר ללכת לשירותים מבלי לחשוש שהפיפי שלך ירטיב את החוט של הטמפון – תחושה מורידה מאוד. בסופו של דבר היה לי יום כיפי ביותר של נטפליקס ומחזור.

יש לציין שהדבר היחיד שמבאס את השימוש בתחתונים הן השמועות שנפוצו בעבר על העסקת עובדות בתנאים לא הוגנים. מאז, המנכ"לית פוטרה והוחלפה במריה מולנד סלבי וכרגע יש דיבור ותקווה שהחברה עברה רמונט כולל.

בשורה התחתונה, התחתונים עבדו אבל כנראה שאלבש אותם בעיקר בימים בהם אהיה בבית. הייתי הולכת איתם לעבודה, אבל מכיוון שאני עובדת 20 שעות ברצף, הבחירה הנוחה יותר היא להחליף טמפון במהלך היום ולא להחליף תחתונים. בימים של זרימה קלה, כשאת ברמת הטמפון וחצי, אפשר לגמרי ללכת איתם לעבודה.

הם מושלמים לשינה – לישון עם טמפון זה מבאס גם אותך וגם את הפות שלך שצריכה חמצן. האם הם שווים את המחיר? לדעתי כן. ואם את עוסקת בפעילות גופנית, תחתוני הבוקסר יהיו מעולים לך. עכשיו למשל כבר בא לי להגיע הביתה ולשים אותם ולא להתעסק בשיט של טמפונים ושות'. ואם את כבר מזמינה – תזמיני מינימום שניים, כי מבחינת כביסה וכו', זוג אחד עלול להיות דחוק מידי. מומלץ גם להזמין עם חברה כדי לחסוך דמי משלוח.

ועוד דבר בנות – בכתבה הבאה אסקור פתיליות וויד לפות, כי המדע חשוב לי. אין בעד מה!