פרסי האמי 2023: "האחרונים שבינינו" כבר זכתה בפרס אחד מוצדק

מהמוצדקים. ניק אופרמן המושלם בפרק השלישי של "האחרונים מבינינו" (צילום מסך: HBO)
מהמוצדקים. ניק אופרמן המושלם בפרק השלישי של "האחרונים מבינינו" (צילום מסך: HBO)

טקס פרסי האמי ייערך רק בשבוע הבא, אחרי שנדחה מספטמבר בגלל שביתת התסריטאים והשחקנים, אבל ניק אופרמן כבר קיבל את הפרס לשחקן האורח הטוב ביותר על התפקיד המושלם שלו ב"האחרונים שבינינו", שאספה אמש שמונה פרסים בסך הכל בערב פרסי האמי הקריאטיביים

7 בינואר 2024

טקס פרסי האמי של שנת 2023 היה אמור להתקיים כבר מזמן, אך נדחה ל-15.1 בעקבות שביתת התסריטאים והשחקנים בארצות הברית, ויתקיים בשבוע הבא בתיאטרון פיקוק בלוס אנג'לס. אבל הפרסים הראשונים לשנה כבר חולקו אתמול, בטקס שנקרא פעם "פרסי האמי לשעות היום", הפך עם הזמן לאירוע המרכזי של קטגוריות הפרס הטכניות והאומנותיות, ותפח למימדים כאלה שגם הוא כבר מפוצל לשני חלקים, והראשון שבהם התקיים אתמול והכיל מספר זכיות מעניינות.

>> המצעד השנתי: 20 הסדרות הכי טובות ב-2023
>> המצעד החודשי: 20 הסדרות הכי טובות בטלוויזיה כרגע

הקטגוריות המעניינות ביותר שהשתחלו לטקס המוקדם, הן קטגוריות הופעות האורח בסדרות, המוקדשות לשחקנים ששיחקו בפרק אחד בלבד של סדרה. בקטגוריית הדרמה הלכו שתי זכיות מוצדקות ביותר ל"האחרונים שבינינו", עם פרס השחקן האורח הטוב ביותר לניק אופרמן המעולה, על תפקידו המצמית בפרק השלישי של העונה, ופרס השחקנית האורחת הטובה ביותר לסטורם רייד, על תפקידה בפרק "Left Behind".

נקווה שאלה לא הפרסים היחידים. "האחרונים שבינינו" (צילום: יחסי ציבור/HBO)
נקווה שאלה לא הפרסים היחידים. "האחרונים שבינינו" (צילום: יחסי ציבור/HBO)

בפרסים על הופעות האורח הטובות ביותר בקומדיה זכו ג'ודית לייט (על תפקידה ב"פוקרפייס", פרס אמי ראשון לשירות הסטרימינג פיקוק), וסאם ריצ'רדסון על תפקידו המצוין ב"טד לאסו". בסך הכל, ודי כצפוי, הובילה "האחרונים שבינינו" את קציר הפרסים בקטגוריות הטכניות, כשאספה אתמול שמונה פרסים, כשמאחוריה "הדב", "וונסדיי" ו"הלוטוס הלבן" עם ארבעה פרסים כל אחד, ו"ביף" של נטפליקס עם שלושה.

עוד פרסים מעניינים? בבקשה: טים רובינסון לקח הביתה את האמי בקטגוריית השחקן הטוב ביותר בקומדיה קצרה על "I Think you Should Leave" הנהדרת, אד שירן זכה בפרס הפסקול על שיר ל"טד לאסו", ודני אלפמן הנהדר זכה באמי על נעימת הפתיחה של "וונסדיי". יאללה, תביאו כבר את הפרסים הגדולים.