השדרה החדשה של תל אביב? ערב של חגיגה בשכונת מונטיפיורי

השדרה החדשה של תל אביב? שדרות יהודית לפני השיפוץ
השדרה החדשה של תל אביב? שדרות יהודית לפני השיפוץ

מחר בערב (רביעי, 18:00) יחגגו תושבי שכונת מונטיפיורי בשדרות יהודית את סיומן ההולך ומתקרב של עבודות שדרוג השדרה, עם יריד אמנות מקומית והופעות של מוזיקאים מקומיים ועם הרבה תקווה שהשכונה סוף סוף הולכת לממש את הפוטנציאל שלה

כבר שנים שמספרים לנו ששכונת מונטיפיורי היא הדבר הגדול הבא במרכז תל אביב, וכבר שנים ששכונת מונטיפיורי היא המובלעת המנותקת מעבר לדרך בגין שאף אחד לא נכנס אליה אם הוא לא גר בה, אבל אולי עכשיו זה משתנה: אחרי יותר משנתיים תחת עננת שיפוצים מתמדת, מתקרב לסיומו שדרוגה של שדרות יהודית (העוברות במרכז השכונה) בהשקעה של 12 מיליון שקל. וזאת כבר סיבה לחגוג.

ואכן, מחר (רביעי, החל מהשעה 18:00) יתרחש בשכונה אירוע שכולו חגיגה בחלק של השדרה הסמוך לגשר יהודית (אנחנו לא נקרא לו גשר יצחק נבון, סליחה) עם יריד אמנות שיכלול דוכני בגדי ואביזרי וינטג', כלי קרמיקה ופורצלן, דוכן חלקי אופניים ועמדת תיקון אופניים, סדנה טבעונית של שחר ארמוני ועוד. מה עוד? מוזיקה והופעות חיות של אמנים ואמניות תושבי השכונה, ביניהם רן כהנא בתקלוט סול פאנק וגרוב, אסף מנור בשירה וגיטרה, ולדה קאופמן, נעמה גוגנהיים, אליקובס ובנות לוציפר. המופע המרכזי של הערב יהיה מופע מחווה לטיפקס שמתמקד באלבום "החיים שלך בלאפה" ובשילוב שלו בין מוזיקה מערבית וג'אז ובין מוזיקה מרוקאית ומזרחית ובין שירי מחאה לפופ מקפיץ.

כזכור, לאחרונה נאבקו רבים מתושבי השכונה נגד ההחלטה לקרוא את הגשר היוצא מתוכה מזרחה על שמו של הנשיא יצחק נבון ז"ל, והמאבק להותיר את שמו הלא-רשמי שהשתרש בציבור, גשר יהודית, עדיין בעיצומו. אנחנו ביקרנו בשכונה ממש לפני שבועיים ומצאנו את אחת השווארמות הטובות ביותר בתל אביב. לכו תדעו מה אתם תמצאו.