מסעדת הבשר NG מהמרת על ההמבורגר שלה. התוצאה חלומית

סוף סוף הגעת. פופ-אפ ההמבורגר של NG. צילום: מתן שרון
סוף סוף הגעת. פופ-אפ ההמבורגר של NG. צילום: מתן שרון

מבקר אוכל הרחוב שלנו חיכה להמבורגר הזה בערך שלוש שנים, וההמתנה השתלמה לגמרי - הפופ-אפ המבורגר של NG מאיים על הטובים ביותר בעיר עם בורגר פשוט ומבריק, תוספות שמשדרגות את הכל וכמה רטבים שצריכים להיכנס לפנתיאון הטעם. יאמי

20 ביולי 2023

כבר בערך שלוש שנים שאני רודף אחר ההמבורגר של NG. זה בחיים לא קרה לי, בד"כ המבורגרים רודפים אחרי, אבל זה של NG הפך לאורך ימי הקורונה להמבורגר שאני מנסה שוב בכל פעם, בתקווה שישחזר את הפעם הראשונה שאכלתי אותו, אי אז ב-2020. לצערי, בכל פעם שניסיתי לחזור אליו, היתה פאשלה כזו או אחרת. זכורה לי במיוחד הפעם שנפלתי בפח של מטבח הרפאים שניסו להרים במסעדה לפני בערך שנה וחצי, "גוסט קיצ'ן", ואז קיבלתי צמד המבורגרים יקרים מדי שפספסו כמעט בהכל. זו היתה פעם אחרונה שניסיתי, לפחות עד השבוע. כי ב-NG סוף סוף שמו את כל הקלפים על הבורגר, וזה ממש השתלם להם.

ההמתנה משתלמת. NG בורגר (צילום: משלוחה)
ההמתנה משתלמת. NG בורגר (צילום: משלוחה)

בראשית השבוע דיווחנו לכם שמסעדת NG יצאה לפופ-אפ קייצי (כלומר, עד ספטמבר, לפחות כרגע), שמתמקד בהמבורגרים שלהם, והתמקם בחלל שבעבר איכלס את מסעדת נינה הפלורנטינאית – ממש על הצומת המרכזי של הרצל-פלורנטין. אחרי החוויה המבאסת של מטבח הרפאים ממש קיוויתי שהפעם יצליחו ב-NG לדייק את המנה שלהם, כי בבסיסה תמיד היה מדובר בהמבורגר מצוין, כזה שאתם מצפים ושמחים לקבל במסעדת בשרים. פשוט עד כה, כל ניסיון להוציא אותו מגבולות המסעדה כשל. יצאתי לעבר הפופ-אפ עם תקווה בלב ורעב בבטן.

טוב, יחסית לפופ-אפ, זה חתיכת מקום מגובש. המקום מעוצב בסגנון דיינר אמריקאי מינימליסטי, עם דלפק דומיננטי שמאחוריו מטבח פתוח, צמד שולחנות בפנים והרבה יותר שולחנות בחוץ, על רחוב הרצל, עם הנוף לפקקים. עם זאת, זו פינה מאוד נעימה ותל אביבית, כך שכיף להתיישב גם בחוץ וליהנות מהאווירה. הוא בבירור עדיין מתגבש – כשאני ביקרתי עדיין ניסו להבין איפה למקם את מקרר הגלידות – אבל הוא גם מרגיש די מוכן ומדויק. והכי חשוב – התפריט מרגיש מגובש לגמרי, כמו שרק מסעדת בשרים וותיקה יכולה.

המקום עוד מתגבש, אבל הנראות אש. פופ-אפ ההמבורגר של NG. צילום: מתן שרון
המקום עוד מתגבש, אבל הנראות אש. פופ-אפ ההמבורגר של NG. צילום: מתן שרון

אין, ולא צריך, הרבה סוגי המבורגר. יש פה שניים מרכזיים: הנייקד בורגר (220 ג', 48 ש"ח) והסלים בורגר (120 ג', 39 ש"ח), לצד בורגר טבעוני (52 ש"ח), והיצע תוספות שנע בין בסיסיות אך מתוחכמות (למשל בצל מקורמל או בייקון בקראסט מייפל, 8 ש"ח) לתוספות יותר פאנסי (פרוסות כבד אווז ושבבי קקאו ולרונה, 25 ש"ח ל-30 ג'). הסגנון הוא בדיוק מה שיכלתי לקוות לו – מצד אחד יוקרתי כמו שמסעדת בשרים כזו מציעה, מצד שני קצת טראשי ונהנתני כמו שנדרש מהמבורגר. על פניו, הכל נראה מבטיח. הזמנתי המבורגר נייקד (67 ש"ח עם צ'יפס ושתיה), וביקשתי צ'יפס צ'דר חלפיניו כתוספת (24 בנפרד, פלוס 8 ש"ח לארוחה) ובייקון מלמעלה, כי אם כבר הולכים על קלאסיקה, נלך עד הסוף.

הבורגר הגיע בזריזות, מסודר במגש הקרטון הסטנדרטי, ונראה פשוט יפהפה. הלחמנייה הרכה נצצה לאור הערב, והבשר העסיסי תסס מתחתיה. מבלי כמעט להביט על שאר המגש, שכלל צ'יפס ורטבים, נגסתי בבורגר וראיתי את NG כמו שקיוויתי כבר שלוש שנים לראות – כמקום שמכין את ההמבורגר הכי מדויק שניתן. הבשר נחתך בגסות ונעשה לשלמות (מידת מידיום חלומית), התיבול העדין השאיר את מרכז הבמה עבור הבשר הנהדר, והתערובת בשר הסתחררה בתוך הפה שלי כמו מערבולת טעם. הבייקון אמנם לא היה פריך כמו שאני אוהב, אבל עם טעם כזה אין שום תלונות. גלייז המייפל השאיר מתקתקות מהעבר שהשתלבה בשלמות עם הטעם, ועם לחמנייה רכה באופן מושלם עמד מולי המבורגר מושלם, ללא ספק אחד הטובים בעיר. דגש על עמד בלשון עבר, כי טרפתי אותו במהירות שיא.

מדויק להפליא בין קלאס לטראש. פופ-אפ ההמבורגר של NG. צילום: מתן שרון
מדויק להפליא בין קלאס לטראש. פופ-אפ ההמבורגר של NG. צילום: מתן שרון

בתווך, נשנשתי את הצ'יפס, שאני מודה שלא הלהיב אותי בעצמו. כלומר, הוא היה בסדר גמור – צ'יפס בצורת סירה עדינה שאולי היה יכול להרוויח מעוד דקה של טיגון, אבל סך הכל היה מוצלח. מצד שני, במסעדת המקור מגישים תפו"ד באטר חלומי, אז מודה שקצת התאכזבתי שהוא לא זמין כאן. מה שהציל אותי מלהתבאס באמת היו הרטבים הנלווים. ראשית היה זה רוטב הגבינה המושלם, צהוב באופן מתבקש ועם טעם צ'דרי עמוק הרבה יותר משרגילים ברטבי גבינה. הוא נשפך במלואו על הצ'יפס, עם כמה חתיכות חלפיניו (אולי במקום עיגולים נסו לקצוץ ולערבב? זה הרבה יותר מהנה). אבל לצידו היו את הרטבים הזמינים במקום, בחינם, שבאמת היו הברקה – שום פלפל שחור, מנגו צ'יפוטלה, חרדל אננס וקולי דובדבנים. שמעו לי, ונסו את כולם. יעיפו לכם את השכל, ויחזירו אותו עם צ'יפס.

יכולתי לעצור כאן ולהסתפק בהנאה המוחלטת של ההמבורגר המצוין הזה. אבל אם לא הייתי מזמין גם את הסלים בורגר, לא הייתי מגיע לאיפה שאני היום. הזמנתי את הסלים בורגר עם שתי קציצות (58 ש"ח. 72 ל-3), ועם שתי תוספות מתקתקות – פרוסת אננס טרי וריבת עגבניות שרי וג'ינג'ר. לקחתי את הבורגר בטייקאווי, ולמרות שהוא הגיע בלי תוספת הירקות (טוב, הם עוד מתארגנים), פשוט לא היה לי אכפת מרוב שהוא היה טעים. אני לא בהכרח מת על המבורגרים מתקתקים, אבל שילוב התוספות – שהונחו כל אחת על קציצה אחרת, וכך יצרו מגדל טעמים – היה אחד הביסים היותר מופלאים שזכיתי להם מבורגר. מתיקות מדויקת ומפתיעה, קציצה שמצליחה לשמור על טעמי הבשר הנהדרים גם מבעד לדקיקותה היחסית והמבורגר שאני יודע בוודאות שאחזור אליו. סוף סוף NG מהמרים על הבורגר שלהם עד הסוף – לא כמשלוח צד מהמסעדה, לא כמטבח רפאים – ועם קצת מזל, הפופ-אפ הזה יהפוך לקבוע, ותל אביב תזכה להמבורגר פרימיום חדש ומושלם שראוי לרשימה התמיד מתעדכנת של ההמבורגרים הכי טובים בתל אביב. ככה זה כשמשלבים בין הקלאס לטראש.

הרצל 77, ראשון-שבת מ-19:00. שעות פתיחה בהרצה, בשבוע הבא יחלו לפתוח החל מהצהריים