גדעון סער ימני הארדקור. אסור שהאיש הזה יהיה טרנד תל אביבי

גדעון סער. צילום: קובי גדעון, לע"מ
גדעון סער. צילום: קובי גדעון, לע"מ

הוא גר בשכונה הנכונה, ישב בברים הנכונים וקיבל כסא בבלקון של הבארבי בהופעות של פורטיס, אבל גדעון סער הוא ליכודניק רדיקלי שהקים את מתקן חולות ושלח את הילדים שלכם לחברון. זאת מלכודת

מפלגת המרכז, מפלגת הגמלאים, קדימה, יש עתיד, בני גנץ – היש כוכב חדש בפוליטיקה הישראלית שלא הפך לטרנד תל אביבי? פספסתי מישהו? משהו?

לאורך השנים הצטיין המצביע התל אביבי בכמיהתו ונהייתו אחר משהו חדש. אחר. מגניב. שונה. נדמה שבכל מערכת בחירות ב-20 השנים האחרונות היה איזה משיח שזכה לאחוזי הצבעה מרשימים בקרב מצביעי עירנו, בזמן שבמקומות אחרים הארץ, נטו המצביעים ליציבות והצבעה מסורתית. לא שיש משהו רע בלנסות משהו חדש, אני הראשון שאפרגן למעבר בין תפיסות ומסגרות פוליטיות, אך השאלה היא האם באמת מדובר במשהו חדש והאם באמת יש כאן מעבר לתפיסה אחרת מאלו המצויות כבר על המדף.

את פצעי התמיכה בגנץ עוד מלקקים כאן ולא צריך להזכירם, אבל כמה מאיתנו זוכרים איך המלכנו את לפיד כשר האוצר של נתניהו כדי לקבל עוד מאותו הדבר? כמה מאיתנו מוכנים להודות שהיו בין מצביעי הטרנד של הגמלאים ב-2006 עם הפלופ המתבקש שבא בעקבות זאת? למי נוח לשכוח באיזו התלהבות תמך באולמרט/ מופז/ לבני?

החל מאמש יש כוכב חדש – גדעון סער. הוא גם מתהדר בכותרת מחייבת "תקווה חדשה", משל הוא לוק סקייווקר הצעיר שבא להציל את הגלקסיה, למרות שרוב הסיכויים שיגמור כמו אובי ואן קנובי באותו סרט כמישהו מהעבר שהגיע לסיבוב אחד נוסף שבו נמחק סופית.

>> תראו איזה מאמי איך הוא אוהב את פורטיס:

ההתלהבות התל אביבית מגדעון סער היא התלהבות ותיקה, מוכרת ומובנת עוד מהימים שהיה נותן די ג'יי סט בבר-מועדון הגילדה עליו השלום. הוא היה הליכודניק המגניב, התל אביבי, אביר זכויות הנשים, תומך הלהט"ב וזכויות בעלי החיים, הליכודניק הנקי והישר שרוממות החוק בגרונו שאת התמחותו המשפטית עשה אצל עדנה ארבל. מין מודל מרוכך ומותאם של הליכוד הביביסטי אשר תפור למידותיהם של יושבי הבועה.

אבל בל נשכח במי מדובר ומה הוא מביא איתו: גדעון סער היה ונשאר איש ימין נוקשה ורדיקלי במרבית התחומים החשובים ובוודאי שבנושאי הליבה. קפיטליסט שאינו מהסס לתת יד ואף להעמיק את ההעסקה הפוגענית של עובדי חינוך והוראה כמורי קבלן בהיל"ה, בקרן קרב ובמקומות נוספים. אדם כוחני ודורסני שעמד מנגד כאשר תומכיו הבריונים תקפו מפגינים שהתייצבו נגדו. שר פנים שבלב גס רמס את זכויותיהם של פליטים ומבקשי מקלט בהיענות מלאה לנהמות הבייס הגזעני והקסנופובי שנותן לו רוח גבית לכל אורך הדרך, הוא האיש שאחראי למתקן חולות, והוא זה ששפי פז מהללת אותו כ"לא היה שר פנים שגירש מסתננים יותר ממנו".

>>תראו איזה מאמי איך הוא אוהב את חברון:

כן כן, גדעון הנקי והישר עם הלוק המתוחכם והרעייה הנכונה – הוא זה שנתן לגיטימציה לשפי פז ומאי גולן, זו האחרונה אף רכבה על הלגיטימציה הזו כל הדרך לכנסת. הוא איש ארץ ישראל השלמה אשר נתמך על ידי הזרמים הימניים ביותר ושאם זה היה תלוי בו, היינו עדיין ברצועת עזה, שומרים על נצרים ומורג ופותחים ציר בפילדלפי. הוא שר חינוך ששלח את הילדים שלנו לסיורים בחברון כדי לחזק את הקשר ל"עיר האבות", בהתעלם מהיותה עיר כבושה שבה קומץ אלים ממרר את חיי מרבית תושבי העיר.

מדובר באדם שמבחינה מדינית עוקף את נתניהו מימין, שמבחינה כלכלית הוא ניאו ליברל וסוציאל-דרוויניסט שאין לו בעיה עם העסקה קבלנית. ליכודניק הארד קור שאף היה לאורך הדרך יותר ימין מימין. אז הוא גר בשכונה הנכונה. אז הוא יושב בבתי הקפה הנכונים ובפאבים השווים. אז הוא מקבל כסא בבלקון הקטן והמיוחס של הבארבי בהופעות של פורטיס. אבל אל תפלו שוב ושוב לאותה מלכודת פתאים קבועה. נסו להימנע הפעם מלהצביע בקלפי למישהו שבוודאות יגרום לכם להתחרט על זה מהר מאוד.