אל תאשימו את התקציב, התוכנית של גורי אלפי פשוט לא מצחיקה

"היום בלילה" דשדשה ברייטינג ובוטלה לפני סיום העונה, לא בגלל כסף. אלפי השאיר את זהותו באולפני "גב האומה", שהנפיקה מנחה צעיר שדווקא מצליח לעשות לייט נייט כמו שצריך

גורי אלפי והירח המוזר בעולם. צילום: יח"צ
גורי אלפי והירח המוזר בעולם. צילום: יח"צ
24 בינואר 2018

העונה השלישית של "היום בלילה עם גורי אלפי" תרד מהמסך בחודש הבא לפני סיומה, לטענת מנהלי הערוץ בשל חוסר תקציב. אפשר לתרץ את ההחלטה בנימוקים של הוצאות כספיות גבוהות, אבל בשורה התחתונה התכנית פשוט לא מצחיקה – ויעיד על כך הרייטינג הנמוך.

מאז שעזב את "גב האומה" לטובת תכנית משלו, נראה שאלפי קצת איבד את הדרך. ההומור שסימן אותו כאחד הפאנליסטים הבולטים אצל ליאור שליין נשאר באולפנים של ערוץ 10 ז"ל, ואנחנו נשארנו עם מנחה שמייצר הרבה רגעים מאולצים ובעיקר לא מצחיקים.

עוד כתבות מעניינות:
הלייט נייט הישראלי מתגלה כפתרון רדיקלי
גורי אלפי צריך להרפות מהסינר של אמו הרוחנית
תם אהרון קיבל בית ריק, עכשיו הוא צריך לשכוח מההורים
"לילה טוב עם אסף הראל" חתרנית ואמיצה מדי לישראל

זה לא שלא היו בתכנית רגעים טובים. בין האורחים הרבים והמשובחים בלט קונאן אובריאן, שיצר את השיא של העונה. את רגעי הנחת סיפקה פינת הבאטלים, שבה אלפי יכול היה להשיל מעליו את חליפת המנחה שגדולה עליו בכמה מידות, ולחזור לעשות את מה שהוא באמת טוב בו. וזה בדיוק העניין: אלפי הוא איש מצחיק, אבל הוא פשוט לא הצליח להוביל את הפורמט.

תוכניות לייט נייט ישראליות מנסות כבר שנים לפצח את הפורמט האמריקאי המצליח. תם אהרון, פליט "גב האומה" גם הוא, דווקא עשה צעד משמעותי לכיוון הנכון עם "פעם בשבוע". דרוש אומץ כדי להקדיש זמן מסך ארוך למונולוגים על נושאים לא סקסיים כמו מפעל הפיס או מבקשי המקלט מאפריקה, אבל לעת עתה "פעם בשבוע" מצליחה לעשות את זה בצורה מצחיקה, חכמה ואינטליגנטית. אפשר רק לקוות שאלפי צופה בו באדיקות.