המפיקים של "דברים מוזרים" יפיקו סרט אימה חדש – עם במאי בן 17

"The Backrooms"
"The Backrooms"

"The Backrooms" מבוסס על שורה של סרטוני אימה ויראליים (ועתירי פילטר צהוב מלחיץ) שהיוצר הצעיר קיין פרסונס העלה ליוטיוב בשנה האחרונה - שם זכה ל-45 מיליון צפיות לסרטון הבכורה בלבד. עכשיו הוא הולך להפוך אותם לסרט מד"ב-אימה באורך מלא

7 בפברואר 2023

A24 היא אחת מחברות ההפקות העצמאיות המוצלחות ביותר של השנים האחרונות, עם נוכחות קבועה באוסקר ("הכל בכל מקום בבת אחת" מועמד השנה ל-11 פרסים, למשל). ידם בכל ז'אנר אפשרי – הם חתומים גם על ההצלחה של "אור ירח" ו"ליידי בירד" וגם על ההצלחה של "תורשתי", למשל. אבל לצד הפקות עתידיות גדולות בהרבה, אחד הפרויקטים המתקרבים שלהם, "The Backrooms", מסקרן מכמה סיבות: בגלל שמעורבים בו המפיקים של "דברים מוזרים" שון לוי ודן כהן. בגלל שהוא מבוסס על שורה של סרטוני יוטיוב ויראליים, שהם בעצם בתורם מבוססים על תופעה אינטרנטית רחבה בהרבה, שצמחה ממש מתוך הסיוטים הקולקטיביים של כולנו. אבל כנראה שהדבר שעליו ידברו הכי הרבה הוא הדבר שנמצא בכותרת של הידיעה הזו בדיוק: הבמאי שיוביל את כל הדבר הזה למסך הוא קיין פרסונס הקנדי, שזהו סרטו הראשון באורך מלא. לא ממש מפתיע, כי הוא בסך הכל בן 17 והסרט יצולם במהלך חופשת הקיץ, כי בכל זאת, הוא לא צריך להפסיד בית ספר בגלל זה.

"The Backrooms" זו שורה של סרטוני יוטיוב ויראליים שפרסונס החל לצלם לפני כשנה, שהפופולרי ביניהם הגיע ל-45 מיליון צפיות (וגם השאר לא פראיירים – החלשים ביותר מביניהם מסתפקים ב-4.5 מיליון צפיות בסך הכל). פרסונס מצלם בפילטר צהבהב סצינות חידתיות ומלחיצות במשרדים נטושים ובמסדרונות ארוכים. לפעמים הוא עובד עם מצלמה ידנית, לפעמים מדמה סרטוני אבטחה, לפעמים יש סצינות קצת יותר קונקרטיות עם דמויות של ממש, קלוזאפים מלחיצים והמון רעשים לא נעימים ברקע. אין ממש עלילה קונקרטית (למרות שגולשים משקיענים מנהלים דיונים סוערים בתגובות על מה באמת קורה שם), יש המון המון אווירה – וכל זה הוא כשלעצמו תגובה לטרנד הויראלי של "חללים לימינליים" – צילומים (לא מבוימים לרוב) של חללים מהסוג הזה. כל העסק הזה יכול להזכיר קצת את הדיסטופיות של טרי גיליאם, את דיוויד קרוננברג וכמובן שאת "ניתוק", שאין ספק ששאבה לא מעט מהעיצוב הפסיכי שלה מהקונספט של חללים לימינליים – ואולי אפילו מהסרטונים של פרסונס עצמו.

בכל מקרה, פרסונס שכבר הוכיח את הכישרון הויזואלי והאווירתי שלו, יביים סרט באורך מלא עם תסריט של רוברטו פטינו (שיצר את המיני-סדרה "DMZ", לפי הקומיקס המצוין של DC, וגם כתב ל"ווסטוורלד"), ואנחנו יודעים שבהתאם לעלילה המעורפלת של הסרטונים המקוריים, גם כאן הז'אנר צפוי להיות משהו בין אימה למדע בדיוני. ימים יגידו אם יש כאן כישרון חדש ועולה בתחום האימה, אבל דבר אחד בטוח: אנחנו כבר יודעים למי תהיה את התשובה הכי טובה לשאלה "איך ביליתי את חופשת הקיץ" השנה.