לא אמיתי: מה זה הריאליטי המטומטם הזה?

בעקבות עליית התכנית "דה פור" אל המרקע, לא נותר לנו אלא לתהות כמה עוד טמטומת נצטרך לשאת עד שריאליטי השירה יעזוב אותנו בשקט

"דה פור"
"דה פור"
27 בספטמבר 2018

"איך לא חשבו על זה קודם?", שואל הפרומו לריאליטי השירה החדש, וזו אכן שאלה. איך לא חשבו קודם על ריאליטי שניזון משיירי תכניות הריאליטי הקודמות? מי יודע. אולי זה קשור לעובדה שבשביל להתקיים, התכנית הזאת הייתה זקוקה לתכניות הריאליטי הקודמות. אולי זה קשור גם, בעיקר, לעובדה שהקונספט הזה גרוע, כי הוא בנוי על יצירת מתח סביב תחרות בין ארבעה אנשים שכבר ניצחו – נחזור על זה שנית – כבר ניצחו בתחרות טלוויזיונית ובכל זאת לא עניינו מספיק אף אחד לאחר מכן. ללא ספק מרתק לראות האם מישהו מהם ינצח שוב ושוב יחזור למלצר.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
10 המאכלים הכי תמוהים על שולחן החג הישראלי
"איזה קוסבי": הכירו את מטבע הלשון החדש בעיר
מה הקטע שכולם פתאום יוצאים לדייטים בבוקר?

אבל כיוון שמוסד הריאליטי לא מתכוון להתקפל בקרוב ואף מוכיח שהוא מכופף אליו גם את המתנגדים הנחרצים ביותר, דוגמת גלעד כהנא שיככב בתכנית כשופט, מיותר להמשיך ולדבר בגנותו. כל שנותר לנו לעשות עכשיו הוא להציע לאנשים הגדולים והמוזרים שאחראים על המסך שלנו כמה רעיונות חדשים וממוחזרים אפילו יותר, כדי שנפגע סוף סוף בקצה התהום ונוכל להתחיל לטפס מעלה.

1. מעלים גירה

ארבעה שפים זוכי תכניות בישול אוספים את השאריות מהמסעדה שפתחו לאחר הזכייה וסגרו כעבור שנה. כולם מוכשרים, כולם נחושים, כולם נחנו בהתנהלות כלכלית כושלת. עכשיו הם חוזרים למשחק ומרכיבים מהשאריות שלהם מזון חדש בשיטת הקובבה. מי מהם יעשה את הקובב הטוב ביותר?

שלישיית הגמר מהעונה החמישית של מאסטר שף. מזהים אותם? זה בסדר. צילום: דניאל בר און
שלישיית הגמר מהעונה החמישית של מאסטר שף. מזהים אותם? זה בסדר. צילום: דניאל בר און

2. אבא רואה הכל

חשבתם שקשה להסתדר יחד בבית מרושת מצלמות? נסו להעביר ארבעה חודשים כאלה בתוך ארון קודש. הפעם, הריב בין הערביה למתנחל הולך להיות לוהט באמת ובסופו אין להם ברירה אלא לשכב, כדי לחסוך מקום.

מתוחים? זה עוד כלום, נמושות (מתוך "האח הגדול")
מתוחים? זה עוד כלום, נמושות (מתוך "האח הגדול")

3. חתונה ממבט אחרון

הם תשושים, הם חבוטים, הם מוכנים להתחתן בכל מחיר. קבלו את החברים מחתונה במבט ראשון בעוד סבב של חתונת הפתעה, הפעם ברבנות כדי שממש יהיה להם קשה לבטל את זה. בעונה הבאה נלווה את סרבני הגט, שם נגלה שגברים יכולים להיות עקשנים, אבל לא כל אחד יכול להיות הסרבן של ישראל.

זה הסוף שלכם. מתוך "חתונה ממבט ראשון"
זה הסוף שלכם. מתוך "חתונה ממבט ראשון"

4. המירוץ לאנטי אייג'ינג

זוכרים את זוכי המירוץ למיליון של העונות הקודמות? גם אנחנו לא. בתקווה להישאר בכל זאת רלוונטיים, יצאו זוכי העבר החטובים למסע – ליטרלי – נגד הזמן, שבסופו יחכה להם מימון לבוטוקס. מי יודע, אולי הזוכים יקטפו עוד קמפיין לסבון.

וובה ולנה, המירוץ למיליון. הם דווקא היו מתוקים
וובה ולנה, המירוץ למיליון. הם דווקא היו מתוקים

5. הכוכב הבא להנחות את האירוויזיון

"מי ינחה את האירוויזיון הבא?" זו השאלה שמטרידה את מנוחתנו מאז הניצחון של הקיץ האחרון. יש שהימרו באופן מתבקש על אסי עזר, אחרים כיוונו השמיימה, לגל גדות. בתחילת חודש יולי התפרסמה רשימה אפרורית לכל הדעות הכוללת את ארז טל, לוסי איוב, שירי מימון, ליאור סושרד ויעל אבקסיס. אבל למה ללכת על בינוני כשיכול להיות גרוע, כמו שקורה בכל פעם שמנסים להפיק כאן אירוע בסדר גודל בין לאומי? בתכנית הזאת יתחרו על כתר ההנחייה ארבעה מהמתמודדים הישראליים שזכו לניקוד הנמוך ביותר בכל הזמנים. מיי פיינגולד יכולה להתחרות גם כאן.

מי יקטוף את הפירות ההצלחה? נטע ברזילי בגמר "הכוכב הבא" 2018 (צילום: רונן אקרמן)
מי יקטוף את הפירות ההצלחה? נטע ברזילי בגמר "הכוכב הבא" 2018 (צילום: רונן אקרמן)