הגדה אורבנית: הגדת הפסח המאוירת שאתם צריכים על שולחן הסדר שלכם

45 מאיירים ומעצבים גרפיים התפרעו ויצרו את הגדות הפסח שיעשו לכם חשק לזמר (ואולי אפילו לקרוא בהגדה לשם שינוי)

איור של אבי נעים להגדת אסופה
איור של אבי נעים להגדת אסופה
3 באפריל 2019

מארחי חג הפסח מחולקים לשניים: אלה המוציאים הגדה מאובקות ומעופשות מהבוידם של ההורים שיספיקו או לא יספיקו לאורחים, ואלה שהתארגנו על הגדות צבעוניות, יפות ומושקעות שכיף לצלם לסטורי. זמן המדף של הגדות פסח הוא לרוב קצר, אבל תמיד שווה לתת לאורחים שלכם תחושה שהשקעתם בהם.

עוד כתבות מעניינות:

5 מעצבים תעשייתיים שאתם רוצים להכניס אליכם הביתה
אם אין קמח תאכלו עוגות: מאפינס שוקוצ'יפס כשר לפסח
המאייר ומעצב החולצות הכי בועט שעבר לכם מתחת לרדאר

במקרה של ההגדות המעוצבות של חנות העיצוב הישראלי אסופה, אנחנו מאמינים שתרצו לקרוא בהן כל השנה. החנות היפואית בבעלותו של המעצב ליאור ימין מוציאה בפעם השישית מהדורה מיוחדת של הגדת פסח, שעוצבה בידיהם שלא 45 מאיירים ומעצבים גרפיים שמחכים שתכירו אותם. כל יוצר קיבל חירות אמנותית מוחלטת (ברוח החג) לעצב כפולת עמודים בהשראת הטקסט המסורתי. התוצאה: הדבר הכי מעניין על שולחן החג שלכם.

ההגדה של סטודיו אסופה. צילום: יח"צ
ההגדה של סטודיו אסופה. צילום: יח"צ

"הסיבה שבכלל התחלנו עם פרויקט ההגדה השנתי היא הרצון לקדם ולחשוף מעצבים ומאיירים חדשים וצעירים לקהל הישראלי", אומרת מנהלת החנות ניצן אורלובסקי, "אנחנו אוהבים את המגוון, את החדשנות והפתיחות היצירתית. זו דרך ליצור יצירה מקומית מקורית שמדברת על הימים ההם בזמן הזה".

קרין מלמד להגדת אסופה
קרין מלמד להגדת אסופה

בהגדה של אסופה אין חוקים: סגנונות ספרי ילדים, רומנים גרפיים, קומיקס, ציורים אקספרסיוניסטיים ועוד הפתעות שיעשו לכם חשק לזמר. מדובר ככל הנראה באחת המתנות החמודות והמוצלחות שאתם יכולים להביא לשולחן החג, גם לשומרי מסורת וגם לחילונים גמורים שסתם אוהבים דברים יפים.

הגדה לפנים. צילום: יח"צ
הגדה לפנים. צילום: יח"צ

אם אתם מארחים אורחים מחו"ל וחוששים שהם לא יצליחו לעקוב, אל חשש – ההגדה מגיעה גם בגרסה דו לשונית המשלבת אנגלית. בקרב היוצרים הבולטים שעיצבו לאסופה השנה תוכלו למצוא את המעצבת תמר בר, במאי הקולנוע והאנימטור דותן מורנו, מעצבת האופנה והמאיירת אודליה שמעוני ועוד רבים וטובים.

תמר טל-אל להגדת אסופה
תמר טל-אל להגדת אסופה

ההגדה זמינה באתר ייעודי שנפתח ובחנות הפיזית ביפו. במקרה שתהיתם וסבתא תשאל – כל ההגדות כשרות לפסח ומכילות את הנוסח הקבוע כולו.

 89־120 ש"ח | אסופה, נחמן 2 יפו או באתר hagada.co.il