פסטיבל "הודו בעיר" יתקיים לראשונה בפלורנטין

זה היה רק עניין של זמן: פסטיבל "הודו בעיר" שיערך השבוע ברביעיית פלורנטין ימלא את החלל עבור מי שמתגעגע להודו

נמסטה, פלורנטין. צילום: GettyImages
נמסטה, פלורנטין. צילום: GettyImages
6 בספטמבר 2016

פסטיבל הודו בעיר, שייערך בסוף השבוע ברביעיית פלורנטין, בשכונה שאליה נפלטים אלו שלא התאוששו מהשיבה מהודו, יכלול מגוון פעילויות, סדנאות והרצאות. הצלילים, החוויות ובעיקר הריחות של תת היבשת הרחוקה ישתלטו על הבניין הכי נובורישי בשכונה שבו יתהלכו פסלים חיים של דמויות מהמיתולוגיה ההודית, תמוקם עמדת צילום בבגדים מסורתיים ויתקיימו סדנאות יצירה לילדים ודוכני אוכל וצ'אי.

יוגה

בשנה האחרונה סחפה האקרו־יוגה את העיר, עם מיצג ענק בכיכר הבימה ושיעורי לימוד שצצו כמו פטריות הזיה אחרי הגשם. בשבת תיערך סדנת לימוד בסיסית של הז'אנר המשלב בין אקרובטיקה לאמנות היוגה העתיקה. יש להביא מזרני יוגה מהבית. ילדים בני 6 ומעלה יכולים להשתתף בליווי מבוגר.

שבת (10.9) 18:00, כניסה חופשית

פלאשמוב אקרויוגה בכיכר הבימה. צילום: אורן זיו
פלאשמוב אקרויוגה בכיכר הבימה. צילום: אורן זיו

עבור מי שמעדיף להישאר עם הרגליים על האדמה יתקיימו לאורך הפסטיבל שני שיעורי יוגה נוספים בשיטות שונות שאנחנו לא מבדילים ביניהן באמת, אבל הן אמורות להעצים את החיבור בין הגוף לנפש ולהביא לשלווה פנימית.

חמישי (8.9) 18:00, שבת (10.9) 11:00, כניסה חופשית

תערוכה

הצלם רונן לבני מציג ברחבי המתחם את תערוכתו "הודים" המסכמת את מסעו בן חמשת החודשים של לבני בהודו. לבני מציג את מסעו ברחבי תת היבשת באמצעות פורטרטים של עוברים ושבים, המצולמים בתאורה טבעית ומינימום התערבות.

סדנה

הרקדניות מורני גרטנר ודניאל אברמוביץ' יעלו הופעת רחוב בוליוודית צבעונית, ולאחריה יעבירו לקהל הרחב סדנה לריקוד בוליוודי – סגנון שמשלב ריקודים הודים קלאסיים והיפ הופ.

רביעי (7.9), 20:00, כניסה חופשית

הרצאה

גלן אביבי כהן, אשתו ושלושת ילדיו יצאו למסע בן 13 חודשים בהודו. בהרצאתו ישתף בחוויות מהמסע ואיך קרה שקפצו מרכבת נוסעת.

חמישי (8.9), 17:00, כניסה חופשית

פסטיבל הודו בעיר, רביעיית פלורנטין, מעון 3, רביעי־שבת (7.9־10.9), הכניסה חופשית (חלק מהאירועים בתשלום סמלי של עד 10 ש"ח)