טיים אאוט timeout

בובה פראית: אתגר האינסטגרם החדש שמקים את בובת הבראץ לחיים

| מאת: אופיר יעל סגרסקי

שפתיים תפוחות, עיניים ענקיות וריסים באורך שיערות מטאטא – הבראציות חוזרות בגרסת החיים האמתיים, בעקבות ההאשטאג BratzChallenge# שצובע את האינסטגרם בשלל צבעי הגלוס. טרנד מגניב או סגידה למודל יופי מעוות?

  • https://static2.timeout.co.il/media/2019/02/sizes/קולאז-בראץ_wo_680_382.jpg
ואנחנו חשבנו שנפטרנו מהן. הבראץ חוזרות לאינסטגרם

לא מעט תופעות אפנתיות משונות זכו להצלחה בזכות האינסטגרם, רבות מהן החזירו אותנו אל הניינטיז  או התיימרו להחזיר אותנו לשם, אבל הטרנד הבא מסמן את תחילתה של נוסטלגיית תחילת שנות האלפיים. כן, ילידי 2001, בקרוב אתם זקנים, ממש כמו בובות הבראץ שככל הנראה צברו מספיק ותק כדי שניזכר בהן בערגה במקום לסלוד ממודל היופי המעוות שהן גילמו בתוכן.

עוד כתבות מעניינות:

ברינגינג דושי בק: ג'סטין ביבר השיק את ליין הבגדים החדש שלו
בת הדודה של ג'יג'י ובלה נחשפת לא מתנצלת על הגוף שלה
אימת הדנים: הג'ינס הא-סימטריים שמעוררים בהלה ברשת

"אתגר הבראץ", או ההאשטאג BratzChallenge#, מזמין את חובבות (וחובבי) הבראץ שבגרו להידמות לבובת הבראץ החביבה עליהן. בין הקופצות על האתגר נמצאות מאות בלוגריות ביוטי מוכרות שמציבות רף גבוה במיוחד, עם עבודת איפור שגורמת לחיקוי להתעלות על המקור.

התגובות הסאטיריות לנושא גם הן לא אחרו להגיע. הקומיקאי בניטו סקינר פרסם בערוץ היוטיוב שלו סרטון שבוחן מה היה קורה אם דמויות הבראץ הידועות לשמצה אכן היו מתעוררות לחיים. התוצאה היא אוסף של דמויות ווייט-טראש בלתי נסבלות שאומרות דברים כמו "אני קלואי, אבל חברות שלי קוראות לי אנג'ל, כי היופי שלי הוא לא מהעולם הזה".

דמויות הבראץ באמת ייצגו – בשפת הדור שלהן – "פקאצות": חבורת נערות סופר-מאופרות שיומן סבב סביב אופנה וטיפוח. הן התיימרו להביא אמירה חזקה ובועטת יותר מזו של הברביות הקלאסיות, אך למעשה המירו את מודל היופי הבלתי אפשרי הקודם במודל בלתי אפשרי חדש, בעל עיניים גדולות יותר, שפתיים תפוחות יותר ומותניים צרים יותר.

אז האם איפור הבראץ המושקע הוא בגדר אמנות, או פשוט דוגמה רעה לדור הצעיר? כמו בכל הנוגע לעולם האפנה, התשובה היא איפשהו באמצע.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0