לאט לאט, מתחת לאף, הכובשים הותיק הפך לביסטרו ישראלי של ממש

יותר ביסטרו, יותר יין. הכובשים (צילום אמיר מנחם)
יותר ביסטרו, יותר יין. הכובשים (צילום אמיר מנחם)

השותפות הטרייה עם קבוצת פר דרייר אמנם לא שינתה את ה-DNA של המוסד בן ה-14 שנים, אבל בהחלט סידרה לו מתיחת פנים איכותית, גם עיצובית (שימו לב לקיר בקבוקי היין החדש) וגם מבחינת התפריט, שנשען על כל חומרי הגלם הטובים של שוק הכרמל הסמוך

7 בדצמבר 2022

הכובשים הוא מסוג המקומות שעושים את תל אביב: ביסטרו ותיק שכבר 14 שנים פועל סמוך לשוק הכרמל. מי שביקר במקום לאחרונה ודאי שם לב למתיחת פנים, מהלך משותף לשף שי טנא ולבעלים החדשים קבוצת פר דרייר. "הדי.אן.איי לא השתנה יותר מדי. הכובשים היה מאז ומתמיד מוסד כי הזהות שלו ייחודית והקהל הצביע ברגליים, ובמידה רבה הוא זה שאחראי לכך", אומר טנא. "עולם המסעדנות, לעומת זאת, משתנה כל הזמן. הוא מחייב אותנו לבצע התאמות שתלויות בעיקר בלהבין כל הזמן מי אנחנו ואיפה הזהות שלנו עומדת ביחס למה שמעניין ומושך את הלקוחות".

>> ואלו חמש הפינות התל אביביות האהובות על שי טנא
>> שוק הכרמל הוא שלמה ארצי של השווקים. הוא גם הבית שלי

הכובשים (צילום אמיר מנחם)
הכובשים (צילום אמיר מנחם)

בזכות השותפים החדשים אופיו הביסטרואי של הכובשים מודגש יותר. במרכז הוצב קיר בקבוקי יין, שמזכיר קצת את הפר דרייר, וברקע מתנגן פלייליסט של פאנק ובלוז. ברחבה החיצונית הוצבו שולחנות ביסטרו עגולים ובכניסה נותר תלוי הלוגו של הכובשים 1.0. תפריט האוכל מורכב ממנות בהשראת קיבוץ הגלויות הישראלי: אוכל ביתי בסגנון המטבח של סבתא משולב בטכניקות בישול מסורתיות, שימור וכבישה. לדוגמה: כבד קצוץ ("כמו בפולין") עם בצל מטוגן, מלפפון חמוץ, עגבניות שרי וטוסטונים (48 ש"ח); מפרום עם כרובית ותפוחי אדמה במילוי בשר על קוסקוס ביתי וצ'ירשי (77 ש"ח); וניוקי ביתי עם ירקות העונה ברוטב שמנת, יין לבן ושום (76 ש"ח). "יש לי את היכולת לנצל את המיקום ליד שוק הכרמל כדי להנות מכל חומרי הגלם שהשוק מציע. אני  חסיד של בישול קלאסי אך מקצועי, כזה שמדגיש את חומרי הגלם הטריים והאיכותיים שאני רוכש כל יום. אנחנו הופכים ליותר מסעדה ומדגישים את האוכל בהגדרה של ביסטרו-שף, מה שפחות בלט בעבר", מסביר טנא ומוסיף שהוא מקפיד על שמירת האחידות במנות לטובת לקוחות חוזרים.

גם תחום האלכוהול כאן זוכה, כאמור, לשדרוג בעקבות הצטרפותם של המסעדנים דוד אבוקיה ואיתי שלום בעלי פר דרייר. בתפריט תוכלו למצוא יינות מתוצרת מקומית ויינות מיקבים קטנים באירופה ובעיקר בצרפת, קוקטיילים קלאסיים ובירות בוטיק. בקרוב מתכננים השותפים לפתוח בצמוד לכובשים עוד מקום קטן שאופיו נשמר בסוד. האם ייתכן שמדובר בעוד בר יין? התשובה בחודש הבא.
הכובשים 48, ראשון-חמישי 12:00-24:00, שישי-שבת 9:00-17:00, 03-5108555