זעזוע בתל אביב: קמפיין הליכוד בעיר חוזר להסתה שלפני רצח רבין

תקועים ב-6.10. קמפיין הליכוד-עוצמה-יהודית (צילום: פיייסבוק/הליכוד תל אביב-יפו)
תקועים ב-6.10. קמפיין הליכוד-עוצמה-יהודית (צילום: פיייסבוק/הליכוד תל אביב-יפו)

האיחוד בין הליכוד ועוצמה יהודית בתל אביב-יפו כבר נושא פירות רעילים: קמפיין הסתה מטעם הרשימה המאוחדת מתנוסס על מוניות שירות בעיר וחוזר לסיסמת השנאה המקורית של נתניהו לפיה "השמאל שכח מה זה להיות יהודי" // ציפי ברנד: "תל אביב צריכה לשלוח אותם הביתה" // מיטל להבי: "נסתער ונבלום אותם יחד"

4 בפברואר 2024

הלם וזעזוע ברחבי תל אביב: קמפיין הרשימה המשותפת של הליכוד ועוצמה יהודית, שהתאחדו לקראת הבחירות למועצת העירייה שיתקיימו בסוף החודש, מתנוסס על מוניות שירות ברחבי העיר מאז יום חמישי, כשהוא חוזר על סיסמת ההסתה הקיצונית של בנימין נתניהו מהימים של רצח רבין לפיה "השמאל שכח מה זה להיות יהודי".

>> הדיקטטורה של נתניהו כבר כאן. וזה הניצחון המוחלט שלו

תחת הסלוגן "שכחתם מה זה יהדות" צא לדרך הקמפיין של הרשימה הגזענית המאוחדת, כשרשימת הליכוד מיישרת קו עם האידיאולוגיה הכהניסטית וממשיכה את מסע ההקצנה שלה לעבר מחוזות הדיקטטורה הדתית. בעמוד הפייסבוק של התנועה בתל אביב נכתב במפורש "השמאל שכח מה זה להיות יהודים! הליכוד-עוצמה יהודית בתל אביב-יפו כאן כדי לשמור על המסורת היהודית, על בתי הכנסת, מוסדות הדת בעיר, ועל מרחב ציבורי שאפשר להניח בו תפילין ולהתפלל – בלי שיבזו אותך או ימנעו ממך בכוח".

קמפיין התעמולה הרעיל רוכב על הצלחתה של הפרובוקציה היזומה והמתוכננת להיאבק באיסור על הקמת דוכני דת ומיסיון בסמוך לבתי הספר על פי חוק העזר העירוני, כשההפקה המתוקשרת והמניפולטיבית שנערכה בגימנסיה הרצליה בחודש שעבר משמשת לו כמקפצה תודעתית. זו אינה הפעם הראשונה שבה הליכוד מנסה את מזלו בעיר באמצעות הסתה אגרסיבית: בבחירות הקודמות למועצה ב-2018 הציפה הרשימה את העיר בכרזות הסתה נגד מבקשי מקלט. באותה מערכת בחירות זכה הליכוד במושב אחד בלבד במועצת העירייה, אותו אייש ארנון גלעדי עד להרשעתו (בהסדר טיעון) במרמה והפרת אמונים עם קלון בפרשת דוד ביטן. גלעדי נחשד גם בעבירות מין נגד קטין אותו הדיח לזנות לכאורה.

גועל ברחובות העיר. פוסט ההסתה בעמוד הפייסבוק של הליכוד (צילום מסך)
גועל ברחובות העיר. פוסט ההסתה בעמוד הפייסבוק של הליכוד (צילום מסך)

ברשימת הגזענים המאוחדת מקווים כי אחוזי ההצבעה הנמוכים הצפויים במערכת הבחירות שאינה מעניינת איש, תסייע להם לשלש את כוחם במועצה ויותר מכך, בעיקר על חשבון רשימת הבית היהודי "מאמינים בתל אביב", שהתאחדה עם אגודת ישראל בראשותו של סגן ראש העיר חיים גורן.

ברשימות הליברליות שמתמודדות למועצה מיהרו להגיב, בניסיון לעורר מעט את הציבור החילוני בעיר. ציפי ברנד, מס' 2 ברשימתה של אורנה ברביבאי, כתבה לעוקביה בטוויטר-X ש"תסתכלו על קמפיין הליכוד בתל אביב. לא רק שלא לקחו אחריות על המחדל המטורף שהתרחש במשמרת שלהם – הם גם פועלים אקטיבית כדי להחזיר אותנו לשיח של השישה באוקטובר. פילוג, הסתה, שנאה, פירוד – זה הדלק של הליכוד. תל אביב צריכה לשלוח אותם הביתה".

יצליחו לבלום? רשימת "חוזה חדש מרצ הירוקה" (צילום: אלדד רפאלי)
יצליחו לבלום? רשימת "חוזה חדש מרצ הירוקה" (צילום: אלדד רפאלי)

גם ברשימה המאוחדת של מרצ וארגוני המחאה נגד ההפכה המשטרית הגיבו בזעזוע ניכר, וסגנית ראש העיר מיטל להבי אמרה כי "את ההרס והארס שמביא החיבור בין מחל הליכוד ועוצמה יהודית כולנו מכירים היטב מהחודשים האחרונים. עכשיו הם באים לכבוש את תל אביב-יפו. אנחנו, נשות אנשי המחאה והחמ"לים האזרחיים, נסתער על המשימה כדי לבלום אותם ביחד". בקיצור – צאו להצביע ב-27.2.