המחאה בדרך לחדשות: הפגנות ברביעי מול אולפני קשת ורשת

מחאת בלפור שמה את התקשורת על הכוונת ותצא ביום רביעי לאירועי מחאה סביב אולפני חדשות 12 וחדשות 13. "אם התקשורת לא תבוא למחאה - אנחנו נבוא אליה"

יום אחד הם יגיעו גם לכאן. אולפן חדשות 12 בנווה אילן (צילום: יחסי ציבור)
יום אחד הם יגיעו גם לכאן. אולפן חדשות 12 בנווה אילן (צילום: יחסי ציבור)
19 באוקטובר 2020

מאז תחילתה של המחאה נגד נתניהו, אי שם בחודש אפריל, רוחש הזעם בקבוצות המחאה נגד התקשורת ובעיקר נגד ערוצי הטלוויזיה המסחריים, בין היתר על מסגור מוטה לטובת הנאשם ונגד המוחים, סיקור מוגבל וחלקי של ההפגנות, דיווחים שקריים ו\או מוטים מטעם השלטון ובאופן כללי עבודה עיתונאית מחורבנת. ביום רביעי הקרוב מתכוונת קבוצת המחאה "הצוללות – חקירה עכשיו" להביא את הזעם הזה אל בנייני קשת ורשת ברמת החי"ל ואל אולפן חברת החדשות בנווה אילן.

ההפגנות הצפויות, שמתארגנות תחת הכותרת "אם התקשורת לא תבוא למחאה – אנחנו נבוא אליה", יצאו לדרך בעקבות התעלמותן של חברות החדשות משיירת המחאה בשבוע שעבר שכללה אלפי מכוניות ויותר ממאה צוללות מחאה באחת מתצוגות המחאה המרשימות של השנים האחרונות, אך בכל זאת לא זכתה לסיקור.

"מפגן הצוללות בשבוע שעבר היה מאירועי המחאה המושקעים ורחבי ההקף שראינו בישראל", כתבו המארגנים, "ועדיין ערוצי הטלוויזיה במפגן משלהם, מפגן של עליבות, בחרו כמעט ולהתעלם ממנו ולהקצות פחות מדקה לסיקור האירוע. זאת למרות שהזנו אותם בחומרים מצולמים וערוכים באופן המקצועי ביותר. התקשורת משתיקה את המחאה, מקטינה אותה ותומכת בשלטון המושחת בשתיקתה".

אור-לי ברלב זה כל העיתונות שיש פה. מחאה בלי תקשורת (צילום: מנחם כהנא\גטי אימג'ס)
אור-לי ברלב זה כל העיתונות שיש פה. מחאה בלי תקשורת (צילום: מנחם כהנא\גטי אימג'ס)

מעבר לטענות על השתלת שופרות שלטוניים קבועים כמעט בכל תוכניות האקטואליה המרכזיות, מוחים המפגינים על כך שהתקשורת אינה עושה את עבודה בהגנה על הדמוקרטיה ואינה מיידעת את הציבור על חומרת הפגיעה במערכת האיזונים והבלמים של המדינה, תוך שהיא משתפת פעולה עם טיוח פרשת הצוללות, פרשת השחיתות הביטחונית החמורה בתולדות המדינה.

ההפגנות יערכו ביום רביעי הקרוב, החל מהשעה 16:00 עד 19:00 בשער הכניסה לאולפני חדשות 12 בנווה אילן, כשבמקביל תיערך הפגנה ברמת החי"ל מול אולפני חדשות 13 ברחוב הברזל 23. כל הפרטים בעמוד האיוונט.