"המילטון" יגיע לקולנוע בשנה הבאה עם הקאסט המקורי מברודוויי

הגרסה המצולמת של המחזמר הפופולרי תגיע למסכים כשש שנים לאחר שעלה לבמות לראשונה. מדובר בז'אנר יחסית חדש בעולם, שלאחרונה הגיע גם לישראל

המילטון. צילום: Getty Images
המילטון. צילום: Getty Images
4 בפברואר 2020

חדשות מעולות למכורי המחזמר "המילטון" ולכל מי שלא יכלו להרשות לעצמם טיסה לניו יורק: גרסה מצולמת של המחזמר, עם הקאסט המקורי מברודוויי, תגיע לבתי הקולנוע ב-2021.

המחזמר הפופולרי צולם כבר ביוני 2016, באחד המופעים האחרונים שבהם הופיע הקאסט המקורי בהרכב מלא. המפיקים והיוצר, לין-מנואל מירנדה, עבדו על הסרט מאז תוך מחשבה על הזמן המתאים ביותר להפצתו מבלי לפגוע בהצגות שלו. לבסוף התקבלה ההחלטה, ודיסני תשחרר אותו ב-15 באוקטובר 2021 – קצת יותר משש שנים לאחר שהמופע הראשון עלה על הבמה.

כאמור, לא מדובר בסרט עלילתי – דבר שעוד עשוי לקרות – אלא בגרסה ערוכה של שתי הצגות חיות שצולמו בברודוויי. הצילומים בוימו על ידי תומאס קייל, שביים גם את המחזמר. "עבדנו במשך זמן רב כדי להגיע לתוצאה הכי טובה שאפשר, וטומי תרגם את המופע לסרט מרגש", אמר מירנדה לניו יורק טיימס, תוך שהוא מציין כי הפעם כל הצופים יזכו במושב הכי טוב.

צילומי "המילטון" ותרגומם לסרט קולנוע מצטרפים לז'אנר יחסית חדש בעולם, שעדיין מתפתח ולאחרונה הגיע גם לישראל. התיאטרון הלאומי המלכותי שבלונדון הוא השחקן הבולט בתחום, אבל הוא אינו היחיד ולא מדובר רק בדרמות כבדות. גם מיוזיקלס מהוללים מברודוויי והווסט אנד כמו "קינקי בוטס", "פוליז" ו"אמריקאי בפריז" מוקרנים בבתי הקולנוע.